Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Nigdy nie szedłem łatwą drogą

Ikona
(Zam: 21.12.2010 r., godz. 12.25)

Od minionego tygodnia Paweł Kołodziejski oficjalnie sprawuje funkcję wójta. Podczas sesji 14 grudnia złożył ślubowanie w obecności radnych, starosty, wicestarosty, pracowników urzędu, sołtysów, mieszkańców.

Paweł Kołodziejski w drugiej turze wyborów zdecydowanie pokonał swojego rywala, dotychczasowego wójta Jana Kozona otrzymując poparcie 62,23 procenta wyborców. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, przed objęciem stanowiska musiał złożyć ślubowanie.

– Obejmując urząd wójta gminy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy – mówił Paweł Kołodziejski.

Nowemu wójtowi gratulowali pracownicy Urzędu Gminy, przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Soliwoda, radni. Na sesji gościł także starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Waldemar Sobczak.
– Mam nadzieję, że dotychczasowa nasza współpraca będzie owocowała w przyszłości. Myślę, że ta kadencja będzie wzorcowa, powiat i gmina będą razem działały dla dobra mieszkańców – mówił starosta.

Pawłowi Kołodziejskiemu podarował wieczne pióro.
– Niech ono sprawi, że wszystkie decyzje, umowy, które pan wójt podpisze, będą trafne i z korzyścią dla wszystkich stron – życzył.

– Kolego Pawle, gratuluję wyboru na wójta. Wierz mi, że nasze marzenia się spełniły, chociaż jesteśmy w innych ugrupowaniach politycznych – oświadczył Waldemar Sobczak. – Życzę w imieniu naszych członków (Prawa i Sprawiedliwości – przyp. red.), którzy zaangażowali się również w twoją kampanię, wielu sukcesów, satysfakcji, dobrej współpracy z władzami powiatu wyszkowskiego – dodał.

Paweł Kołodziejski przyznał, że ślubowanie jest dla niego dużym przeżyciem.
– Ze ślubowaniem wiążą się zobowiązania, ale i emocje. Wybrałem drogę niełatwą, ale nigdy łatwą drogą nie szedłem. Mam nadzieję, że nie będzie wyboista, choć na pewno kręta – stwierdził. – Trzeba będzie podejmować różnego rodzaju poważne decyzje. Myślę, że nie będę w tym sam, jest rada, w którą wierzę, pracownicy, sołtysi, przyjaciele. Wierzę, że razem dla gminy zdziałamy więcej niż budowa infrastruktury technicznej. Dziękuję panu staroście i wicestaroście, że na mojej trudnej drodze samorządowej zawsze mnie wspierali, ułatwiali mi pokonywanie zakrętów – dodał.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl