Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2020 r., imieniny Aurelii, Balbiny

TKS Tychy nie wystąpią w I lidze siatkarzy?

(Zam: 25.06.2014 r., godz. 16.14)

Coraz więcej jest głosów, że w I lidze siatkarzy, w której występuje Camper Wyszków, nie zagra w najbliższym sezonie drużyna TKS Tychy. Powodem mają być problemy finansowe klubu.

Tyszanie byli beniaminkiem I ligi w ubiegłym sezonie. Mimo kilku wygranych, zespół z Górnego Śląska rundę zasadniczą rozgrywek zakończył na ostatnim, dwunastym miejscu. TKS bardzo solidnie podszedł jednak do fazy play-out (walka o utrzymanie). Trzy zwycięstwa nad faworyzowanymi Akademikami z Krakowa pozwoliły zespołowi na obronę swojego miejsca w lidze. Obecnie, mimo powiększenia rozgrywek (do 14 zespołów), może zabraknąć w nich TKS-u. Włodarze klubu mają problemy z pozyskaniem sponsorów, którzy pozwoliliby na zamknięcie budżetu na przyszły rok. Klub jak na razie dementuje pogłoski na temat wycofania z rozgrywek, jednak mówi się o dwóch potencjalnych rozwiązaniach kłopotliwej sytuacji. Pierwsze z nich to odstąpienie miejsca w I lidze zespołowi z niższej klasy rozgrywkowej (na zasadzie wymiany). Drugie to znalezienie potrzebnych sponsorów (włodarze klubu zapewniają, że rozmowy w tym kierunku są prowadzone). Jeżeli jednak klub nie odstąpi swojego miejsca w lidze, a także nie zgromadzi potrzebnych środków finansowych, to w przyszłym sezonie z Camperem rywalizować będzie nie 13 lecz 12 zespołów (na bazie uchwały PZPS). Sytuacja powinna wyklarować się w ciągu dwóch tygodni.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl