Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 października 2020 r., imieniny Dionizego, Teofila

Za mundurem młodzież sznurem

(Zam: 25.06.2014 r., godz. 17.07)

– Aby wejść do dobrego towarzystwa trzeba nosić frak, mundur lub liberię – cytowała dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Wyszkowie, Grażyna Kalinowska podczas I Meetingu Służb Mundurowych. Wydarzenie odbyło się w środę, 18 czerwca na terenie ZS 2. Znaleźli się na nim przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej i Marynarki Wojennej.

Na przybyłych czekały pokazy, stanowiska reprezentantów poszczególnych służb mundurowych z informacjami o swojej działalności, gry, zabawy i rozstrzygnięcie szkolnych konkursów.
Meeting zorganizował Zespół Szkół nr 2 oraz Nadbużańskie Bractwo Ligi Morskiej i Rzecznej w Wyszkowie. Honorowy patronat nad spotkaniem objął starosta Bogdan Pągowski. Impreza miała na celu zaprezentowanie szkolenia i służb mundurowych uczestniczących w wydarzeniu, przedstawienie działań edukacyjnych i profilaktycznych w punktach medycznych, a także zaprezentowanie się uczniów z Liceum Ogólnokształcącego Bezpieczeństwa Publicznego ZS nr 2.
Oficjalne powitanie odbyło się o godz. 10.00 na przyszkolnym placu, ale młodzież i kadra pedagogiczna już godzinę wcześniej rozpoczęli zabawy takie jak mecz piłki siatkowej, piłki plażowej, bieganie z przeszkodami, bieganie z deską czy drużynowy konkurs zagadkowy. Spośród zaproszonych gości na meetingu pojawili się: zastępca dowódcy XI Brygady Wsparcia Dowodzenia ppłk Artur Adamiak, komendant Komendy Powiatowej Policji mł. insp. Szymon Herman, wojskowy komendant uzupełnień ppłk Leszek Wieczorek, wicestarosta Zdzisław Bocian, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Cecylia Domżała, państwowy powiatowy inspektor sanitarny Tomasz Liwartowski, specjalista Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie kpt. Adam Karpiński. Przybyli również pedagodzy wraz z podopiecznymi różnych placówek szkolno-wychowawczych z Wyszkowa.
– Nie ukrywam, że pomysł zaczerpnęliśmy od Wojskowej Komendy Uzupełnień, która od wielu lat organizuje wiosenne spotkania z wojskiem – mówił komandor Bractwa Ligi Morskiej i Rzecznej Julian Bielawski. – Nie chcemy być konkurencją dla tego wydarzenia, chcemy przybliżyć współpracę wojska i służb mundurowych ze szkołą, która ma w swoim programie edukacyjnym bezpieczeństwo narodowe. Myślę, że takie spotkania na stałe wpiszą się do kalendarza naszych corocznych działań.
– Będzie to swego rodzaju lekcja obywatelska mająca na celu ukazanie jak ważna jest rola służb mundurowych w życiu codziennym społeczeństwa – stwierdziła Grażyna Kalinowska.
Adam Karpiński przekazał na ręce dyrektor szkoły dwa obrazy wykonane przez więźniów. Zaprosił też na pokaz warszawskiej grupy interwencyjnej. Widzowie mieli okazję obejrzeć jak wygląda sposób poruszania się i przechodzenia w szyku specjalnym funkcjonariuszy, dowiedzieli się ciekawostek na temat używanego przez nich sprzętu, metod i celów działania. Uczniowie również przygotowali widowisko. Z pomocą instruktorki wykonali taniec belgijkę, do którego mógł przyłączyć się każdy uczestnik imprezy.

Atrakcje, pokazy, konkursy
W kolejnej części wydarzenia chętni odwiedzali stoiska służb mundurowych takie jak: punkt medyczny pierwszej pomocy reprezentowany przez wyszkowski szpital, punkt Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Wyszkowie, przedstawicieli Hufca Wyszków „Rój Promienistych”, 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego, Ligi Morskiej i Rzecznej z Wyszkowa, Komendy Powiatowej Policji z Wyszkowa, Służby Więziennej z Warszawy, Batalionu Dowodzenia Dowództwa Wojsk Lądowych. Odbył się także dalszy ciąg pokazów: samoobrony (Andrzej Grajczyk i uczniowie III LO Bezpieczeństwa Publicznego), pokaz umiejętności Kadry Służby Więziennej w Popowie, pokaz Państwowej Straży Pożarnej, pierwszej pomocy, zapasy, zawody siłowe na rękę. W czasie trwania meetingu była możliwość obejrzenia pojazdów różnych służb mundurowych wystawionych na boisku szkolnym. Wydarzenie było okazją do realizacji Przeglądu Talentów ZS nr 2, w którym uczniowie wyłonieni w drodze eliminacji do konkursu prezentowali swoje zdolności w kategorii śpiew i gra na instrumencie. Występy oceniało jury: Grażyna Kalinowska, Monika Lipka, Magdalena Zienkiewicz, Ewelina Tomczyk i Marcin Zieliński. Komisja wyłoniła zwycięzców: miejsce I zajęła Katarzyna Gołdys z kl. I Liceum Bezpieczeństwa Publicznego, II – Mariusz Godleś z kl. II Technikum Handlowego, III – uczennice kl. III Technikum Logistyczno-Spedycyjnego i uczennice klasy II Technikum Spedycyjnego. Nagrody wręczono także uczestnikom szkolnego konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, Historii i Walorach Kulturowo-Przyrodniczych Powiatu Wyszkowskiego, który odbył się tego dnia. Komisja: Ireneusz Elward, Monika Lipka i Anna Gładkowska nagrodzili: za miejsce I: Natalię Groszyk (I LBPa), Kamila Zdunka (I LBPa), Karolinę Żynko (I LBPa), Mateusza Subzdę (I LBPa). Miejsce II zajęli: Olaf Czestkowski z kl. I Technikum Informatycznego, Daniel Rakowski (I TIN), Kamil Kamiński (I TIN), Weronika Jurczyńska (I TIN). III miejsce: Ewelina Kryśkiewicz (I TIN), Patrycja Garbacz (I TIN), Martyna Nasiadko (kl. I Technikum Logistyczne), Justyna Samsel (I TL).
P.D.

Komentarze

Awans społeczny
Dodane przez obserwator, w dniu 29.06.2014 r., godz. 01.11
Ja myślę że szkoła to dla Pani Dyrektor to za mało. Sugeruję stołek burmistrza lub starosty to by się dopiero działo. Takich ludzi nam trzeba. Aha może ktoś wie jaką zdawalność matur i egzaminów zawodowych ma ZS2. Pozdrawiam
Dodane przez POkłosie, w dniu 29.06.2014 r., godz. 23.25
Prosze dyrekcje na przyszłość o dopasowanie tych mundurków do dzieci. Szczególnie żałośnie wyglądają w nich drobniejsze dziewczynki. POza tym ok.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl