Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 listopada 2020 r., imieniny Flory, Jana

„Być absolwentem ZS nr 1 to brzmi dumnie”

(Zam: 25.06.2014 r., godz. 16.45)

– Bądźcie dobrymi dla siebie i innych, nie zrażajcie się porażkami, starajcie się je przezwyciężać, by osiągać wyznaczone cele – mówił do uczniów dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Wyszkowie Marian Popławski podczas uroczystości ukończenia przez nich zasadniczej szkoły zawodowej.

Wydarzenie odbyło się 13 czerwca, poprowadzili je Patrycja Deptuła i Adam Rosiński.

– Uczyliście się tajników w zawodzie fryzjera, piekarza, mechanika pojazdów samochodowych, a także technologa robót wykończeniowych w budownictwie, montera instalacji i urządzeń sanitarnych. Poza wiedzą zawodową wynosicie ze szkoły również wiele innych umiejętności, które ułatwią wam znalezienie własnego miejsca w życiu dorosłym – powiedział Marian Popławski. – Ważne jest, żeby każdy z was wykazywał wytrwałość, miał wiarę w siebie i umiał pokonywać pojawiające się przeszkody. Jestem pewien, że nie jest to ostatni etap waszej edukacji, ale pomyślicie o swojej przyszłości dalej się kształcąc. Mam nadzieję, że wspólnie spędzony czas wśród koleżanek i kolegów oraz atmosfera tej szkoły zostanie na długo w waszej pamięci.
Głos zabrał także naczelnik wydziału edukacji Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Krzysztof Arbaszewski, który zwrócił uwagę na hasło przyświecające uroczystości „Być absolwentem ZS nr 1 to brzmi dumnie”. Gratulował uczniom ukończenia szkoły, życzył mistrzostwa w zawodzie i wiele satysfakcji z pracy. Przytoczył też myśl Marka Twaina „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś” i radził młodzieży realizować pasje oraz spełniać marzenia.

23 uczniów odebrało dyplomy
– Nasza edukacja w tej szkole dobiega końca, szkoda, bo przecież tu spędziliśmy najfajniejszy okres naszego życia – stwierdziła uczennica Agnieszka Kępczyńska. – Tu zawieraliśmy przyjaźnie, zdobywaliśmy wiedzę, tu odnosiliśmy pierwsze sukcesy oraz przeżywaliśmy porażki. Myślę, że często będziemy powracać pamięcią do chwil spędzonych w szkole – wyznała.
Młodzież za cierpliwość oraz poświęcony im czas, w ramach wdzięczności wręczyła pedagogom i dyrekcji bukiety kwiatów. W imieniu wszystkich rodziców uczniów Janina Kurowska podziękowała wychowawcom za trud i pracę, pogratulowała też absolwentom i złożyła im najlepsze życzenia. Za wspieranie działań wychowawczych szkoły, zaangażowanie w kształtowanie właściwych postaw młodzieży i pozytywnego wizerunku szkoły Janina Kurowska i Mariola Święch otrzymały dyplomy z rąk Mariana Popławskiego i wychowawcy klasy Grzegorza Siemienowskiego. Zdolni i aktywni uczniowie też zostali wyróżnieni. Za osiągnięcia dydaktyczne i aktywną działalność na rzecz szkoły nagrodę odebrała Klaudia Sielska, zaś za dobre wyniki w nauce i aktywność na rzecz klasy doceniono Agnieszkę Kępczyńską, Julitę Kuchtę i Adama Mańkowskiego.
Dyplomy ukończenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 w Wyszkowie odebrali: Marta Chawłowska, Łukasz Chodyna, Radosław Drzewiecki, Kamil Dylewski, Kamil Janczewski, Agnieszka Kępczyńska, Marcin Kowalski, Julita Kuchta, Rafał Kurowski, Adam Mańkowski, Mateusz Mąka, Adrian Nowak, Paulina Pomaska, Paweł Prus, Klaudia Sielska, Sylwia Skoczeń, Dawid Stysiak, Karolina Sztorc, Damian Szydłowski, Kamil Świętoch, Dominika Wojewódzka, Przemysław Zabłocki, Izabela Żuchowska.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl