Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Weroniki

Energetyka przejmuje słupy na I AWP

(Zam: 11.06.2014 r., godz. 17.11)

Wyszkowski rejon energetyczny zmienił zdanie – jednak usunie betonowe słupy przy ulicy I Armii Wojska Polskiego – wynika ze słów rzeczniczki warszawskiego oddziału PGE Dystrybucja S.A. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy. Wszystko wskazuje, że doszło do porozumienia między wyszkowskim Starostwem a energetyką w kwestii szpecących słupów.

Mimo że jeszcze na początku tego roku PGE nie widziała potrzeby likwidacji sprawnej infrastruktury, teraz bierze na siebie wszystkie czynności z tym związane.
– Inwestor i wykonawca przebudowy i modernizacji ulicy I AWP w Wyszkowie nie zakończył zadania związanego ze zmianą sposobu zasilania z napowietrznego na kablowy. Wobec braku porozumienia pomiędzy inwestorem a częścią mieszkańców i właścicieli nieruchomości przy tej ulicy, powstała sytuacja patowa. Z upływem czasu zdaliśmy sobie sprawę, że nie mamy wpływu na sam konflikt, ale problem związany z liniami energetycznymi musimy jakoś rozwiązać sami. Z tego względu Rejon Energetyczny Wyszków podjął działania i zamierza zakończyć inwestycję – mówi Katarzyna Burda-Mazurek, koordynator do spraw komunikacji warszawskiego oddziału PGE Dystrybucja.
K. Burda-Mazurek dodaje, że wyszkowska energetyka ma już przygotowaną dokumentację do przetargu na demontaż starej, napowietrznej linii, w której określa termin prac na koniec października tego roku. Zakres robót obejmuje dostosowanie, czyli połączenie instalacji odbiorczych z nową linią kablową, w tym wyniesienie liczników na zewnątrz do istniejących skrzynek złączowych.
– Po podpisaniu z nami umowy, wybrany wykonawca robót skontaktuje się z mieszkańcami ulicy w sprawie dostosowania instalacji odbiorczych do nowego sposobu zasilania. Szczegóły i specyfikacja techniczna znajdą się w ogłoszeniu o przetargu na wykonawcę tych robót, które powinno ukazać się w najbliższym czasie, niezwłocznie po sprawdzeniu dokumentacji przez Wydział Zamówień – kończy Katarzyna Mazurek.
Cztery miliony złotych – tyle podobno ma kosztować energetykę dostosowanie łączy – o czym mówił na jednej z ostatnich sesji starosta Bogdan Pągowski.
A.B.

Komentarze

Dodane przez ?????, w dniu 11.06.2014 r., godz. 17.37
ILE???????
Tak rozkrada się nasze Państwo. I tak zapłacą za to ludzie...
Dodane przez POkłosie, w dniu 11.06.2014 r., godz. 18.34
- Cztery miliony złotych - tyle podobno ma kosztować energetykę dostosowanie łączy - o czym mówił na jednej z ostatnich sesji starosta Bogdan Pągowski.
Dodane przez knom, w dniu 11.06.2014 r., godz. 18.57
Oczywiście, że ludzie się na to złożą, a ktoś przy okazji nieźle napcha sobie kasę. Czy pokusi się ktoś o szczegółowy wykaz tych niebotycznych kosztów? Raptem chodzi o kilkadziesiąt przyłączy, więc ile wychodzi na jeden dom?
Szok, zgadza się, tak okradaja nasz kjraj, jak z autostradami
Dodane przez WAŁ, w dniu 11.06.2014 r., godz. 23.31
Na I AWP, kawiarnia Marysieńka (Rełkowa) znajduje sie pod numerem domu 80. Na tym kończy się sławna i niegospodarska inwestycja. 4 miliony podzielić na 80 przyłączy daje nam 50 tysięcy złotych od domu. Należy odliczyć obcięcie słupów, ale to i tak najdroższe chyba w całej Europie przyłącza! Trzeba to zgłosić do? prokuratury, bo to rozbój w biały dzień! Bocian nam to zafundoWAŁ?
Cyrki świata
Dodane przez Ciec, w dniu 12.06.2014 r., godz. 02.02
Nie taki sobie tam Bocian, ale poważny kandydat na burmistrza Bocian. W TV ogłosić, że będziemy mieli najdroższe na świecie przyłącza. Czy o taką kwotę (50.000 zł) chodziło Bocianowi kiedy mówił na jesieni, że mieszkańcy mają zapłacić za podłączenia z własnej kieszeni?
Dodane przez Lokis, w dniu 13.06.2014 r., godz. 19.51
Patologia, aż w oczy szczypie. Można poprosić o szczegóły tych wydatków?
Dodane przez wwy, w dniu 14.06.2014 r., godz. 14.57
a kiedy przetarg na usunięcie pięknych szafek ?
Dodane przez Pies, w dniu 17.06.2014 r., godz. 00.40
Też mogę je przejąć po 50 tys. od chałupy.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl