Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2020 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Promują modę na życie bez używek

(Zam: 18.06.2014 r., godz. 17.05)

– Naszą misją jest pokazanie rówieśnikom, że nie trzeba sięgać po używki, by się dobrze bawić, zaś najlepszym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest rozwijanie się poprzez dobrą zabawę – mówiła członkini wyszkowskiej grupy teatralnej Farsa, podczas czwartkowego spotkania z profilaktyką, które odbyło się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z wyszkowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji oraz gmina Wyszków.
Program „Profilaktyka a Ty” (PaT) Komendy Głównej Policji, w ramach którego odbyło się wydarzenie, ma na celu zapobieżenie uzależnieniom wśród młodzieży szkolnej. Społeczność PaT budowana jest na relacjach różnych środowisk, wzajemnym wsparciu, wymianie doświadczeń i twórczych prezentacji, a dowodem na to jest współpraca wyszkowskiego PaT-u z lokalną grupą teatralną Farsa. Przedstawiciele obu społeczności przybliżyli w czwartek zebranej w WOK „Hutnik” młodzieży ogólne informacje na temat swoich działań, celów oraz idei. Widzowie obejrzeli także spektakl pt. „Lena” w wykonaniu artystów. Spektakl był poruszający i skłaniał do refleksji nad konsekwencjami sięgania po narkotyki. Nastrój utrzymał się również podczas oglądania filmu dotyczącego ksenofobii.
Podczas czwartkowego wydarzenia odczytany został także list insp. Grzegorza Jacha (autora programu PaT), w którym zachęcał do „Ogólnopolskiego Zrywu Wolnych Serc” – wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności wobec drugiego człowieka, jaki ma się odbyć 14 czerwca o godz. 16.00 na rynkach i placach wielu miejscowości w całej Polsce. Inicjatywa ta polega na wykonaniu gestu, w którym prawą dłonią, położoną na lewej piersi, należy wybijać rytm serca przez 60 sekund. Tak też uczyniła młodzież w „Hutniku”, zachęcona przez Klaudię Ambroziak z Farsy.
Ostatnim elementem spotkania był przemarsz młodzieży ulicami Wyszkowa na znaki sprzeciwu wobec uzależnień. Uczestnicy marszu ruszyli z transparentami i hasłami typu: „zażywasz – przegrywasz” czy „dalej narkotyków, bliżej siebie”, a także balonami, lizakami i naklejkami, którymi obdarowywali przechodniów. Tak przemierzyli ulice Prostą i Sowińskiego, by trafić w okolice Galerii Wyszków, gdzie zrobili sobie wspólne zdjęcie.
P.D.

Komentarze

niebywałe
Dodane przez lol, w dniu 18.06.2014 r., godz. 18.42
powodzenia w wytrwaniu dla całej grupy teatralnej

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl