Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

„Mam serce – pomagam”

(Zam: 18.06.2014 r., godz. 17.08)

Tak zatytułowany festyn rodzinny odbył się w niedzielę 15 czerwca w godz. 9.00-18.00 przy placu Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Podczas imprezy wręczono honorowe odznaczenia „Szeryfa Praw Dziecka”, oprócz tego na przybyłych czekało wiele atrakcji: występy artystyczne, stoiska z przekąskami, gry, konkursy, ciekawe pokazy, a wszystko w duchu rodzinnej atmosfery.

Dochód przeznaczono na wsparcie dla dzieci z biednych rodzin oraz na urządzenie dziedzińca wewnętrznego SP1.

Organizatorami festynu była Szkoła Podstawowa nr 1 i Parafia pw. św. Wojciecha w Wyszkowie. Mimo lekkiego zachmurzenia i chłodu na imprezę przybyło wielu zainteresowanych. W myśl hasła „Czas na zdrowie” propozycjami dla wszystkich były zabawy ruchowe, zdrowe przekąski i pokaz filmów edukacyjnych propagujących idee zdrowego stylu życia. O godz. 10.30 zebrani mogli uczestniczyć w „zumbowym” tańcu pokoleń, który poprowadziła instruktorka tej formy fitnessu Joanna Zglec. Dzieciaki z SP1 popisywały się swoimi umiejętnościami wokalno-tanecznymi w programie „Talenty Jedynki”. W repertuarze uczniów znalazły się największe przeboje dziecięce, ale też hity muzyki pop. Na placu szkolnym znajdowało się wiele atrakcji dla najmłodszych takich jak: dmuchane zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, fotobudka, w której można było zrobić sobie śmieszne, pamiątkowe zdjęcie, trampolina, kucyki, konie, bryczka, loteria fantowa, słodkości, grill. O godz. 13.00 odbyło się przedstawienie teatralne „Kot w butach” w wykonaniu uczniów. Profesjonalne stroje, dekoracje, historia opowiedziana w interesujący sposób, przekonująca gra aktorska małych artystów – to wszystko stanowiło o sukcesie spektaklu, który po zakończeniu otrzymał ogromne brawa publiczności. W programie przewidziano więcej widowisk. „Gimnazjon Apin Wyszków” dał pokaz umiejętności karate. Zaawansowani sportowcy zademonstrowali niezwykle ekstremalne wyczyny, zaś mali karatecy nie mniej zaimponowali widowni, popisując się niezwykłym sprytem i zręcznością. Po emocjonującej rozrywce można było rozładować energię w turnieju piłki nożnej dla ojców i synów lub w wyścigu rzędów dla mam i córek, a I Technikum Poligraficzno-Usługowe w Wyszkowie przygotowało „Festiwal zdrowia i urody”. Młodzież prezentowała metamorfozy ochotników – stylizacje fryzur i paznokci, odbył się również profesjonalny pokaz mody i wizażu.

„Gwiazdę Szeryfa Praw Dziecka”
Ważnym momentem podczas imprezy było wręczenie honorowych odznak „Szeryfa Praw Dziecka”. Plebiscyt odbył się w ramach programu organizacji UNICEF „Szkoła z prawami dziecka”, w którym SP1 uczestniczyła po raz trzeci. Cele projektu to zapoznanie dzieci z zagadnieniami dotyczącymi praw dziecka, uświadomienie uczniom znaczenia praw dziecka i ich konsekwencji w życiu codziennym, kształtowanie wśród ludzi młodych postaw zaangażowania społecznego, zaangażowanie przedstawicieli środowiska lokalnego w promowaniu idei praw dziecka, wyróżnienie najaktywniejszych działaczy dbających o te prawa wśród lokalnej społeczności. Dzięki projektowi zostały przeprowadzone lekcje poświęcone tematyce praw dziecka oraz konkursy plastyczne. Następnie uczniowie wybrali spośród lokalnych działaczy społecznych osoby najbardziej zaangażowane w propagowanie i ochronę praw najmłodszych, które w szczególny sposób występują w interesie dzieci. „Gwiazda szeryfa” była przyznawana po raz pierwszy w Polsce, w Wyszkowie wyróżnieni zostali:
– burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski za przekazywanie funduszy na realizację przedsięwzięć mających wpływ na rozwój zainteresowań dzieci, za place zabaw, dbałość o bezpieczeństwo najmłodszych i wspieranie wszelkich inicjatyw na rzecz dzieci,
– proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Wyszkowie ks. Roman Karaś za organizację półkolonii dla dzieci z ubogich rodzin, organizację festynów i innych imprez mających na celu poprawę warunków funkcjonowania najmłodszych i za dofinansowanie pomocy naukowych, a także za uśmiech oraz życzliwość,
– przewodnicząca Rady Rodziców SP1 Monika Zieja za szczególną troskę o los dzieci, organizowanie imprez kulturalno-rozrywkowych dla uczniów, za pomoc dzieciom z ubogich rodzin poprzez dofinansowanie wycieczek szkolnych i organizację festynu rodzinnego,
– dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie Agnieszka Mróz za szczególny wkład w walkę o prawa dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, za szeroko rozumianą pomoc i wsparcie dzieci z rodzin wielodzietnych, a także za miłe słowo,
– Jerzy Sitek za działalność na rzecz dzieci, wycieczki, rozwijanie zainteresowań uczniów, za propagowanie wśród najmłodszych miłości do ojczystej przyrody i zapoznawanie z uroczymi zakątkami wyszkowskiej ziemi.
Podczas imprezy trójka spośród nominowanych odebrała odznaczenia.
– Jestem szczęśliwy, bo najbardziej sobie cenię te wyróżnienia, które pochodzą od dzieci – mówił Grzegorz Nowosielski. – Bardzo mi miło, że wszystkie działania, które podejmujemy z radnymi zostały zauważone. Będzie ich coraz więcej i nie będziemy zwalniali tempa tej pracy – obiecywał burmistrz.
Ksiądz proboszcz Roman Karaś uznał nagrodę za wyzwanie do tego, aby jeszcze bardziej angażować się w troskę o prawa dzieci, a Monika Zieja podziękowała wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do festynu.
P.D.

Komentarze

- Jestem szczęśliwy, bo najbardziej sobie cenię te wyróżnienia, które pochodzą od dzieci - mówił Grzegorz Nowosielski.
Dodane przez knom, w dniu 20.06.2014 r., godz. 19.26
Czy rzeczywiście pochodzą od dzieci panie burmistrzu? Nie słyszałem o żadnej ankiecie czy czymś takim. Dla mnie jest to zwyczajna przedwyborcza propaganda. Dziecionm w szkołach to odebrał pan za pomoca człowieka od czarnej roboty Warpasa - sprzątaczki i kucharki, które dbały o nie jak o własne, smacznie gotowały.
POmagam - mam serce
Dodane przez Jątek, w dniu 20.06.2014 r., godz. 21.47
Cała tak akcja, choć bardzo sympatyczna i pożyteczna, znów została wypaczona. Kto mi powie czym szczególnym zasłużył się burmistrz Nowosielski czy dyrektor OPS Mróz - żona wiceburmistrza? Jeżeli coś w tym kierunku zrobili to zrobili to za słoną opłatą w postaci pensji. Ci państwo nawet na finałach WOŚP nie są zbytnio wyrywni do wyłożenia pieniędzy w własnej kieszeni. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Wszytko to przypomina ukrzyżowanie Adama Mroza i pani Świtalskiej. W przypadku Mrozów widzimy, że parcie do zaszczytów to ich rodzinna domena. Ciekawe czego jeszcze będziemy świadkami w tym przedwyborczym okresie.
"Mam serce - pomagam"
Dodane przez Cieć, w dniu 21.06.2014 r., godz. 00.36
Nawiązując do samozachytu i samouwielbienia tego małżeństwa na naszym utrzymaniu POwiem, że pan Adam kupił sobie w lumpeksie długi do kostek zielony, wełniany płaszcz. Zamierza POwiesić na nim dokoła wszystkie swoje świecidełka - krzyże, gwiazdy, medale i ordery, bo podczas wigilii przy fontannie będzie robił za choinkę. Proszę POmyśleć już o prezentach, które będzie można POd nią złożyć.
Dodane przez Kolekcjoner, w dniu 21.06.2014 r., godz. 09.58
Zrobi z siebie choinkę, a na wiosnę będzie chciał za to medal.
TAK JUŻ JEST
Dodane przez NATURA CZŁOWIEKA, w dniu 22.06.2014 r., godz. 09.06
Wszyscy mają serca jak czują korzyść
DO KNOM
Dodane przez CZYTELNICZKA, w dniu 22.06.2014 r., godz. 13.05
Czytałam o tym ich najbardziej spektakularnym osiągnięciu na pierwszej stronie któregoś Wyszkowiaka .Myślę,że te kobiety oraz ich dzieci w najbardziej namacalny sposób przekonały się o dobroci serc niektórych osób
Upokarzające
Dodane przez Ela, w dniu 22.06.2014 r., godz. 15.29
Żal tylko tych pań dyrektorek, co przez personalny terror uprawiany przez jednego z prawych i sprawiedliwych, w obawie przed groźbami personalnymi muszą uciekać się do takiej obłudy i hipokryzji. Kosztem dzieci robią kampanię tym, którzy wyrządzili im więcej zła niż się wielu zdaje. Ile jeszcze takich występów przed nami?
nie wszystko złoto co się świeci
Dodane przez DO ELI, w dniu 22.06.2014 r., godz. 19.07
O CZŁOWIEKU ŚWIADCZĄ JEGO UCZYNKI,A NIE GĘBA PEŁNA FRAZESÓW.
Dodane przez Aga, w dniu 22.06.2014 r., godz. 20.43
Jaką szczególną wartość ma pomoc kogoś, któ robi to z urzędu w ramach zwykłych obowiązków i za pieniądze podatnika, a na dodatek bierze za to wypłatę. Słyszał kto żeby szefowa Mróz czy Nowosielski oddali na rzecz dzieci połowę swojej własnej pensji? Nie sądzę żeby tak było, więc za co ta wielka wdzięczność?
Dodane przez Frazesów cd..., w dniu 24.06.2014 r., godz. 12.58
Od długiego czasu się zastanawiam np. dlaczego dyrektorzy szkół tak gorąco dziękują burmistrzowi za to, że dał pieniądze na utrzymanie szkoły? To jest jego obowiązek, nic nie daje od siebie tylko z subwencji, a za pracę swoją ma wypłacaną pensję (troszkę wyższą od średniej krajowej). Faktem, że dyrektorzy w większości to sama wazelina. Jeden z tych większych dyrektorów pamiętam, bardzo wspierał Garbarczykową a jak wygrał Nowosielski, to poleciał pierwszy z kwiatami do niego. Szczyt obłudy i hipokryzji. A znane nam i wymieniane małżeństwo mało się nie wścieknie, co by się nie działo to tylko ich nazwisko się pojawia, jeszcze syna angażują do prowadzenia niektórych wydarzeń publicznych w mieście. A te wszystkie odznaczenia? To kpina z ludzi którzy, każdego dnia faktycznie się angażują w życie społeczne. Boję się otwierać szafę, czy też lodówkę, bo Mróz wyskoczy.
Dodane przez Dyro, w dniu 24.06.2014 r., godz. 13.41
Bo tacy ludzie jak figura Warpas tworzą komisje konkursowe na stanowiska dyrektorów...
Dodane przez Fed, w dniu 24.06.2014 r., godz. 21.59
Ci się boją, bo mamy w Wyszkowie terror personalny. Przedszkolanki dały się złapać na imieniny Grzegorza w baśniowej. Teraz jedzą mu z ręki.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl