Jednostronna kolejka

(Zam: 21.12.2010 r., godz. 12.18)

W niedzielę 19 grudnia w hali WOSiR rozegrane zostały spotkania V kolejki Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej. Za niespodziankę uznać można porażkę naszej redakcyjnej ekipy, Wyszkowiaka, z zespołebm Play Wyszków.

Wszystkie weekendowe spotkania zakończyły się wynikami 2:0. W pierwszym rozegranym meczu zespół Rybna zmierzył się ze szkolną drużyną Zespołu Szkół nr 2. Siatkarze z nadbużańskiej miejscowości przerwali passę trzech porażek z rzędu gładko ogrywając niżej notowanych rywali 2:0 (16, 16).

W równolegle rozgrywanym spotkaniu starły się ze sobą dwie ekipy, które aspirują w tym sezonie do miejsca na podium. W nieoczekiwanie jednostronnym spotkaniu UKS Polonez pokonał bez większych problemów zespół I LO Nowy Wyszkowiak 2:0 (16, 20).

W trzecim niedzielnym spotkaniu Długosiodło zmierzyło się z LS Service. Tradycyjnie już, w tym sezonie grający w szczątkowym składzie LS-y ulegli silnemu rywalowi, przegrywając oba sety odpowiednio do 13 i 19.

W tym samym czasie nasza redakcyjna drużyna, Wyszkowiak, w szlagierowym spotkaniu kolejki podejmowała ekipę Play Wyszków. W pierwszej odsłonie obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, końcówkę wygrali jednak młodzi zawodnicy Play 25:23. W drugiej odsłonie nieoczekiwanie wyraźnie wygrali triumfatorzy pierwszej partii i ostatecznie mecz zakończył się 2:0.

W innym ciekawym spotkaniu jeden z faworytów ligi, zespół Mobily PTM FITLAND, zmierzył się z drużyną Camper VIP. Mimo ambitnej postawy ,VIP-y nie stworzyły realnej przeszkody dla wyżej notowanego rywala, który wygrał 2:0 (21, 19) i wrócił na fotel lidera tabeli.

W ostatnim spotkaniu V kolejki starły się drużyny z dolnej części tabeli. Euro-Bram zmierzył się z ekipą SKW Mimozy. Jak zwykle walczący do ostatniego gwizdka weterani wyszkowskiej siatkówki musieli uznać wyższość rywala, który wygrał spotkanie 2:0 (17, 13).