Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyWytańczyli marzenia

(Zam: 11.06.2014 r., godz. 16.32)

Ponad 170 tancerzy dało pokaz swoich umiejętności w deptaku tanecznym pt. „W chmurach”, który można było oglądać 30 i 31 maja w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Imprezę zorganizowały Jolanta Wiśniewska ze Studia Tańca Deptak oraz Martyna Busławska z MB Studio.

Wydarzenie finansował Urząd Miejski w Wyszkowie.
W pokazach wzięli udział: Studio Tańca Deptak, MB Studio Tańca Martyna Busławska, Wyszkowski Teatr Tańca, grupy – Keep Smile, Apropo, BuMa, Formacja taneczna, Hop Slip, Crosic Dancing, Bąble oraz Krzysztof Chojnacki i Krystyna Król.
Akcja przedstawienia zaczynała się na lotnisku, które symbolizowało podróżowanie w rozmaitych kierunkach życia. Jak twierdzi reżyser i choreograf spektaklu Jolanta Wiśniewska, taka koncepcja zrodziła się, kiedy jakiś czas temu, w oczekiwaniu na swój lot przyglądała się ludziom, zastanawiając kim są poszczególne osoby, dokąd i po co zmierzają, jaka jest ich historia i co ich czeka. Te refleksje były bodźcem do stworzenia właśnie w tym klimacie wyszkowskiego show. Wraz z Martyną Busławską zajęły się przygotowaniami. Podczas deptaku można było zobaczyć tancerzy przebranych za załogę pokładową samolotu: stewardessy i pilotów, zwykłych podróżnych, baletnice, uczniów, małe dzieci, starszych ludzi i wielu innych bohaterów. Tancerzom nie można odmówić talentu aktorskiego, emocje i charakter układów choreograficznych doskonale oddawali mimiką twarzy czy gestami i byli bardzo przekonujący. Między występami odtwarzane były krótkie filmy wprowadzające w nastrój następnego pokazu, wyświetlano również hasła przyświecające danej choreografii, na przykład: „chcę być zrozumiany”, „chcę być wolna”, „chcę być kimś”, „chcę się wiecznie bawić”, „chcę zatrzymać czas”, „chcę realizować swoją pasję”, „chcę czuć się bezpiecznie”. Ich dopełnieniem były symbole stawiane na scenie przed rozpoczęciem tańca: zegar, samolot, cylinder czy lustro. Odtwarzane utwory muzyczne były bardzo różnorodne, od najnowszych hitów po stare piosenki, mixy, ballady, skoczne dźwięki, linie melodyczne. Motto całego spektaklu, poprzedzone pytaniem „a czy Ty wybrałeś kierunek swoich marzeń?”, widzowie usłyszeli na koniec: „Jeśli stracisz marzenia, stracisz siebie”.
Przygotowanie muzyczne: Tomasz Busławski, wizualne: Nenko Gedov.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl