Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 października 2020 r., imieniny Iwony, Sabiny

By miłość na zawsze przyszła

Ikona
(Zam: 21.12.2010 r., godz. 12.28)

Rada Pedagogiczna i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku po raz piąty podjęli się przygotowania bożonarodzeniowej sztuki w niemal naturalnej scenerii – na ośnieżonej, zmrożonej werandzie drewnianej chaty stojącej na zalesionej skarpie nad ulicą Bielińską w Brańszczyku.

Nad całością wydarzenia czuwała dyrektor Elżbieta Piórkowska, a przedstawienie zostało przygotowane przez trzy nauczycielki: Joannę Adler, Anetę Kanię i Justynę Pułaską. Tym razem w główne role – uroczych aniołów, rozkrzyczanych diabłów – wcielili się nauczyciele. Z pomocą uczniów, którzy jako pastuszkowie, trzej mędrcy oraz dzieci witające Nowonarodzonego zadziwili zgromadzonych piękną interpretacją wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat.

Poszczególne sceny inscenizacji przeplatane były śpiewem integracyjnego chóru złożonego z nauczycieli z różnych szkół. Brzmienie kolęd wprowadziło ciepłą i świąteczną atmosferę. Występujący aktorzy przykuwali uwagę pięknymi, barwnymi strojami. Publiczność dopisała, gromadząc się licznie wokół „ubogiej stajenki.

Po przedstawieniu nadszedł czas dzielenia się opłatkiem i składania życzeń.
- Twórzmy jedność każdego dnia budując dobro, bo najważniejsze jest to, co przed nami – powiedział starosta Bogdan Pągowski.

A wójt Mieczysław Pękul dodał: – Niech jak najmniej nas dzieli.
Jak na wieczerzę przystało, gospodarze podjęli wszystkich gości poczęstunkiem, w przygotowanie którego włączyło się wiele osób: siostry zakonne i panie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Koła Gospodyń Wiejskich i Caritasu.

Składamy Wam wszystkim życzenia serdeczne,
Żebyście w Nowym Roku jeszcze lepiej mieli,
Z uśmiechem, radością żyć z bliskimi chcieli
Od serca i szczerze życzymy Wam tego
Byśmy doczekali w szczęściu roku następnego.Tym, którzy w tym roku nie mogli przyjść na wspólną wieczerzę, polecamy to wyjątkowe spotkanie za rok. Przyjdźcie i zobaczcie, a nadzieja znów wstąpi w Was…

D.L.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl