Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 października 2020 r., imieniny Edmunda, Przemysława

Gmina upamiętniła Adama Ołdaka

(Zam: 11.06.2014 r., godz. 16.45)

26 maja, równo w rok od śmierci, gmina oddała cześć ś.p. wójtowi Adamowi Ołdakowi odsłaniając tablicę upamiętniającą jego postać. Płyta zawisła na ścianie budynku Urzędu.

Poniedziałkowe wydarzenie rozpoczęło się uroczystą sesją, na którą zaproszono wdowę Agnieszkę Ołdak wraz z dziećmi Dominikiem i Wiktorią, mamę Krystynę z mężem i siostrę Dorotę z rodziną,
– Wiemy, co pozostawił po sobie Adam Ołdak – nietrudno się tego doszukać. Każdego dnia i na każdym kroku dotykamy tych wartości, z nimi żyjemy na co dzień, one nam służą – powiedział przewodniczący Rady Andrzej Garbarczyk. – Sprawiedliwość, szlachetność, mądrość – to cechy człowieczeństwa, które na zawsze zostały przypisane do osoby naszego wójta, przyjaciela i powiernika.
Tablicę, na której wyryto słowa Horacego „Nom omnis moriar. Nie wszystek umrę” odsłonili najbliżsi A. Ołdaka – jego żona i dzieci.
– Przez ten rok miałam wrażenie, że mimo wszystko on jest tuż obok – mówiła Agnieszka Ołdak. – Dziękuję za pamięć, za szacunek dla tego, co Adamowi udało się dokonać w jego krótkim życiu. Wiem, że on gdzieś z góry zerka na nas – na swoją gminę, która mu była bliska jak rodzina. Piękne i cenne to, że jesteście tu państwo i że postanowiliście w tak wyjątkowy sposób uczcić pamięć mojego męża. Ci, których pamiętamy – nigdy nie odchodzą.
A.B.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2014 r., godz. 21.06
W ostatnim czasie odeszło wielu wartościowych ludzi, w tym młodych. Wszyscy oni, każdy na swoim miejscu, wykonywali najlepiej jak potrafili swoją pracę. Im wszystkim należy się także upamiętnienie, bo każdy z nich był ważny w tym najważniejszy dla swoich bliskich. Oni jednak nie doczekali się takiego upamiętnienia jak były Wójt. Dla czego? To proste. Bo nie mogli dysponować naszymi pieniędzmi w zamian za godziwe wynagrodzenie ? Bo nie mieli do zaoferowania stanowisk i pozycji. W dodatku ich znajomi w tegorocznych wyborach nie mają niczego do załatwienia i nie potrzebują odskoczni do utrzymania się na swoich pozycjach. Jakoś nie mogę także dostrzec nadzwyczajnego rozwoju gminy. Nie wyróżniamy się niczym spośród gmin sąsiednich a można powiedzieć, że za niektórymi jesteśmy daleko w tyle. Dla czego więc tak przeciętna organizacja została wyróżniona? Sposób jaki wybrali radni i niektórzy pracownicy gminy dla ponownego zaistnienia na lokalnej scenie politycznej jest nie gody a tablica upamiętniająca jest nie na miejscu. Jeśli ktoś potrzebuje tylko wspominać to robi to w ciszy, skupieniu i spokoju. Widać tutaj chodziło o coś innego.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl