Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Weroniki

O co ta afera?

(Zam: 11.06.2014 r., godz. 17.02)

Minęły wybory do Parlamentu Europejskiego. Jedni wynikami wyborczymi mocno się rozczarowali, inni byli zachwyceni. Nasza lokalna prasa delikatnie je skomentowała. Na forach internetowych również był spokój, tak naprawdę powiało nudą. Zdecydowanie większym zainteresowaniem jednego z lokalnych mediów cieszyły się prawybory do Parlamentu Europejskiego...

...zorganizowane w ramach organizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) projektu edukacyjnego „Młodzi głosują”.
Pierwszy raz o prawyborach organizowanych w I LO w Wyszkowie usłyszałam w 2010 r., kiedy miały miejsce prawybory prezydenckie. Wówczas to okazało się, że w I LO w Wyszkowie prawybory organizowane były już dużo wcześniej przez kółko historyczne i Samorząd Szkolny m.in. w 2005 r. – prawybory prezydenckie oraz w 2007 r. – prawybory do Parlamentu RP.
Prawybory organizowane przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej miały więc miejsce po raz drugi (jeśli odszukałam wszystkie informacje na ten temat). Jak podaje Fundacja CEO, „Młodzi głosują” jest akcją edukacyjną i obywatelską, której celem jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym oraz zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach. Prawybory do Parlamentu Europejskiego zorganizowano 19 i 20 maja w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju. W młodzieżowych wyborach bierze więc udział młodzież, która często nie ma jeszcze 18 lat i tym samym w „normalnych” nie może głosować. Akcja „Młodzi głosują” cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. W tym roku wzięły w niej udział 3 wyszkowskie szkoły ponadgimnazjalne, tj. I LO, ZS nr 1 i ZS nr 2. Żadne z wyszkowskich gimnazjów nie pokusiło się o zorganizowanie u siebie prawyborów.
Oficjalne wyniki prawyborów ukazały się na stronie internetowej Fundacji CEO (http://www.ceo.org.pl) po wyborach do Parlamentu Europejskiego, które miały miejsce 25 maja. Wyniki prawyborów, które przeprowadzone zostały w szkołach na terenie kraju ukazywały się zdecydowanie wcześniej, tj. w dniach 20-22 maja. Chcąc być dokładną, odwiedziłam kilka stron internetowych takich szkół.
Wyniki prawyborów niejednego mogły zaskoczyć. Młodzież bowiem zagłosowała inaczej niż wyborcy, którzy 25 maja udali się do urn wyborczych.
Tak więc w gimnazjach największym poparciem cieszyła się Nowa Prawica JKM, potem Prawo i Sprawiedliwość, trzecie miejsce zajęła Europa Plus Twój Ruch, a ostatnim komitetem wyborczym, który przekroczył 5% próg wyborczy była Platforma Obywatelska RP.
Nieco inaczej zagłosowała młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, która udzieliła swojego poparcia dla Ruchu Narodowego, który przekroczył magiczny 5% próg wyborczy z wynikiem 6,9% głosów.
W skali kraju 5% próg wyborczy przekroczyło 5 komitetów wyborczych, tj. Nowa Prawica JKM 27,19% głosów, Prawo i Sprawiedliwość 21,64% głosów, Europa Plus Twój Ruch 13,56% głosów, Platforma Obywatelska RP 12,05% głosów oraz Ruch Narodowy 5,33% głosów.
Dlaczego o tym piszę?
Otóż kilka dni temu na stronie internetowej infowyszków ukazał się artykuł „Jak głosowała wyszkowska młodzież”. Autor artykułu podał oficjalne, krajowe wyniki młodzieżowych wyborów. O ile wyniki wyborów, które miały miejsce w gimnazjach są zgodne z wynikami zamieszczonymi na oficjalnej stronie Fundacji CEO, o tyle wyniki dotyczące głosowania w szkołach ponadgimnazjalnych zostały lekko zmienione. Infowyszków być może zapomniał, a być może zrobił to celowo i nie napisał, iż 5% próg wyborczy przekroczył również Ruch Narodowy.
Infowyszków przedstawił wyniki głosowania trzech wyszkowskich szkół, które brały udział w projekcie „Młodzi głosują”.
I tu ponownie niespodzianka!
Autor artykułu widocznie ma problem z prawidłowym odczytaniem wyników głosowania zamieszczonych na stronie Zespołu Szkół nr 2 w Wyszkowie. Otrzymaliśmy bowiem informację, iż 3 miejsce w wyborach zajął PSL, gdy tymczasem miejsce to należy się Europie Plus Twój Ruch.
Infowyszków mocno zainteresował się prawyborami zorganizowanymi w wyszkowskich szkołach ponadgimnazjalnych. Zadbał również o to, by szkoła nie prowadziła agitacji wyborczej. Stąd też zapewne zdecydowana reakcja redaktora infowyszków na informację, która znalazła się na portalu Facebook Młodzieży Wszechpolskiej. Otóż na portalu MW zamieszczono zdjęcie z nagłówkiem „Wyniki prawyborów do Parlamentu Europejskiego z dnia 20 maja 2014 r.”, które odbyły się w I LO. Zdjęcie zostało podpisane: „20 maja odbyły się prawybory do europarlamentu w I Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Norwida w Wyszkowie. KWW Ruch Narodowy uzyskał 37 % głosów, górując nad innymi partiami. To ogromny lokalny sukces, w głównej mierze dzięki działalności naszej organizacji na płaszczyźnie społecznej. Idzie nowe pokolenie!” (https://pl-pl.facebook.com/MlodziezWszechpolskaWyszkow). Infowyszków zaniepokoił się „nielegalnymi”, politycznymi działaniami licealnej młodzieży. Obawia się, że do szkoły wdarła się polityka.
Ja jednak zastanawiam się, czy to jest polityka?
Uczniowie realizując projekt uczą się jak należy głosować. Poprzez głosowanie mają prawo wyrażania swoich poglądów, które powoli się w nich kształtują.
Czy my, dorośli, mamy prawo wpływać no to, w jaki sposób młodzież ma głosować? Czy mamy prawo denerwować się, że ich sympatie polityczne nie zawsze są zgodne z naszymi?
Infowyszków zaniepokoiła różnica w głosowaniu w poszczególnych wyszkowskich szkołach. W I LO młodzieżowe wybory wygrał Ruch Narodowy, w ZS nr 2 najwięcej głosów zebrała Nowa Prawica JKM, natomiast w ZS nr 1 pierwszy był PiS. Infowyszków napisał więc „Dlatego zastanowiła nas duża rozbieżność w wynikach akcji. Te z liceum różnią się od dwóch pozostałych wyszkowskich szkół. Nie są też zbieżne z wynikami ogólnokrajowymi. Ruch Narodowy w liceum zdecydowanie wygrał. W ZS nr 1 zajął trzecie miejsce od końca, a w ZS nr 2 był ostatni. Być może to zupełny przypadek. Być może nie.”
Moim zdaniem, różnice w głosowaniu nie są niczym dziwnym. Każdy głosuje jak chce. Dziwne by było, gdyby w każdej szkole wyniki były takie same. Jeśli z góry wiemy jak kto będzie głosował i kto wygra, to po co wybory?
Panu lub pani z infowyszków najwyraźniej nie podoba się wynik głosowania wyszkowskiej, licealnej młodzieży. Doszukuje się podstępu, być może nawet nieuczciwości w przebiegu głosowania na Ruch Narodowy. Odkrył więc nagle, że wyszkowskim kandydatem Ruchu Narodowego w minionych wyborach do Parlamentu Europejskiego był pan Piotr Głowacki, którego mama jest nauczycielką w I LO, a tata pisze felietony do „Wyszkowiaka”. Co jedno ma z drugim, nie bardzo rozumiem.
Podczas pisania felietonu natrafiłam na „Instrukcję dla uczniów i uczennic – Młodzi głosują 2014”, a w niej takie wyjaśnienie: „Jeśli zdecydujecie się upublicznić wyniki głosowania przed powszechnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego (czyli przed 25 maja) musicie liczyć się ze zwiększonym zainteresowaniem mediów oraz lokalnej społeczności”.
Jak widać, nasz lokalny infowyszków mocno się zainteresował akcją „Młodzi głosują”. Szkoda tylko, że nie dotarł do informacji, iż prawybory w wyszkowskich szkołach odbywały się już wielokrotnie. Za każdym razem ich wyniki były publikowane na stornach internetowych szkół. Nigdy nikomu nie przeszkadzało to, że młodzież bierze udział w tego typu akcji. Nagle i niespodziewanie zaczęło komuś to przeszkadzać. Zastanawiam się tylko dlaczego?

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez POkłosie, w dniu 11.06.2014 r., godz. 18.32
Ten pan moż liczy na wniosek burmistrza o krzyż zasługi. A może niech postara się o taki na Białołęce gdzie mieszka, albo na zabitej wsi skąd POchodzi. Szkoda gazety na dyskusje z tym typkiem.
Dodane przez knom, w dniu 11.06.2014 r., godz. 19.00
Dokładnie taj Pani Judyto. Wiadomo, że szałajdzie nie podoba się wynik PO w naszej gminie, żona typka to radna PO w Białołęce. Tu ci państwo zaangażowani są bardzo głęboko.
Dodane przez Jacek, w dniu 11.06.2014 r., godz. 19.21
Typek podobno do tej pory nie zapłacił za prom na Bugu, co ludzi z rajdu przewoził. Jakie on ma prawo do krytyki czegokolwiek?
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 11.06.2014 r., godz. 20.57
Redaktor naczelny portalu "infowyszkow.pl" nie po raz pierwszy udowadnia swoją stronniczość i przywiązanie do obecnego układu politycznego. Być może ma to jakiś związek z jego żoną zatrudnioną w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie? Może nie, kto wie.
Dodane przez koń, w dniu 11.06.2014 r., godz. 21.04
Już Mróz wyraził swoje przywiązanie do tej parki krzyżem załugi dla Elżbiety Ś. Za działalność na rzecz Białołęki. Tylko patrzeć jak z miejskiego trzosu POsypie się temu państwu jakieś intratne zlecenie.
Dodane przez Lokis, w dniu 11.06.2014 r., godz. 23.19
Znów umknie mu jakieś finansowe zobowiązanie, jak z tym promem. I to: "Szkoda tylko, że nie dotarł do informacji, iż prawybory w wyszkowskich szkołach odbywały się już wielokrotnie." - Skąd ten flanc może o tym wiedzieć
Cyrk na wodzie
Dodane przez Cieć, w dniu 12.06.2014 r., godz. 02.07
Niezapłaconym do tej pory promem przewiózł tyłek również Mróz. Może na podstawie filmików z nadbużańskiego rajdu, odtworzyć listę 300 uczestników i zrobić składkę na ten prom.
Dodane przez Onufry, w dniu 12.06.2014 r., godz. 08.42
Jak tak, to firmujący ten Rajd vice powinien uregulować za przewóz z własnej kieszeni.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 12.06.2014 r., godz. 11.00
Infowyszków jest tylko źródłem informacji o wyszkowskiej władzuni ewentualnie informacji sportowych z meczów Campera czy Bugu Wyszków. Wszelkie analizy są "tendencyjne". Szczególnie czuły Infowyszków jest na nazwisko Głowacki np podczas ostatnich wyborów w Zabrodziu zastanawiali się dlaczego zrezygnował z kandydowania pan Edward Kozioł i napisali tak: "...Podpisy pod wnioskiem o rejestrację komitetu wyborczego zbierano pod nazwą Bezpieczna Przyszłość. Już to dało sporo do myślenia, bowiem kandydat tego komitetu Edward Kozioł, jest ściśle związany z PiS. Spekulowano wówczas dlaczego partia nie chce iść do wyborów pod własnym szyldem, podobnie jak np. SLD? Nie jest także tajemnicą, że Marek Głowacki, obecnie związany z m.in. Klubem Gazety Polskiej, mający aspirację objąć funkcję burmistrza Wyszkowa w przyszłorocznych wyborach, mocno gra na osłabienie powiatowych struktur partii, by uszczuplić pozycję jej liderów. ..." Nie ma to jak "fakt medialny".
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 12.06.2014 r., godz. 11.28
Jeśli już mówimy o wyborach młodzieży to należałoby to przeanalizować sytuację młodych dogłębniej. Kilka artykułów pojawiło się np. w ostatnim "Do rzeczy". Przytoczono raport fundacji Energia dla Europy, w którym mamy m.in. :".. Młodzi uważają, że Polska nie jest krajem dla nich. Brak perspektyw, niemożność wyrwania się z kręgu dorywczych prac, poczucie bezsensu studiowania, wegetowanie na garnuszku rodziców. Co gorsza, brak wiary, że coś dobrego spotka ich w kraju. Młodzi Polacy mają poczucie, że zostali oszukani, szansę widzą tylko na emigracji, nawet jeśli czeka ich tam jedynie zmywak. ". W/g Ziemkiewicza "... w oczach młodego Polaka III RP jest państwem starych cwaniaków, którzy porozstawiali się nawzajem we wszystkich instytucjach, radach i zarządach, łupią publiczne oraz unijne pieniądze i nie dają szansy nikomu poza swoim własnym potomstwem.." A w innym fragmencie "... Młodzi nie różnią się więc od swoich przodków z Solidarności. Domagają się nie tylko lepszych pensji, domagają się przede wszystkim prawdy, uczciwości, szacunku dla rodziny i tradycji, tego wszystkiego, czego "postęp" w każdej postaci- czy to moskiewskiej czy brukselskiej- chce Polaków pozbawić..".W grupie wiekowej poniżej 20 lat poglądy prawicowe deklaruje ponad 40 proc.a lewicowe mniej niż 15 proc. W/g Ziemkiewicza ".. Konserwatyzm młodych wynika z rozczarowania Europą, która miała nas cywilizacyjnie podnieść a spycha nas do roli kolonii.."Młode pokolenie buntuje się przeciwko systemowi pozbawiającemu je tego , czego najbardziej potrzebuje.
Dodane przez Paryżanin radzi, w dniu 12.06.2014 r., godz. 12.46
Ciekawie robi się. Resortowy POmiot podnosi łeb, i radzi na łamach komuszej gazetki na kogo to głosować. A może lepiej będzie przyjrzeć się bliżej, temu kto nam te rady prawi. Czy nie jest to przypadkiem syn "paryżanina" z z pewnej wyszkowskiej fabryki, który tak skutecznie rządził, że aż na urlop do Paryża wyjechał z tego powodu. I do pracy już nie powrócił. Tajemnicą poliszynela objetych jest wiele zwiazanych z tym spraw. Resortowy radzi :)
Bez przedawnienia
Dodane przez Łupi, w dniu 12.06.2014 r., godz. 13.13
"... w oczach młodego Polaka III RP jest państwem starych cwaniaków, którzy porozstawiali się nawzajem we wszystkich instytucjach, radach i zarządach, łupią publiczne oraz unijne pieniądze i nie dają szansy nikomu poza swoim własnym potomstwem.." Na nowokomuchu zaczyna produkować się POtomek takiego "starego cwaniaka". Może marzy mu się POwrót do koryta, a ta aktywność to jego własna kampania, może uważa się za autorytet?
po co tyle nienawiści?
Dodane przez matysiak, w dniu 12.06.2014 r., godz. 16.50
Ludzie, przecież wręcz zionie z Was nienawiść. Po co Gajewskiemu wypominać takie rzeczy? Czy on temu winny? Co on ma do opisywanego Paryża? Dajcie już spokój.
Bardzo dobry cytat. Zrobię z niego swój ulubiony.
Dodane przez Paryżanin radzi, w dniu 12.06.2014 r., godz. 18.22
"... w oczach młodego Polaka III RP jest państwem starych cwaniaków, którzy porozstawiali się nawzajem we wszystkich instytucjach, radach i zarządach, łupią publiczne oraz unijne pieniądze i nie dają szansy nikomu poza swoim własnym potomstwem.." I mamy tu w Wyszkowie dobry przykład na te słowa. Uaktywnił się na nowokomuchu felietonista z wrodzonym, a może wyssanym "dziedzictewem" cwaniactwa. Może za wzór dobrego kandydata przedstawi swojego tatusia wraz jego przygodami w Wyszkowskich Fabrykach Mebli i Paryżu.
Dodane przez ;, w dniu 12.06.2014 r., godz. 18.45
To nie jest nienawiść matysiak, to obywatelski obowiązek wiedzieć kto jest kim i co za sobą niesie. Nie chodzi o G. Gajewskiego,tylko Kowalskiego, który zdaje się zaangażował się na nowokomuchu w kampanię partii, w której udaje, że nie jest. Były członuś Unii Wolnosci i miejski radny, a potem już tylko PO. Widać cienko przędzie na medialnym biznesie i chciałby pewnie znów umoczyć swój dziób w korycie. Przyjrzeć się całej tej szałajdzie!
Dodane przez matysiak, w dniu 12.06.2014 r., godz. 19.30
Ja myślałem że chodzi o Gajewskiego a tu o pana z NW. To ten sam który podobno był przyłapany w lesie z obywatelkami obcej narodowości? Dobrze kojarzę?
Dodane przez www.szałjda, w dniu 12.06.2014 r., godz. 19.48
Dziękujemy za świetny cytat. Po definicji '"szałajdy" i "układzie rządzącym"- autorstwa J. Kaczyńskiego cytat z Ziemkiewicza to kolejny celny strzał.
Kowalski "cienka kiełbaska"?
Dodane przez Z, w dniu 12.06.2014 r., godz. 21.20
Proponuję zróbmy "ważenie" jak przed starciem w ringu, MJ Kowalski "cienka kiełbaska" vs Maro "POstrach Głowacki". Parówkowa leży i kwiczy, POd każdym względem.
Dodane przez gorgon, w dniu 12.06.2014 r., godz. 22.18
Ale tu SZAMBO !
Dodane przez Kazik, w dniu 12.06.2014 r., godz. 22.47
Parówkowa odtłuszczona, przeleżała i przysuszona. Jedynie w bigos. Pozdrawiam wszystkich czytelników naszego Wyszkowiaka.
Ale mamy w Wyszkowie SZAMBO!
Dodane przez Zołza, w dniu 12.06.2014 r., godz. 23.47
Masz rację gorgon, Ziemkiewicz doskonale to ujął i dlatego ja go też zacytuję, żeby diagnoza tego szamba utrwaliła się w ludzkich umysłach. - "... w oczach młodego Polaka III RP jest państwem starych cwaniaków, którzy porozstawiali się nawzajem we wszystkich instytucjach, radach i zarządach, łupią publiczne oraz unijne pieniądze i nie dają szansy nikomu poza swoim własnym potomstwem.." Masz rację gorgon, szamba mamy tu wielopokoleniowe.
Brukiew pastewna
Dodane przez Scukać, w dniu 13.06.2014 r., godz. 01.17
Ten typ od "małych kłamstewek" co z ciocią Szczucką poradzili radnym przejść się w poniedziałkowy wieczór po sklepach w celu przekonania się, że wszystkie gazety poza nowokomuchem mają zwroty (kiedy ten zabierany był z samiuśkiego ranka co potwierdziła pani Zosia z osiedlowego sklepiku). Typek teraz wziął się za kolejne POrady, radzi na kogo i jak głosować, ze wskazaniem na zapomnianego piaskowego dziadka, co to miałby zastąpić w wielkim planie śp. A. Zaorskiego. Dziadek, to siwiuśki Adler, niespełniony artysta jarmarczny powiatowego szczebla. Tak kiepski na stołku zastępcy burmistrza, że śp. Janusz Jastrzębski musiał go zwalić z funkcji i zastąpić orłem Adamem Mrozem. Typek jako współudziałowiec liczy na ciche wsparcie niebieskiej wysokoprocentowej makulatury. Czy przyłapany w lesie z egzotyczna panią, nie wiem? Ale jako ciekawostkę użyję ciekawego podziału na tych, którym kobiety za te rzeczy są wstanie oddać wszystko, i tych , którzy za te rzeczy muszą płacić. Na tych drugich w życiu nie oddałabym swojego głosu. I rad z frujarskich ust nie słuchała.
Dodane przez Muzykalny, w dniu 13.06.2014 r., godz. 09.01
A to pan z gazetki co rok temu wysmarowała na 1 stronie nagonkę na rzekomego pedofila? Jest ciąg dalszy tej sprawy proszę porządnego pana?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.06.2014 r., godz. 10.10
O co chodzi z tym Paryżem?
Dodane przez Gorgon, w dniu 13.06.2014 r., godz. 10.52
Szambo na czele z waszym Ziemkiewiczem.
Ignorować go
Dodane przez X, w dniu 13.06.2014 r., godz. 12.06
Nisko nakładowa gazetka? Łupież nie pochwali się, że ją stworzył, dobrze wie że cała zasługa należy do kogoś innego. Pan Krzysztof Najmoła wypowiedział się jasno na ten temat.
Dodane przez Po drugiej stronie, w dniu 13.06.2014 r., godz. 14.10
Zdumiewające jest to, że media zamiast zająć się problemami społecznymi zajmują się same sobą. W małym prowincjonalnym grajdołku, jakim jest Wyszków, są takie od zadzierania wysoko nosa, bo co to nie oni, są przecież znani i czytani prawie w całej Polsce, od Rząśnika do Mokrej Wsi i w Plewkach. Fortun się podorabiali magnaci.
Dodane przez Biała mysz, w dniu 13.06.2014 r., godz. 14.13
gorgon, co w cytacie z Ziemkiewicza ci się nie podoba, z czym się nie zgadzasz? Chciałbyś o tym porozmawiać?
Dodane przez Przejazdem POmiędzy W-OM, w dniu 13.06.2014 r., godz. 16.06
Gazetek tu, że można się potknąć, a telewizji właściwie żadnej. W Ostrowi mają dobry kanał na kablówce. Śmieszna jest ta papierkowa wojenka w stylu: bo ja wam POwiem jaki kto ma nakład. Ja wam POwiem, że nikt tego pana w Ostrowi nie chciał czytać, a przez te mądrości gazeta jako wyszkowski chłam, była tam bojkotowana. Społemowska kserówka cieszyła się większym wzięciem. Ostrów niedaleko.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 13.06.2014 r., godz. 17.54
Nie chciałem wzbudzać sensacji tylko przyjrzeć się sytuacji młodych. W tej samej gazecie dr. Flis pisze dlaczego młodzi nie chcą państwa opiekuńczego. "..... Trudno, żeby zwolennikiem państwa socjalnego był ktoś, kto nic od niego nie dostaje. Co ma z państwa socjalnego 25-latek, który skończył prywatną uczelnię, a teraz pracuje... na umowie śmieciowej. Czy on będzie walczył o to, aby system objął też jego? Czy raczej będzie się starał rozwalić system, który przynosi korzyści tym, którzy są już ustawieni: jeżdżą na wakacje all-inclusive, mają mieszkania i zapewnione emerytury. Poczucie niesprawiedliwości każe im raczej rozwalić ten system, bo nie chcą na niego pracować. Oni widzą, że system nie działa prawidłowo, skoro dla 40-50- latków są przywileje, a dla nich nie ma niczego. Nie ma dziś żadnej formacji, która postulowałaby ozusowanie wszystkich umów śmieciowych, by młodzi mieli takie same warunki jak ich rodzice....." Dlatego nie ma co się dziwić, że młodzi głosowali w dużej sile na JKM, który mówił, że zlikwiduje ZUS i wszyscy będą mieli równe warunki konkurencji. Zachowując solidaryzm pokoleniowy należy w większym stopniu upraszczać przepisy, ograniczać nieuzasadnione wydatki, biurokrację, usprawniać sądownictwo, ułatwiać rozpoczęcie działalności gospodarczej, wprowadzać informatyzacje, załatwianie spraw przez internet itp.
W sumie nie ważne czyje to słowa Ziemkiewicza czy kogokolwiek.
Dodane przez Lokis, w dniu 13.06.2014 r., godz. 19.49
Ważne, że taka jest rzeczywistość. Przeczytajcie:"... w oczach młodego Polaka III RP jest państwem starych cwaniaków, którzy porozstawiali się nawzajem we wszystkich instytucjach, radach i zarządach, łupią publiczne oraz unijne pieniądze i nie dają szansy nikomu poza swoim własnym potomstwem.." Można zacząć wskazywać takie patologie palcami, tu w Wyszkowie.
Dodane przez W, w dniu 14.06.2014 r., godz. 00.07
Proszę Pana, rząd PO już młodym ułatwił np. rejestrację firmy w tzw. "jednym okienku". Wszystkie związane z tym sprawy miały być załatwiane w jednym miejscu. W praktyce wygląda to tak, że jedno odwiedzamy okienko, ale w kilku instytucjach. Nic się nie zmieniło.
Co miał typek za intencje?
Dodane przez Nakład Kontrolowany, w dniu 14.06.2014 r., godz. 10.21
Co miał typ na myśli pisząc o niskonakładowej gazetce? Zapomniał już o tym, że sam wycofał nowokomucha spod kontroli jaką objęty był kiedyś przez Związek Kontroli Dystrybucji Prasy? Co spowodowało tę decyzję, może właśnie chodziło o ukrycie rzeczywistego niskiego nakładu niebieskiej propagandowej gazetki. Innej możliwości nie widzę, a przecież wiadomo powszechnie, że wokół nowokomucha nie od dziś tworzy się mity na temat nakładu i sprzedajności. Przypomnieć tylko - dobrą radę typka i E.Sz. jakiej udzielili radnym by przeszli się na spacer w poniedziałkowy wieczór... ZKDP - to organizacja wydawców, agencji reklamowych i ogłoszeniodawców, zajmująca się zbieraniem i weryfikowaniem danych o dystrybucji i sprzedaży prasy. Teraz On radzi jak i na kogo głosować. Szczyt obłudy, humor dopisuje...
"Błagam, niech ktoś pozbędzie się młodzieży w wieku 13-19 lat metodą dowolną, nawet przypominającą ludobójstwo lub obóz śmierci!".
Dodane przez TD, w dniu 14.06.2014 r., godz. 10.51
"Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego z 27 proc. poparciem zwyciężyła w młodzieżowych eurowyborach, w których wzięło udział 150 tys. uczniów. Na PiS oddało głos 22 proc., na EPTR - 14 proc., PO - 12 proc., a na Ruch Narodowy (5 proc.) - wynika z danych Centrum Edukacji Obywatelskiej". I właśnie obok tego cytatu Krzysztof Pacewicz (syn dziennikarza GW) zalecił rozprawienie się z konserwatywną młodzieżą metodami wybitnych socjalistów i komunistów: "Błagam, niech ktoś pozbędzie się młodzieży w wieku 13-19 lat metodą dowolną, nawet przypominającą ludobójstwo lub obóz śmierci!". - A jakie POmysły w związku z tematem miał pan z Białołęki, POdobne?
Dodane przez tedek, w dniu 14.06.2014 r., godz. 22.01
"Wprost" ogłosiło nową aferę podsłuchową, obecnie pokazali dwa nagrania, jedno z rozmowy Sienkiewicza i Belki drugie jak załatwiał swoje interesy Nowak. Minister konstytucyjny, Sienkiewicz, stwierdził, że "Państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istniej", załatwiał także z prezesem NBP, Belką, dalszą możliwość zadłużania się tej koalicji PO-PSL aby trwać przy władzy, za"głowę"Rostowskiego. Do tej "transakcji" doszło. Widać, że PO kompromituje się jak dawniej SLD. W Wyszkowie też PO trwa. Ciekawa jak wyglądała transakcja Nowosielskiego, Mroza i Sobczaka z Bocianem i Dyl z starostwa w ramach, której poleciała z stanowiska wicestarosta Teresa Trzaska. To dziwne, że nie mają co robić tylko kombinują jak utrzymać się przy władzy najdłużej. Ci w Wyszkowie też powinni zniknąć po wyborach.
Dodane przez MC, w dniu 15.06.2014 r., godz. 00.18
Jak w tym kontekście brzmi teraz felietonik trupka Mc-ciusiurka z nowokomucha, POstaci żałosnej? Kobieta z brodą ma większe jajca :) A może MC robi POdkład POd debatę? Nikt już się na POsiurki nie da tu nabrać. Zejdź na ziemie liderze z lat 90 kiedy zostałeś radnym na fali ludzkiej nieświadomości za sprawą 28 głosów. Ja to wiem i ty to wiesz, odpuść wstydu sobie oszczędź! Adler? - miałeś chamie złoty róg? (cytując klasyka, byłeś na stołku) coś POkazał? Zastąpił cię chłopulek Mróz!
"Ch.., dupa i kamieni kupa - państwo polskie istnieje tylko teoretycznie"
Dodane przez Cieć, w dniu 15.06.2014 r., godz. 01.38
JMK skończył? To niech spuści wodę PO śmiedzi. Przedstawiciele PO w dolinach, na prowincji. Tu jest POdobnie!
Dodane przez POmiot, w dniu 15.06.2014 r., godz. 09.18
Zawsze można zapytać, co takie tuzy rocka i medialni wyjadacze jak MK robią w takm POdrzędnym Wyszkowie. GW - nie chciała? PO wielkim sukcesie w konkursie u prezydenta wszystkie drzwi POwinny stać przed panem otworem. Szkoda żeby taki talent się marnował POmiędzy środowiskiem niskonakładowych gazetek. A może to pańskie szczytowanie na szczycie, z którego się już tylko spada? Biorąc pod uwagę pańskie dawne ambicje, trzeba zgodnie przyznać, że daleko pan nie zaszedł. Ani w POlityce, ani show-biznesie. Na dodatek reprezentujesz pan skompromitowaną opcję, której mało-etyczne wzorce medialno-politycznego układziku (GW-spółki skarbu państwa) uskuteczniasz w POdłym Wyszkowie. Tyle z paryskich marzeń tatusia POzostało.
Dodane przez osevatorre, w dniu 15.06.2014 r., godz. 11.46
nie zorientował się, że takimi sztuczkami niewiele ugra w tych wybarach? I żeby sam wydawca w tak mało wybredny sposób uprawiał agitkę, to jest chyba desperacja.
Dodane przez M, w dniu 15.06.2014 r., godz. 20.56
O co chodzi w całej tej POlityce? Moim zdaniem, tylko i wyłącznie o POdział łupów! W wolnej chwili spróbuje podsumować samorządowy tort.
POmiot
Dodane przez www.szłajda.pl, w dniu 15.06.2014 r., godz. 22.14
Maciuś jak będzie radził na kogo głosować, niech najpierw POwie kim sam jest.
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 16.06.2014 r., godz. 08.50
Materiały z podsłuchu w Wprost są porażające. Pokazują jak PO stara się stosując różne deale utrzymać się przy władzy, w drugiej rozmowie pokazuje jak Nowak załatwia sobie bezkarność mimo korupcji jego i jego żony. W Wyszkowie też jest przecież PO Mroza i Nowosielskiego też niewiele różni się w swoim działaniu a ich programy typu Przedsiębiorczy Wyszków czy PIT to "Ch.., dupa i kamieni kupa". Robią też różne inwestycyjki, aby się podlizać gawiedzi. Robią show z absolutorium za zeszły rok a podobno w tym roku Gmina nie pozyskała funduszy zewnątrz. Trzeba także przewietrzyć Wyszków z działaczy PO, Mroza i Nowosielskiego i ich kolesi.
Dodane przez Rom, w dniu 16.06.2014 r., godz. 10.03
Jak to nie pozyskała, zawsze mozna liczyć na Równinę Wołomińską z Tłuszcza.
Dodane przez Golem, w dniu 16.06.2014 r., godz. 11.22
Układ samorządowo-medialny tzw. SZAŁAJDA robi wszystko żeby ekipa sprawująca niewładzę w Wyszkowie utrzymała się. Felietonik JKM we własnym niskonakładowym brukowcu, sprowadza go do roli samorządowej tuby (nie obrażając tuby Wyszkowa).
Dodane przez ..., w dniu 16.06.2014 r., godz. 12.56
Kim jest JKM w całym zamieszaniu? POlitrukiem na zamówienie!
Dodane przez osevatorre, w dniu 16.06.2014 r., godz. 13.49
W ich przypadku zauważcie, że jak z czyms wyskakują (wejście na Ostrów M., poddanie się kontroli prasy - nakładu i sprzedaży) to robia z tego wielkie halo! Jak się rakiem wycofują to cicho sza, jak makiem zasiał. Ludzi za głupich mają.
Dodane przez lokis, w dniu 16.06.2014 r., godz. 16.13
Czym jest PO i zaprzyjaźnione z nią media widzimy PO POstawie Tfuska w sprawie afery POdsłuchowej. Brzydzę sie tą formacją. A wam obywatele radzę przyjrzeć się wyszkowskiemu zapleczu tych orzydliwców. Jest to granda kiepskich karierowiczów, o których do jesiennych wyborów samorządowych dowiemy się jeszcze dużo rzeczy.
Panie Czartoryski, to co się z krajem dzieje to również wasza wina. Ślepi byliście i jesteście na patologię we własnym zapleczu.
Dodane przez www.szałajda.pl, w dniu 16.06.2014 r., godz. 17.43
Lokis brzydzi się PO, my też. Ale są w kraju uważające się za prawe i sprawiedliwe formacje, którym współpraca z PO bardzo dobrze się układa. Szczególnie jeśli chodzi o ich własne profity i interesy. Niedługo trzeba będzie dokonać wyboru kandydata na burmistrza, mamhaka nazywa go "czarnym koniem". Musi pamiętać, że będzie się musiał zmierzyć ze wszystkimi zarzutami, za które Sobczak i Warpas podali komentatorów do prokuratury. Być może nowy "czarny koń" zdąży się ogrzać w świetle sadowej rozprawy, może dowie się tam rzeczy których nie jest jeszcze świadomy. Jeśli nie uda się z czarnym koniem, panom Sobczakowi i Warpasowi proponujemy nie mniej obciachowy sojusz z też czarnym, ale nie koniem, tylko bocianem. Ku pamięci polecamy definicję "Szałajda", "Układ rządzący" prezesa Kaczyńskiego i cytat z Ziemkiewicza -..." w oczach młodego Polaka III RP jest państwem starych cwaniaków, którzy porozstawiali się nawzajem we wszystkich instytucjach, radach i zarządach, łupią publiczne oraz unijne pieniądze i nie dają szansy nikomu poza swoim własnym potomstwem...".
nienawiść
Dodane przez matysiak, w dniu 16.06.2014 r., godz. 19.41
Jak wy tu wszyscy musicie się nienawidzić. Ten miał takiego tatę, ten post komuch, ta gazetka nowokomusza, tamten z Paryża, inny to szałajda a kolejny to POpapraniec. Ludzie ogarnijcie się! Po co komu wypominać przeszłość? Skupcie się na działaniu a nie na czczej gadce i wylewaniu pomyj na tym forum. (też gazetki?) :)
Dodane przez bell, w dniu 16.06.2014 r., godz. 20.32
Po co komu wypominać przeszłość???? Co z Tobą człowieku? Jak można wogóle zadać takie pytanie? Twoim tokiem myśląc powinno się Hitlera klepnąć w plecy i powiedzieć: Oj tam, oj tam, nie ma sprawy od dziś będziesz kręcić cukrową watę w Zoo!
Odejdź stąd "matysiak", jesteś kiepskim prowokatorem.
Dodane przez Samson, w dniu 16.06.2014 r., godz. 21.19
Głupiś, jak nie dostrzegasz rodzinnych zależności międzypokoleniowych rozkładających i rozkradających ten kraj. Afera POdsłuchowa niczego cię nie nauczyła, nie otworzyła oczu? Nie czytaj forum gazetki jeśli jesteś aż taki wrażliwy. Wylewaniem POmyj mogę nazwać rządy naszej św. trójcy. Nie widzisz mi się i proponuje innym omijać cię z daleka. Przypomnę twoje dwa poprzednie wpisy: 1) Ludzie, przecież wręcz zionie z Was nienawiść. Po co Gajewskiemu wypominać takie rzeczy? Czy on temu winny? Co on ma do opisywanego Paryża? Dajcie już spokój., 2) Ja myślałem że chodzi o Gajewskiego a tu o pana z NW. To ten sam który podobno był przyłapany w lesie z obywatelkami obcej narodowości? Dobrze kojarzę? - Szczególnie ten drugi komentarz mówi o tobie prowokatorze bardzo wiele. W trzecim zarzucasz nam "nienawiść", ale w drugim sam dolewasz oliwy do ognia, chcąc sprowokować dyskusję na poziomie obyczajowym i osobistym, cytuje raz jeszcze: Ja myślałem że chodzi o Gajewskiego A TU CHODZI O PANA z NW. TO TEN SAM KTÓRY PODOBNO BYŁ PRZYŁAPANY W LESIE Z OBYWATELKAMI OBCEJ NARODOWOŚCI? DOBRZE KOJARZĘ? Może "nienawistniku-matysiaku" chciałeś usłyszeć, że może ma jeszcze na boku kolorowe dzieci? Zapamiętaj sobie prowokatorze, że my tu sprawami czysto osobistymi się nie zajmujemy. A jak chcesz podyskutować na tematy obyczajowe, to pisz na własną odpowiedzialność. Jak ty sam siebie musisz nienawidzić :) Najlepiej odejdź stąd.
etyczny menda- matysiak
Dodane przez Ja, w dniu 16.06.2014 r., godz. 21.27
"TU CHODZI O PANA z NW. TO TEN SAM KTÓRY PODOBNO BYŁ PRZYŁAPANY W LESIE Z OBYWATELKAMI OBCEJ NARODOWOŚCI? DOBRZE KOJARZĘ?" - Menda została przyłapana, chciało się POplotkować? Nie ten adres, na nowokomucha!
Dodane przez hajke, w dniu 16.06.2014 r., godz. 22.37
Nowokomusza debatka-ustawka mne nie interesuje. Niech Pan Maciej z Piotrem się w to bawią.
Tusk to zdrajca
Dodane przez TD, w dniu 16.06.2014 r., godz. 23.19
"Zaprawdę, każdy dzień dłużej tej władzy jest dla naszej Ojczyzny śmiertelnym niebezpieczeństwem. Po dzisiejszym wystąpieniu Tuska nikt już nie powinien mieć złudzeń w tej sprawie." Nie miejcie złudzeń, że czarny konio-bocian kandydat Pis na burmistrza, w drugiej turze nie POprze układu z "szałajday" PO -Nowosielski. Przykro to pisać, ale wszystko na to wskazuje.
Dodane przez Pawlak podejdź do płota., w dniu 17.06.2014 r., godz. 00.02
Ciekawe co PSL powie w środę. Jeśli poprze wyjaśnienia Tuska to będą cieniować w wyborach samorządowych. Kalinowski, Jastrzębski, Pągowski mają dużo do stracenia w Wyszkowie.
Państwo znów zdało egzamin
Dodane przez Pies, w dniu 17.06.2014 r., godz. 00.39
"25 lat wolności" zostało podsumowane jednoznacznie przez ministra partii rządzącej - "ch..j w dupe i kamieni kupę".
Dodane przez Pies, w dniu 17.06.2014 r., godz. 00.52
Cała ta sprawa, to jest tragikomedia. Dzisiejsze zachowania premiera Tuska i ministra Sienkiewicza pokazują, że państwo nie funkcjonuje, a organy państwa, od 7 lat, nie są prawidłowo zabezpieczane przez służby. Osoba, która jest pokrzywdzona w śledztwie, ma nadzorować czynności wykonywane w śledztwie i osoba nagrywana ma wyjaśnić, kto ją nagrywał? To oznacza już chyba koniec systemu bezpieczeństwa wprowadzonego przez Donalda Tuska.
Dodane przez Cieć, w dniu 17.06.2014 r., godz. 01.23
Teraz drodzy rodacy jedyny ratunek w samorządach. Nie pozwólmy dalej zabagniac naszego domu. Przemyślmy kim są ludzie POkroju Mroza, Kowalskich, Siekierskiego, Eychlera i ich wiernych towarzyszy jak Sobczak, Sobieski, Warpas. Otwórzcie oczy.
Dosyć!!!
Dodane przez Zołza, w dniu 17.06.2014 r., godz. 07.51
Zapomniał Cieć dodać takich liderów PO jak prezes Jastrzębska i POmysłowy Chodkowski. Przed kolejnymi wyborami zapytajmy ich wszystkich o dokonania i nie dajmy się nabrać na kolejne obietnice i wizje. Na chore pomysły jak ten z zatopionym parowcem na Bugu pana Wojtka Ch. Nie tego potrzebuje nasz zniszczony kraj. Nigdy więcej cwaniactwa. Kogo oni reprezentują?
Dodane przez osevatorre, w dniu 17.06.2014 r., godz. 08.22
Dzisiejsze wydanie papierowego Wyszkowiaka, a w nim bardzo ciekawe zestawienie kto i ile pozyskuje w Polsce środków zewnętrznych. Wyszków marnie z tendencją na jeszcze gorzej. 175 miejsce widać nie martwi zbytnio burmistrza który z rozbrajającą szczerością oznajmia "Nie uważam, że jedynym wskaźnikiem skuteczności gminy jest pozyskiwanie środków zewnętrznych". Brawo Jasiu, Wyszków pod pana kierownictwem celuje raczej na bardziej skuteczną politykę - pozyskiwanie środków wewnętrznych, czyli łupienie mieszkańców coraz większymi podatkami. Podwyżki i podwyżki na każdym kroku. Dziękuję za taka skuteczność, chyba proste?
Dodane przez Racjonalista, w dniu 17.06.2014 r., godz. 09.39
Jest też inna interesująca wypowiedz " możemy sobie zadać pytanie czy wybudować aqua park, skoro na to są środki, ale z założeniem, że będzie przynosił straty i niekoniecznie będzie potrzebny" Miód na uszy, zanim pan będzie lansował projekt budowy nowej hali (aquaparku) niech pan wszystkim jasno wyjaśni, ile ta inwestycja będzie przynosić straty. Są już podobne obiekty więc znane są koszty utrzymania. Czy stać Wyszków na te fanaberie? Nasza siatkówka to zaledwie epizodzik, który już zaczyna pękać w szwach.
Dlaczego skazano to miastp na takich ludzi?
Dodane przez dzięcioł, w dniu 17.06.2014 r., godz. 10.32
Cała ta "elita?" nie tylko jest nieudolna ale również zdegenerowana !
Dodane przez !, w dniu 17.06.2014 r., godz. 10.41
Temat MACciuciusia proponuja zakończyć, nie nadawać mu naszym zainteresowaniem ważności.
Dodane przez Borys, w dniu 17.06.2014 r., godz. 16.24
Tak jak by wasze zainteresowanie nadawało czemukolwiek ważności.
Barysie
Dodane przez www.szałajda.pl, w dniu 17.06.2014 r., godz. 22.11
Gdybay nie nadawało, szałajda nie biegałaby PO prokuraturach, nie sądzisz :)
Dodane przez Asia, w dniu 18.06.2014 r., godz. 00.14
Wystarczy, że wzbudza zainteresowanie. Dzięki temu forum zainteresowałam się bliżej własnym miastem. Odkryłam rzeczy, o których nie miałam pojęcia i co najważniejsze przestałam czytać wyborczą. Popieram akcję anty szałajda. Zdjęłam różowe okulary.
Dodane przez Jacek, w dniu 18.06.2014 r., godz. 09.40
Nie Asia jadna. Jak się dowiedziałem, że wszyscy z wierchuszki PiSu i PO wyżerają publiczne konfitury, też inaczej spojrzałem na to towarzystwo wzajemnej adoracji. Tu nie liczy się mieszkaniec, niudolność rekompensuje się podwyżkami podatków i opłat. Władzunia i tak się wyżywi.
Dodane przez Na wagony do roboty!, w dniu 18.06.2014 r., godz. 09.56
Mróz Siekierski Kowalski - POwskie PANISKA za pieniądze podatników
Dodane przez matysiak, w dniu 18.06.2014 r., godz. 15.10
Kogo następnego zamierzacie zlinczować? Potwierdza to moją tezę, że zionie od Was nienawiścią. Nie oczekuję odpowiedzi.
menda
Dodane przez :), w dniu 18.06.2014 r., godz. 15.44
To kogo plociuchu przyłapałeś z cudzoziemkami? Możesz dla odmiany odPOwiedzieć mową miłości.
do Grzegorz GAJEWSKI
Dodane przez WŁAŚCICIELKA, w dniu 18.06.2014 r., godz. 15.49
TO PRAWDA NIEKTÓRZY MAJĄ PRZYWILEJE DO KORZYSTANIA,A INNI TYLKO PRZYWILEJ PŁACENIA JAK WŁAŚCICIELE LOKALI HANDLOWO-USŁUGOWYCH MUSZĄ PŁACIĆ DO GMINY OGROMNY PODATEK NAWET WTEDY KIEDY STOI PUSTY LUB PROWADZONA W NIM DZIAŁALNOŚĆ NIE PRZYNOSI ZYSKU.UWAŻAM,ŻE JEST TO BARDZO KRZYWDZĄCE,BO SAM FAKT POSIADANIA TAKIEGO LOKALU NIE POWINIEN UPOWAŻNIAĆ DO ZDZIERANIA Z NAS TAKICH PIENIĘDZY TYLKO PRZYNOSZĄCE Z NIEGO ZYSKI
Dodane przez ..., w dniu 18.06.2014 r., godz. 17.11
Zionę nienawiścią do szałajdy i prowokatorów. matysiak uciekaj stąd, POdglądaczu cudzoziemek...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl