Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2020 r., imieniny Adeli, Klemensa

Zmiany dla bezrobotnych

(Zam: 18.06.2014 r., godz. 17.17)

Od września potwierdzenie gotowości do podjęcia pracy przez osoby bezrobotne odbywać się będzie w Powiatowym Urzędzie Pracy, a nie jak dotychczas, w urzędzie gminy. Z kolei jak poinformował PUP, konsekwencją zmiany ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która weszła w życie pod koniec maja, jest obowiązek ustalenia profilu pomocy dla wszystkich osób bezrobotnych.

Urząd dokona analizy sytuacji oraz szans na rynku pracy każdego zarejestrowanego biorąc pod uwagę takie czynniki jak wiek, płeć, wykształcenie, umiejętności, uprawnienia, czas pozostawania bez pracy, doświadczenie zawodowe, miejsce zamieszkania, dostępność do nowoczesnych technik komunikowania z PUP i pracodawcami. Będzie także analiza gotowości do podjęcia pracy (np. zaangażowanie w jej poszukiwanie, gotowość dostosowania się do wymagań potencjalnych pracodawców, dyspozycyjność i in.). W ten sposób PUP może ustanowić jeden z trzech profili pomocy – gdy to zrobi, będzie oferował możliwe formy wsparcia, do których zalicza się m.in. pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe, szkolenia, jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej. W ciągu 60 dni od ustalenia profilu pomocy PUP przygotuje wspólnie z bezrobotnym indywidualny plan działania określający m.in. działania do zastosowania przez PUP, do samodzielnej realizacji przez bezrobotnego, kontakty z pośrednikiem pracy, doradcą zawodowym, innym pracownikiem PUP. Zainteresowani szczegółami zmian mogą je poznać m.in. na stronie www.zielonalinia.gov.pl w zakładce „bezrobotni i poszukujący pracy”.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2014 r., godz. 21.09
Takie standardy powinny obowiązywać od 10 lat!
Dodane przez Bez pracy, w dniu 23.06.2014 r., godz. 16.39
Dajcie spokój z tym Urzędem. To jest kółko wzajemnej adoracji gdzie można nawąchać się tylko zapachu kiełbachy, bo pan XYZ raz w tygodniu odwiedza z towarem urzędników ciężko pracujących. Powinno też się skończyć z możliwością startowania w wyborach samorządowych pracowników tego typu instytucji. To jest jakaś patologia, niech każdy z nich się skupi na pracy a nie na polityce. Dla mnie osobiście PUP to zmarnowane pieniądze podatników.
Dodane przez Wotergate, w dniu 23.06.2014 r., godz. 17.18
Nie mam nic do urzędników, ale też uważam, że nie ma dobrego radnego i jednocześnie urzędnika. Prezes Jastrzębska z PO jest tego przykładem. Słaba w Radzie i kiepska jako zarzadca. Ciągle coś się psuje, opłaty coraz większe. Nazatrudniała figurantów, a władza uderzyła do głowy. Nie stać nas na to!
Dodane przez Mensa, w dniu 24.06.2014 r., godz. 07.52
Urzędy są niewydolne (patrz - spadamy w rankingach), więc niech urzędnicy zajmą się pracą dla społeczeństwa a nie polityką.
Dodane przez Fed, w dniu 24.06.2014 r., godz. 22.02
Proponuję wyborczy bojkot kandydatów piastujących urzędy i tych kandydatów, którzy w swojej kampanii będą chcieli wykorzystywać urzędników.
Dodane przez .., w dniu 24.06.2014 r., godz. 23.13
Przyłączam się do takiego bojkotu. Jest tyle pracy w urzędach, że urzędnicy powinni skupić się na tym za co im społeczeństwo płaci.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl