Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 stycznia 2022 r., imieniny Pauli, Polikarpa

Mocno, głośno, rockowo

(Zam: 02.07.2014 r., godz. 14.10)

Pierwszy dzień lata, chłodny i deszczowy, był mimo wszystko energetyczny – przynajmniej dla tych, którzy wybrali się do miejskiego parku na Palinockę 2014. To cały dzień rockowych koncertów w wielu odmianach gatunkowych.

21 czerwca Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wyszkowskie Stowarzyszenie Kultury Alternatywnej „Alternator” zaprosiły na show przy parkowej górce. Zagrali Forever Freedom, Kudłaty&NCB, His Wife Is My Ex, Wparkustraszy Rockpublic, C.O.D.E, Mach of The Year. Wyszkowski Experience zaprezentował zarówno kawałki ze swojej płyty, jak i owe kompozycje. Na bis był cover Faith no More „Digging the grave” co było dobrym wstępem i zapowiedzią występu kapeli specjalizującej się w przeróbkach, czyli Antyradio Coverband. Ci ostatni to przedstawiciele stacji radiowej Antyradio (patron medialny Palinocki), których wejście na scenę poprzedził jeden z popularnych dżingli rozgłośni. Stosując się do swojego motto „Ma być mocno, głośno, rockowo! Po prostu!” zagrali covery znanych fanom muzyki rockowej kompozycji m.in. Beastie Boys „Fight for your right”, Guns’n’Roses „You could be mine”, Jamiroquai „Deeper underground”, Guano Apes „Open your eyes”, Velvet Revolver „Slither”. Zapewne niespodzianką dla wielu byłą informacja, że wokalista bandu Piotr Zaleski ma wyszkowskie korzenie – jego ojciec, bawiący się zresztą podczas koncertu, urodził się w Kamieńczyku. Szkoda tylko, że nie tylko na koncertach lokalnych bandów, ale nawet na występie zespołu grającego przeboje, pod sceną i poza nią bawiła się mimo wszystko niewielka liczba publiczności.
Na koniec odbył się fire show grupy Makhia. Przez cały dzień organizatorzy zapewnili też ogródek gastronomiczny.
Partnerami sobotniego wydarzenia byli: Play, Reklama i Poligrafia, Stary Browar, Gościniec pod Jesionem, Stowarzyszenie „Pepisko”.
Palinocka to jeden z akcentów Dni Wyszkowa. Ostatnim z nich będzie koncert zespołu Enej 27 czerwca o godz. 19.00 na stadionie WOSiR.
Kapela powstała w 2002 r. w Olsztynie. Założyli ją bracia Piotr i Paweł Sołoduchowie oraz Łukasz Kojrys. Jak podaje zespół na swojej oficjalnej stronie internetowej „nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy”, Iwana Kotlarewskiego. Utwór ten jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej to wesoły kozak podróżujący po świecie. Zainteresowania muzyką folkową, szczególnie ukraińską, miały źródło w pochodzeniu, korzeniach członków zespołu – właśnie ukraińskość i muzyka tradycyjna grana na ludowych instrumentach zdominowała pierwszy okres historii zespołu”.
J.P.

Zapraszamy też do oglądania zdjęć na naszym profilu na Facebooku, który można znaleźć pod adresem www.facebook.com/tygodnikwyszkowiak

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl