Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 stycznia 2021 r., imieniny Anastazego, Wincentego

Na wypadek prawdziwych zagrożeń

(Zam: 25.06.2014 r., godz. 16.42)

Trzy dni w drukarni Quad/Graphics trwały ćwiczenia straży pożarnej, zakończone 12 czerwca przed północą symulacją akcji ratowniczej związanej z zapaleniem się hali.

To była próba nie tylko dla zawodowych funkcjonariuszy, ale też członków formacji ochotniczych. W przygotowaniach do ćwiczeń brała udział wąska grupa osób, tak by były one zaskoczeniem dla funkcjonariuszy i tym samym były zbliżone do prawdziwych sytuacji związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa ludzi i mienia. To też przyczyna, dla której dopiero w ostatnim, trzecim dniu strażacy pozwolili rejestrować akcję także dziennikarzom.
12 czerwca w ćwiczeniach wzięły udział dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Wyszkowa i członkowie ochotniczych straży pożarnych z Kamieńczyka, Zabrodzia i Lucynowa. Prócz ugaszenia pożaru musieli sprawdzić się w ratowaniu poszkodowanych i wyprowadzaniu ich z ciemnych, zadymionych pomieszczeń. Był też to sprawdzian przygotowania do reagowania w sytuacjach niebezpiecznych samych pracowników Quad/Grpahics oraz okolicznych firm – po usłyszeniu alarmów bezpieczeństwa ewakuowało się w bezpieczne, otwarte przestrzenie około trzysta osób.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl