Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyDąbkowski dwukrotnie na podium WSiO

(Zam: 16.07.2014 r., godz. 16.33)

Konrad Dąbkowski zaliczył bardzo dobre występy podczas tegorocznego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Kolarz rodem z Wyszkowa wygrał pierwszy etap, na drugim zajął natomiast trzecie miejsce.

Pierwszy etap WSiO odbył się 2 lipca. Jego trasa biegła z Łodzi do Sulejowa i liczyła 115,5 km. Na płaskim etapie wszyscy kibice spodziewali się finiszu z peletonu i nie zawiedli się. W pojedynku sprinterów jak zwykle brylował Konrad Dąbkowski (Active-Jet Team), który wyprzedzając Holendra Johima Ariesena (TKH Continental CyclingTeam) oraz Włocha Davide Balleriniego (Team Idea), wygrał etap i stał się pierwszym liderem wyścigu.
Tego samego dnia na kolarzy czekał drugi etap. Tym razem trasa wiodła ze Zduńskiej Woli do Sieradza i liczyła 82,3 km. Kolejny płaski etap, ale z nieco innym scenariuszem. Od początku, zawodnicy poszczególnych ekip organizowali ucieczki. Jedna z nich w końcówce się powiodła i Kami Gradek (BDC MarcPol Team) ubiegł finiszujących sprinterów. Wśród nich był Dąbkowski, który ostatecznie uplasował się na 3 miejscu.
3 lipca rozegrano trzeci etap WSiO – 160,3 km z Przedbórz do Kielc. Wyścig miał tego dnia bardzo ciekawy przebieg wskutek ciągłych ataków zawodników z poszczególnych grup. W pewnym momencie peleton pękł nawet na dwie części, jednak ostatecznie na sam finisz wjechała jedna, duża grupa. Niestety, na jednym z ostatnich zakrętów „zamknięty” został Dąbkowski, wskutek czego nie zdołał nawiązać bezpośredniej walki o etapowy triumf. „Dąbek” zajął ostatecznie 10. miejsce, triumfował Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice).
Dwa ostatnie etapy miały charakter górski i jak należało się spodziewać, sprinter Dąbkowski zajmował w nich dalsze pozycje. Bardzo dobre otwarcie wyścigu pozwoliło jednak Konradowi na uplasowanie się na 5 lokacie w ogólnej klasyfikacji punktowej WSiO. Wygrał ją Johim Ariesen. W klasyfikacji generalnej (liczy się tutaj sumaryczny wynik czasowy) triumfował Kamil Zieliński z grupy Mexller.
Wyszkowskiemu zawodnikowi gratulujemy kolejnego dobrego występu!
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl