Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, Przybysława



Konrad Dąbkowski wygrał etap Memoriału Grundmanna i Wizowskiego

(Zam: 02.07.2014 r., godz. 13.57)

Kolarz grupy ActiveJet Team rodem z Wyszkowa, Konrad Dąbkowski, wygrał drugi etap prestiżowego wyścigu – XXIV Memoriału Grundmanna i Wizowskiego. W klasyfikacji generalnej Dąbkowski uplasował się na 36 pozycji.

Memoriał Grundmanna i Wizowskiego to dwuetapowy wyścig kolarski, rozgrywany na Dolnym Śląsku. Konrad Dąbkowski triumfował w finałowym etapie rywalizacji. Na liczącej około 185 km trasie (z Głogowa do Grębocic) wywiązała się bardzo emocjonująca walka pomiędzy zawodnikami poszczególnych grup. Mocno i porywiście wiejący wiatr sprzyjał ucieczkom. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował jednak finisz z peletonu. Mimo błędu na ostatnim zakręcie, Dąbkowski rzutem na taśmę zdołał minimalnie wyprzedzić finiszujących obok rywali. Drugi był Błażej Janiaczyk (BDC MarcPol Team – ostatecznie triumfator całej imprezy), trzeci natomiast Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).
Teraz przed Dąbkowskim bardzo ważny występ na Mistrzostwach Polski, które 25 czerwca rozpoczynają się w Sobótce. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w rywalizacji o krajowy czempionat!
Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl