Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

Orkiestra i chór razem

(Zam: 18.06.2014 r., godz. 16.35)

W gronie przyjaciół Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP pod batutą Franciszka J. Bieganowskiego oraz Chór Przyjacielski Leśno-Nauczycielski, którym dyrygowała Jana Dąbkowska zagrały koncert 8 czerwca.

Przez blisko 1,5 godziny w sali widowiskowej „Hutnika” rozbrzmiewały klimatyczne numery w wykonaniu orkiestry i chóru.

Niedzielny koncert prowadziły Edyta Jarosz – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie oraz Helena Karłowicz, kierownik Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP.
– Pomysł zrodził się spontanicznie, ale od początku był jasny i niezmienny. Chcieliśmy w jednym miejscu i czasie zorganizować koncert dla bliskich nam osób – stwierdziła E. Jarosz.
Jak zaznaczyła, koncert dedykowany był ludziom wspierającym osoby, które zagrały.
Publiczność życzliwie przyjęła występ muzyków, który składał się z trzech części. Młodzieżowa Orkiestra Dęta rozpoczęła spotkanie od „Musztry paradnej”. Następnie w I części zaśpiewał chór, który współtworzą 22 osoby – 20 nauczycieli i 2 leśników. Chór ma w swoim repertuarze różne utwory. Są to melodie ludowe, pieśni patriotyczne, standardy muzyki rozrywkowej i pieśni religijne. Występ rozpoczęli pieśnią „Schowaj mnie”. Publiczność usłyszała również takie utwory jak m.in. „Opadły mgły” z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa, „Staruszek świat” Anny Jantar i piosenki ludowe. Artyści zaprosili widownię do wspólnego śpiewania piosenek „Rudy rydz” i „Cicha woda”. W części II popis dała Młodzieżowa Orkiestra Dęta wykonując m.in. wiązankę utworów – melodii filmowych, włoskiego dyrygenta i kompozytora Ennio Morricone. W III części koncertu publiczność wysłuchała duetu. Po raz pierwszy artyści zaprezentowali wspólnie popularną wśród orkiestr piosenkę z repertuaru Haliny Kunickiej „Orkiestry dęte”. Finałową piosenką we wspólnej aranżacji był popularny utwór zespołu Weekend „Ona tańczy dla mnie”.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl