Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 stycznia 2021 r., imieniny Miłosza, Pawła

Ścieżki rowerowe zamiast igrzysk

(Zam: 04.06.2014 r., godz. 17.49)

– Ostatnio mieszkańcy Krakowa uznali, że nie chcą mieć igrzysk olimpijskich, wolą mieć ścieżki rowerowe. My dawno już taką politykę realizujemy – powiedział burmistrz Grzegorz Nowosielski podczas sesji Rady Miejskiej, na której radni udzielili mu absolutorium.

Ta coroczna uchwała to okazja do podsumowania poprzedniego roku, głównie poczynionych inwestycji. Służy ocenie pracy burmistrza i, jak pokazał rezultat głosowania, osiemnastu radnych jest zadowolonych z polityki Grzegorza Nowosielskiego. Wszyscy oni zagłosowali za udzieleniem absolutorium. Nieobecni byli: Wojciech Chodkowski, Krzysztof Sobieski, Adam Szczerba. Ten ostatni w ubiegłym roku jako jedyny z radnych wstrzymał się od głosu. Jak przyznaje w rozmowie z „Wyszkowiakiem”, gdyby nie ważne sprawy rodzinne, uczestniczyłby w ubiegłotygodniowej sesji również wstrzymując się od głosowania (więcej o jego spojrzeniu na temat polityki burmistrza w artykule "Trzeba reprezentować głos niezadowolonych").

Pochwały, pochwały, pochwały...
Prezentacja dokonań gminy w 2013 r., które omawiali zastępca burmistrza Adam Mróz i skarbnik Dariusz Korczakowski, trwała dłużej niż dyskusja nad absolutorium, która ograniczyła się do wyrażenia poparcia dla burmistrza.
– Nie mieliśmy do tej pory takiego wykonania budżetu, dlatego tym bardziej to nas wszystkich cieszy – powiedział szef komisji finansów Rady Miejskiej Jan Abramczyk. – Myślę, że to jest przede wszystkim zasługa mądrej, racjonalnej polityki prowadzonej przez pana burmistrza, jego zastępców, skarbnika, naczelników, sołtysów, nas radnych. To było wspólne zaangażowanie w to, co każdemu z nas zostało przydzielone, żeby ten budżet wyglądał tak jak wygląda. Oceniając całokształt wykonania budżetu na bardzo wysokim poziomie będę głosował za udzieleniem absolutorium, do czego zachęcam koleżanki i kolegów radnych.
– Miał być kryzys, obawialiśmy się ile będzie budżetu na inwestycje, a tu okazało się, że jest duży wzrost wydatków – zaznaczył Eugeniusz Zaremba.
Elżbieta Piórkowska, przed objęciem funkcji przewodniczącej Rady Miejskiej szefowa komisji oświaty, podkreślała wielomilionowe inwestycje w szkoły, m.in. termomodernizację, nowe boiska.
– Mamy dobrego gospodarza. Cieszy mnie, co usłyszałem na zewnątrz Wyszkowa, że tak jak dawniej mówiło się dużo o Serocku, to teraz mówi się dużo i dobrze o Wyszkowie. Chwała burmistrzom i wszystkim nam też – powiedział Sławomir Wróbel.
Sławomir Cieślak, teraz pełniący obowiązki naczelnika wydziału edukacji Urzędu Miejskiego, niegdyś prezes jednego z oddziałów banków, podkreślał dobrą kondycję finansową gminy Wyszków.
– Do niedawna udzielałem kredytów wielu gminom z województwa mazowieckiego, wiem jak się ocenia budżet, jakie parametry bierze się pod uwagę – zaznaczył. – Muszę powiedzieć, że finanse gminy Wyszków są bardzo zdrowe, żaden bank komercyjny, gdyby była taka potrzeba finansowania, nie miałby problemu z jej pozytywną oceną, a im lepsza kondycja gminy, tym proponuje się jej korzystniejsze stawki procentowe. Uważam, że to kawał dobrej roboty.
Wynik głosowania nad absolutorium zebrani nagrodzili brawami.
– Dziękuję burmistrzowi za wspaniałe kierowanie całym zespołem i radnymi również, bo podejmujemy decyzje w oparciu o mądrze przygotowane uchwały – powiedziała tuż po głosowaniu Elżbieta Piórkowska wręczając burmistrzowi bukiet róż.
Grzegorz Nowosielski dziękował m.in. swoim zastępcom, Adamowi Mrozowi i Adamowi Warpasowi, pracownikom Urzędu Miejskiego.
– Dzięki ich zaangażowaniu i państwa dobrej współpracy tak dobre wykonanie budżetu mogło mieć miejsce – powiedział. – Polityka inwestycyjna zrównoważonego rozwoju jest tą, która jest najbardziej oczekiwana przez mieszkańców i która się najbardziej sprawdza. Ostatnio mieszkańcy Krakowa uznali, że nie chcą mieć igrzysk olimpijskich, wolą mieć po prostu ścieżki rowerowe. My od dawna już taką politykę realizujemy, bo czujemy i wiemy, że tak właśnie myślą mieszkańcy nie tylko Krakowa, ale i Wyszkowa, i generalnie mieszkańcy Polski.

Czym może się pochwalić gmina?
Według informacji, które przedstawił Adam Mróz, w ubiegłym roku powstało 4,3 km dróg asfaltowych i z kostki brukowej oraz 4 km ciągów pieszych. Wśród nich przebudowana ul. Okrzei za 1,8 mln zł, ciąg pieszo-jezdny na ul. Powstańców w Wyszkowie (Rybienko Leśne) – 1 175 tys. zł, ul. Stolarska w Wyszkowie (którą A. Mróz określił jako inwestycję probiznesową) – 1 250 tys. zł, ul. Chabrowa w Drogoszewie – 992 tys. zł, Pogodna w Wyszkowie (od ul. Centralnej do Baśniowej) – 306 tys. zł, ul. Miła w Wyszkowie – 296 tys. zł, ul. Wąska w Wyszkowie – 147 tys. zł, drogi wewnętrzne przy ul. Szpitalnej w Wyszkowie – 123 tys. zł, ciąg pieszo-jezdny w Rybienku Starym – 85 tys. zł, ciąg pieszo-jezdny na ul. Jesionowej w Rybnie – 80 tys. zł.
Sporo uwagi urzędnicy poświęcili też budowie chodników przy ulicach: Warszawskiej w Wyszkowie – 443 tys. zł, Leśnej w Wyszkowie – 315 tys. zł i 66 tys. (dwa odcinki), 3 Maja w Wyszkowie (chodnik i miejsca postojowe) – 186 tys. zł, Modrzewiowej w Wyszkowie – 168 tys. zł, Powstańców w Drogoszewie – 21 tys. zł, Mazowieckiej w Kamieńczyku – 17 tys. zł oraz w Lucynowie Dużym – 14 tys. zł. Była też przebudowa wjazdu do Urzędu Miejskiego i części alei w parku – 154 tys. zł.
Niektóre szkoły zostały ocieplone, zyskały też nowe, estetyczne elewacje, boiska wielofunkcyjne powstały w Leszczydole Starym i Lucynowie, a place zabaw przy SP nr 1, 2, 3 i 5.
Powstała również sieć kanalizacji sanitarnej w Rybienku Nowym za 1 215 tys. zł, wodociąg i kanalizacja na terenie scalenia przy ul. Sikorskiego – 878 tys. zł, sanitarna przy ul. I Armii Wojska Polskiego (odcinek od ul. Komunalnej do Sosnowej) – 405 tys. zł (podłączonych zostało kilka nieruchomości). Prawie pół miliona złotych (inwestycja dofinansowana przez Unię Europejską) kosztowała świetlica w Leszczydole Działkach.
Dochody gminy w ubiegłym roku wyniosły łącznie 107 mln zł, wydatki 106 mln zł (w tym na inwestycje 23 mln zł). Na koniec 2013 r. zadłużenie długoterminowe (kredyty i pożyczki) gminy wynosiło 10 979 726 zł.
J.P.

Komentarze

Dodane przez hmmmm, w dniu 04.06.2014 r., godz. 20.06
Jest tak dobrze, ba wręcz świetnie to czemu jest tak źle?
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 04.06.2014 r., godz. 20.11
Jak mówi stare przysłowie: "Co się odwlecze to nie uciecze". Na jesieni będzie wspaniała okazja podziękować "liderowi" za wszystkie sukcesy.
Dodane przez hajke, w dniu 04.06.2014 r., godz. 20.31
Pan Adam Szczerba wykazał wam wasz chory i nieuzasadniony optymizm. Jeśli nie potrafimy pozyskiwać środków zewnętrznych, to wszystko odbija się na naszych - mieszkańców plecach. Te braki łatacie kolego Wróbel POdwyżkami wszelkich podatków i opłat. Tego sobie wzajemnie POgratulowaliście?
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 04.06.2014 r., godz. 22.35
Gdyby to nie były igrzyska to nie wyglądałoby to jak propaganda sukcesu w wykonaniu naszych włodarzy. Inwestycje są z podatków mieszkańców Wyszkowa a nie z pieniędzy ekstra, są niekiedy wychodzone przez mieszkańców przez wiele lat. Jak sobie dobrze przypominam to mapy pod kanalizację sanitarną na Rybienku Nowym robione były już w 2004 roku, zrobiono część kanalizacji w 2012 i 2013 roku i końca tej inwestycji nie widać. Inwestycje cieszą bo podnoszą komfort życia, miasto rozwija się dzięki inwestycjom mieszkańców, którzy zarabiają np w Warszawie i okolicach. Inwestycje samorządu są dobrym uzupełnieniem. Cieszą inwestycje termomodernizacji, inwestycje w infrastrukturę techniczną Przy okazji tej ekscytacji padło także wiele "zabawnych" stwierdzeń pana Burmistrza. Po pierwsze polityka zrównoważonego rozwoju to polityka w ramach programu ogólnokrajowego Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawiciele PO proponują politykę metropolitalną, w której podstawą jest rozwój wielkich miast wojewódzkich, metropolii, Warszawy, Krakowa, Łodzi itp i oddziaływanie ich na otaczające obszary. To polityka ignorancji w stosunku do takich miast jak Wyszków, przejawiająca się np zwalaniem obowiązków na samorządy bez odpowiedniego finansowania, to zmiany likwidujące sądy rejonowe albo je przywracające, podobnie z ZUSami, to np tranzyt TIRów przez centrum Wyszkowa, ile my czekamy na modernizację Kościuszki i wiaduktu a władza centralna uwinęła się z swoimi inwestycjami poprawy jezdni na ul. Kościuszki w kilka tygodni, to przepychanki z węzłem w Knurowcu w ramach budowy drogi ekspresowej itp. Samorządowcy tej opcji powinni to wiedzieć. Po drugie polityka zrównoważonego rozwoju to nie jest równomierny rozkład inwestycji drogowych czy chodników na obszarze naszej gminy. Można wybudować asfaltówkę na danym obszarze a bieda jak była tak będzie. Należy przyjrzeć się specyfice danego obszaru, jego walorów i rozpatrzeć warianty rozwoju. Ale to wymaga pracy, konsultacji itp.
Dodane przez knom, w dniu 04.06.2014 r., godz. 23.10
Bardzo rzeczowy komentarz hajke - krótki, ale konkretny i trafiający w sedno problemu. Pan Gajewski mówi to co chcielibyśmy usłyszeć z ust członków naszej troskliwej Rady Gminy. Spróbujmy wspólnie sprowadzić panów i panie optymistki na ziemię, bo wydaje się, że stracili kontakt z rzeczywistością.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.06.2014 r., godz. 00.34
Tytułowe ścieżki rowerowe, pomyślmy... Nawt je, ekipa Nowosielskiego z całym sztabem radnych spi.... na całej lini. Nazywaliście tę inwestycję BUBLEM, a teraz kolejne metry BUBLI poprawia się na I AWP, zgadnijcie na czyj koszt?
Dodane przez Rowerzysta, w dniu 05.06.2014 r., godz. 09.56
A ja chciałbym poznać "geniusza", który zaprojektował ścieżki rowerowe, na których każdy wjazd na posesję jest obniżony do poziomu ulicy na całej szerokości chodnika i ścieżki (np: ul. Okrzei, Pułtuskiej). Rozumiem, że dzięki temu zabiegowi właściciel auta może bez skrępowania atakować własną bramę z dowolną prędkością nie obawiając się uszkodzenia zawieszenia ;). Szkoda tylko, że ścieżka wygląda raczej, jak ścieżka zdrowia dla rowerzysty i jadąc nią możemy nabawić się choroby morskiej. GRATULUJĘ WYOBRAŹNI...
Dodane przez wioska, w dniu 05.06.2014 r., godz. 14.43
dlaczego na IAWP nie ma ściezki rowerowej, przecież to idealna dla rowerzystów ulica, z kebabem, wędkarskim i lodziarnią u Rełkowej
Dodane przez 00, w dniu 05.06.2014 r., godz. 15.20
4,5 kilometra drogi i tyle propagandy. W gminie Rząśnik czy Somianka asfaltówką dojedziemy do nawet malutkich miejscowości. Zauważyłem, że Wyszków się korkuje. Jeszcze koło 16 to korkują tiry ale z rana przed 8 to Kościuszki, 11 Listopada czy Sowińskiego korkuje się ale tirów jak na lekarstwo.
Dodane przez osevatorre, w dniu 05.06.2014 r., godz. 18.33
Jak zestawić ten obraz sielanki z tym co mówi Adam Szczerba, to naprawdę jest kiepsko. A taki był nasz burmistrz młody i obiecujący. Już sie wypalił, teraz będzie już tylko gorzej. Nie stac nas na leni.
To mają być ścieżki rowerowe
Dodane przez Gościu, w dniu 05.06.2014 r., godz. 21.14
Ale mi ścieżki rowerowe, z kostki. Prawdziwa ścieżka powinna być z lanego asflatu po to by w razie upadku rowerzysta doznał mniejszych obraże, a kostka to można sie ostro pokaleczyć, pełno ostrych krawędzi na łączeniach. O krawężnikach już nawet nie ma co wspominać
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 05.06.2014 r., godz. 22.07
@Gościu, ciekawy temat tych ścieżek rowerowych. Chyba tylko w Wyszkowie po czerwonej kostce się chodzi a po niebieskiej jeździ ("slalomem")?
Czym może się pochwalić gmina?
Dodane przez Anonim, w dniu 05.06.2014 r., godz. 23.20
Chyba najbardziej spadkiem pozyskiwania funduszy! Proste.
Chwała burmistrzom i wszystkim nam też – powiedział Sławomir Wróbel.
Dodane przez Żenia, w dniu 06.06.2014 r., godz. 07.44
To dlaczego media nie podchwytują tego tematu, czyżby rozminęły się ze swoią misją? Trzeba uczciwie ludzi informować, że dziś zaniedbania w tym dziale powodują wzrost podatków i opłat nakładanych na mieszkańców. Czy to miał na myśli mówiąc o sukcesie radny Wróbel? Tylko patrzeć jak skarbnik zapowie kolejny wzrost podatków "o inflację".
Dodane przez Ela, w dniu 06.06.2014 r., godz. 15.04
Oj zdaje się, że dla niektórych bezjajecznych radnych jest to ostatnia kadencja.
Dodane przez Kantor, w dniu 06.06.2014 r., godz. 18.08
i bezjajecznych burmistrzów ;)
Dodane przez ..., w dniu 06.06.2014 r., godz. 22.42
No Warplun! Jeszcze raz mnie podaj do prokuratury za ten sam komentarz co w zeszłym roku: Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli! No co, piesku????
Dodane przez tolo, w dniu 07.06.2014 r., godz. 00.31
ok.no to gdzie te ścieżki?
Dodane przez Anonim, w dniu 07.06.2014 r., godz. 15.49
Jak dobrze, że jest forum, na którym ludzie nie boją się wyrażać swojego negatywnego zdania na temat samorządowej sitwy. PiS i reszta ze swoimi donosami zostaną z ręką w nocniku.
Dodane przez obserwacja, w dniu 07.06.2014 r., godz. 22.38
Gmina Wyszków, licząca ok. 40 tysięcy mieszkańców, zasługuje na alternatywne programy, możliwość wyboru, innych samorządowców i nowego burmistrza. Nie przesadzajcie z tym wyszkowskim PiSem, jego nie ma chociaż formalnie jest.
Dodane przez Mozi, w dniu 07.06.2014 r., godz. 23.00
PiS POwinien odpowiedzieć na pytanie co robi w kolicji z PO, którego rząd rujnuje kraj.
Ja mówię nie traćcie nadziei, może w końcu coś się tu zmieni.
Dodane przez Nie traćcie nadziei, w dniu 08.06.2014 r., godz. 01.37
To wiadomość do wszystkich moich braci, nie traćcie odwagi, nie zabraknie wam siły do walki, kiedy będą chcieli założyć wam mentalne kajdanki. Ja mówię nie traćcie nadziei, może w końcu coś się tu zmieni. Wstań i walcz o swoje prawa i pamiętaj nigdy się nie poddawaj. Życie to ciężka walka, a nie gra i zabawa, to ciężka droga, ale ty masz asy w rękawach. Ja mówię nie traćcie nadziei, może w końcu coś się tu zmieni.
Dodane przez Samson, w dniu 08.06.2014 r., godz. 11.13
Dla pisowskich dolin w Wyszkowie, rujnacja kraju to rzecz drugorzędna, najważniejszy dla nich jest udział w korycie, nawet w pakcie z PO. Wstyd, że żaden z tych korytowców nie zdobył się na conajmniej wstrzymanie się od głosu w sprawie absolutorium. Pozostję w nadziei, że te koryto na jesieni wam się skończy.
Sobczak grabarzem PiS w Wyszkowie
Dodane przez Franek, w dniu 08.06.2014 r., godz. 16.13
Ludzie z wyszkowskiego PiS to rzeczywiście typowi korytowcy. Należy pokazywać wyszkowskimwyborcom co robią ci rzekomo prawi i sprawiedliwi z Wyszkowa. a robią, oj robią wiele ale dla siebie dla swoich rodzin dla kolesi - społeczeństwo dla nich się nie liczy. Układy i układziki, nepotyzm likwidacja szkół i obsługi szkół, poniżanie ludzi to tylko wyjątki z całej plejady działalności samorządowej wyszkowskiego PiS. Pamiętajmy o Sobczaku w najbliższych wyborach bo chyba to jadro nepotyzmu , ukłów i kombinatorstwa samorządowego w Wyszkowie. Pamiętajmy o Zarębie, Tałterze, Cabaju, Warpasie i rozliczmy ich w najbliższych wyborach. Oby ci ludzie, którzy zniszczyli etos PiS w Wyszkowie już nigdy nie znależli się we władzach samorzadowych. Mam nadzieję, że tak się jesienią stanie.
Dodane przez Gburmistrzostwo, w dniu 09.06.2014 r., godz. 02.43
Taaaaaaaaak! www.szałajda.pl obnaży przypomni ich głosowania i wszystki absolutoria z POdkulonym szałajdzkim ogonkiem.
Dodane przez obserwer, w dniu 09.06.2014 r., godz. 08.42
Były prezydent Francji, Chirac, jako mer Paryża zatrudniał swoich partyjnych kolegów. Został oskarżony o to i gdy skończył być prezydentem, został skazany przez sąd. To są standardy zachodnie, a w Polsce dużo do tego brakuje. Trochę śmieszne,że przewodniczącym komisji rewizyjnej jest Rojek, radny burmistrza Wspólnoty i pracownik PWiK, które podlega burmistrzowi. Oskarżacie PiS i dobrze bo powinni odpowiedzieć za swoje zachowanie ale popatrzcie jak zachowują się ci z PO. Z podrzędnych politykierów zrobili się nagle menadżerami, dyrektorami czy kierownikami PWiK, WTBS, WOSiR Hutnika itp. I ile nas to kosztuje?Obecne władze miasta nie zachowują umiaru.
Dodane przez Kata, w dniu 09.06.2014 r., godz. 10.34
Z POdrzędnych POlityków PO? A jakim to POlitykiem jest i był "kata" Siekierski? ZaPOznajcie się z jego dokonaniami...
...
Dodane przez WazeLinka, w dniu 09.06.2014 r., godz. 15.05
W papierowym wydaniu pod zdjęciem Chłopa Sławomira Wróbla znajduje się tam taka wypowiedź. "-Mamy dobrego gospodarza. Cieszy mnie, co usłyszałem na zewnątrz Wyszkowa, że tak jak dawniej mówiło się dużo o Serocku, to teraz mówi się dużo o i dobrze o Wyszkowie." Nie porównuj chłopie 10-cio krotnie mniejszego miasteczka do Wyszkowa. To jakbyś prężył muskuły przed 10 razy mniejszym dzieckiem. Co takiego chłop słyszał o tym Wyszkowie? Może to, że wspaniałomyślnie przyją spalarnię śmieci, której nikt przez tyle czasu nigdzie nie chciał? Co powie chłop na temat ul. Stolarskiej, kiedy mleczarni (bliska chłopu działka) tonie w kurzu i błocie, na przeciwko. A o kładzionych i zrywanych chodnikach (AWP), o betonowych słupach na tej samej ulicy. Przypomnę chłopu, że to równiez niegospodarność burmistrza (współfinansującego). Opłaty śmieciowe na drastycznym poziomie. Fanaberie z fontanną z 100 tyś. To według chłopa jest dobrym gospodarowaniem? By się chłop wstydził. A może chodzi o połechtanie waszego Pana, po spartolonej końskiej imprezie...
Dodane przez WazeLinka, w dniu 09.06.2014 r., godz. 15.07
Aż dziwne, że Mróz jeszcze nie wystąpił z wnioskiem o wybitny krzyż zasługi dla pana "kata".
Dobry gospodarz?
Dodane przez knom, w dniu 09.06.2014 r., godz. 18.42
Ta zachwałka Sławomira brzmi jak Adama "Jesteśmy liderem" kiedy wcale nie jesteśmy
Dodane przez Gospodarz, w dniu 09.06.2014 r., godz. 20.21
Plac pod kościołem zaczyna się sypać. Zauważcie jak nietrwałe są wyszkowskie inwestycje. Wcale nie jest to gospodarskie podejście. Za rok trzeba będzie wydać publiczne pieniądze na wymianę pogruchotanych płytek.
Dodane przez Ela, w dniu 09.06.2014 r., godz. 22.04
Taki skwar a nasze fontanny suche. Po co one w ogóle są? Nie myślę wcale o kąpieli, ale o chłodniejszej bryzie bijącej z działającej fontanny.
ścieżki zamiast igrzysk ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.06.2014 r., godz. 22.38
Pompowanie w obieg społeczny zgrabnych bon motów to dobry sposób na propagandę. Tym bardziej, że nasze wspaniałe dziennnikareczki je błyskawicznie podchwytują i powielają. Nie od dziś lokalna prasa stanowi przedłużenie wydziału promocji Urzędu Miejskiego. Na szczęscie w Wyszkowiaku jest trochę ocen zblizonych do rzeczywistosci. Przyjrzyjmy się tytułowym ścieżkom. Są rzeczywiście wykonywane i zrobiono ich już sporo w ostatnich latach. Ale obejrzyjcie je z bliska. Wszędzie góry i doliny oraz mnóstwo popękanych kostek, a także kostek z odpryskami. Mówiąc wprost dużo fuszerki i słaby nadzór ze strony inwestora, którym jest nasz wyszkowski urząd. Z wysokimi krawężnikami walka trwała przez kilka lat. Nasz wydział inwestycji nie potrafił bowiem zrozumieć, że rowerem nie wiedzie się na wysoki na 15 cm krawężnik. Do tego niejednolite kolory kostki i w wielu miejscach brak oznaczeń. Na prawdę wspaniałe te ścieżki. Ale igrzysk mamy też niemało - przecinanie wstęg i inne atrakcje. Co pozostaje z bon motu ? Chwała burmistrzom i nam wszystkim !!!! To na prawdę dobre hasło - warte upowszechnienia.
Chwała burmistrzom i nam wszystkim !!!!
Dodane przez Golem, w dniu 09.06.2014 r., godz. 23.43
Co miał chłop na myśli wznosząc te hasło? Te ścieżki, które przez waszą niegospodarność trzeba było poprawiać i wydać kupę dodatkowych pieniędzy. Bój się chłopie Boga z tym samozachwytem!
PO niszczy nasz kraj, jak można na tę zdradę głosować.
Dodane przez Cieć, w dniu 10.06.2014 r., godz. 00.29
"Orzeł Biały jest elementem munduru leśnika od czasów Królestwa Polskiego. Zawsze znajdował się na guzikach mundurów, a także na czapkach służby leśnej. Ministerstwo Środowiska pod koniec zeszłego roku przygotowało projekt nowych mundurów leśników. Z garderoby usunięto emblematy z orzełkiem. Ponieważ środowiska związane ze służbami leśnymi kategorycznie zaprotestowały, pod koniec maja resort przedstawił nowy projekt. Orzełek powrócił tylko i wyłącznie na guziki munduru wyjściowego. Wszystkie nakrycia głowy opatrywane będą emblematem ";LP". Ministerstwo tłumaczy się, że zmiany są wprowadzane na wniosek dyrektora generalnego Lasów Państwowych. - Trudno powiedzieć, co chce osiągnąć ministerstwo przez te zmiany. Może chce się wpisać w nurt, który głosi, że trzeba walczyć ze wszystkim, co polskie - mówi Kuszlewicz."
Ostatnia wazelina pana Wróbla.
Dodane przez Mieszkaniec Gulczewa., w dniu 10.06.2014 r., godz. 06.30
Panie Wróbel poczucia rzeczywistości pan nie masz. Aby powiedzieć coś o globalnej polityce wyszkowskiego samorzdu trzeba na to umięc spojrzeć trochę szerzej niż dieta i układziki lokalnego radnego. Nieżle panu wychodzi promocja Gulczewa i rób pan to. A tak nawiasem mówiąc to chyba pana ostatnia kadencja w roli radnego i pozostaną tylko wazeliniarskie wspomnienia, no i trochę wstydu - mam nadzieję.
Czy to etyczne panie bułmistrzu?
Dodane przez Czy, w dniu 10.06.2014 r., godz. 07.52
Zapomniał Pan dodać - wspaniałe "etyczne" dziennikareczki. Jarosław kaczyński nazwał to zjawisko wzajemnego dupolizania "układem rządzącym", w wyszkowie nazywamy to "szałajdą". Czy to etyczne panie bułmistrzu?
Dodane przez wyborca, w dniu 10.06.2014 r., godz. 07.58
'walcz' wróbelku bo dni twoje są już policzone -wybory 2014
Dodane przez adam, w dniu 10.06.2014 r., godz. 13.14
Tak Nowosiel się chwali tymi inwestycjami ale jak przyjrzeć im się z bliska to budzą wiele wątpliwości. Stolarska np dlaczego jako probiznesowa jest wykonana z kostki a nie asfaltowa, ciężkie samochody jak wjadą to będzie wyglądać jak te z kostki za Manhattanem.Szpitalna, 50 m przed drogą na Rybno, jak jest ulewa to cała jezdnia jest zalana i woda słabo spływa, pewnie kończy się gwarancja, Obwodnica- Piłsudskiego, jest do modernizacji, nie ma zjazdu w Sikorskiego, się blokuje, Centralna jest do modernizacji na studzienkach można urwać podwozie. Obwodnicę Śródmiejską przy rondzie na Leśnej niedawno zrobili a już kopią i niszczą kanalizacją lub wodociągiem itp. Przy wielu asfaltówkach pobrzeże jest wyższe od krawędzi asfaltu i woda będzie niszczyć i obrywać. Inna rzecz to wielu inwestycji potrzebnych nie ma, np. droga w Sitnie, chodnik czy ścieżka rowerowa w Leszczydole Starym od Pułtuskiej do szkoły, Latoszek, którym się nie chwalą, bo słabo idzie itp. A gdzie Kasztanowa, Handlowa,Polna itp.
Dodane przez Dorin, w dniu 10.06.2014 r., godz. 13.42
A Wróbel z Gulczewa w swoich peanach "chwała nam" zapomniał o zmarnowanych pieniądzach na III etap obwodnicy śródmiekskiej? Taki gospodarz. Powrócimy jeszcze do tej sprawy, bo korki mamy w Wyszkowie niemiłosierne.
Rowerzyści - święte krowy
Dodane przez Kierowca, w dniu 10.06.2014 r., godz. 15.36
A kiedy połowa rowerzystów dostrzeże ścieżki rowerowe i zacznie po nich jeździć, zamiast powodować niebezpieczeństwo na drodze w momencie zmiany kierunku jazdy bez sygnalizacji lub bez oświetlenia po zmroku? Rozumiem, że ścieżki są kiepskiej jakości przez wystające krawężniki, ale jeśli są, to powinno się nimi jeździć. Miasto jest wystarczająco na drodze zatłoczone przez TIRy i osobówki, więc spowalnianie ruchu przez rowerzystę, gdy obok ma swoją drogę wskazuje na całkowity brak empatii i egoizm.
Dodane przez Zero standardów., w dniu 10.06.2014 r., godz. 17.32
Bo tam gdzie są ścieżki na drodze powiniemn być zakaz ruchu rowerzystów. Nadal jest w tym temacie wielki bałagan, i czym ten burmistrz się tak chwali? Zero standardów!
Wróbej to słaby ptaszek.
Dodane przez Do Wróbla, w dniu 11.06.2014 r., godz. 08.35
Oj wróbej, wróbel. Szukaj gniazdka gdzie indziej. Wyborcy już się szykują - chwała im za to.
Dodane przez Kanarek, w dniu 11.06.2014 r., godz. 10.18
Najgorzej jest jak wróbel z dostępem do lepszego koryta po jakimś czasie zaczyna udawać na wsi arystokratę kanarka.
Dodane przez koń, w dniu 11.06.2014 r., godz. 21.01
Chłop z Gulczewa na "Święcie Konia" się lansował, ale słowem nie wydusił imienia Maciąga, czyżby chciał wpasować się w buty profesora i zatrzeć o nim pamięć?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl