Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaTrzeba reprezentować głos niezadowolonych

(Zam: 04.06.2014 r., godz. 17.47)

– Zastanawiałem się, czy nie głosować przeciw, ale najprawdopodobniej wstrzymałbym się – mówi Adam Szczerba o tym, jak planował głosować nad uchwałą dotyczącą udzielenia absolutorium burmistrzowi.

Przypomnijmy, że rok temu A. Szczerba jako jedyny z radnych wstrzymał się od głosu podczas udzielania absolutorium Grzegorzowi Nowosielskiemu za 2012 r. (reszta radnych była za). W ubiegłym tygodniu ważne powody rodzinne spowodowały, że nie uczestniczył w sesji – niedawno urodziła mu się córka. Przygotowywał się jednak do obrad, podczas których miał przedstawić swoją opinię na temat działalności burmistrza. Z „Wyszkowiakiem” podzielił się swoim stanowiskiem. Za pozytywny aspekt działania burmistrza uważa to, że w niezależnych rankingach przygotowanych przez pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” wyszkowska administracja należy do najtańszych w przeliczeniu wydatków przypadających na jednego mieszkańca. Powołując się na to samo źródło wskazuje jednak na słabą pozycję gminy Wyszków w rankingu dotyczącym pozyskiwania pieniędzy z funduszy Unii Europejskiej. Według najnowszego dotyczącego miast powiatowych, w którym znajdują się dane za 2012 r., Wyszków jest na 175. pozycji na 286 sklasyfikowanych samorządów (w rankingu brane są pod uwagę środki pozyskane w przeliczeniu na jednego mieszkańca). Przez ostatnie lata nasze miasto mocno spadło w tym notowaniu – według danych za 2011 r. byliśmy na pozycji 159, a 2010 r. – 89.
– Spadamy w tym rankingu, co jest bardzo niepokojące, bo najłatwiejsze środki do pozyskania z Unii były na początku jej okresu budżetowego – zauważa Adam Szczerba. – Wygląda na to, że nie byliśmy dobrym podmiotem w pozyskiwaniu pieniędzy wtedy, kiedy było o to stosunkowo najłatwiej, a w kolejnych latach, kiedy inne samorządy pozyskują środki, my tak naprawdę uzyskujemy ich coraz mniej.
Zdaniem radnego, gdy wziąć pod uwagę wszystkie podmioty sklasyfikowane w rankingu (miasta na prawach powiatu, miasta powiatowe i pozostałe, gminy wiejskie), Wyszków wypada jeszcze gorzej.
– Wtedy okazuje się, że praktycznie 85 proc. samorządów nas wyprzedza – mówi. – Wygląda to tak, jakbyśmy byli pasywni w pozyskiwaniu środków. Oczywiście nie możemy porównywać się z Węgrowem, ale też innymi miastami na Mazowszu (np. Białobrzegi, Grodzisk Mazowiecki, Przysucha, Przasnysz itp.), które nas wyprzedzają. To w dużej mierze miasta, które miały stabilną pozycję w rankingu lub też ją systematycznie poprawiały. Podczas absolutoryjnej sesji, z tego co wiem, mówiło się o inwestycjach w bardzo pozytywnym kontekście. Ale zapewne można by było zrobić jeszcze więcej, gdybyśmy lepiej korzystali z unijnego wsparcia.
Adam Szczerba po raz kolejny wskazuje też, co również miał poruszyć na sesji, na złą jego zdaniem decyzję o możliwości usprawiedliwiania nieobecności radnych na sesjach bądź obradach komisji. Przypomnijmy, że każda usprawiedliwiona na piśmie nieobecność oznacza, że radny zachowuje swoją dietę w pełnym wymiarze. Tak większość radnych zdecydowała rok temu – wcześniej za nieuczestniczenie w posiedzeniu tracili 20 proc. diety. Dieta radnego wynosi 70 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli obecnie 1 176 zł, wiceprzewodniczącego Rady 100 proc. – 1 680 zł, przewodniczącego 120 proc. – 2 016 zł.
A. Szczerba kalkuluje, że gdyby zdarzyło się w roku przykładowo 50 nieobecności radnych, dałoby to około 11 000 zł oszczędności.
– Nie jest to dużo, ale można by tę kwotę chociażby przeznaczyć na dwie nowe zabawki na plac zabaw dla dzieci, czy drzewa do posadzenia w mieście, bo wydaje mi się, że jest ich coraz mniej – mówi. – To według mnie byłoby lepsze rozwiązanie, bo nie powinniśmy otrzymywać diety w sytuacji, gdy nie jesteśmy obecni podczas posiedzeń rady.
Sam, mimo że ze względów rodzinnych nie był na obradach komisji, konsekwentnie poprosił o nieusprawiedliwianie swojej nieobecności.
Trzeci zarzut, jaki A. Szczerba ma wobec burmistrza, to jego plany wobec wyszkowskiego stadionu.
– Cała procedura, moim zdaniem, jest wszczęta nie od tej strony, co trzeba – uważa.
Jego zdaniem, pomysł likwidacji stadionu przy ul. Kościuszki i budowy nowego przy ul. Pułtuskiej powinien być przedstawiony społeczeństwu do zaopiniowania na samym początku, a nie teraz, kiedy burmistrz podjął już pewne decyzje m.in. o wykupie działek pod inwestycję, wyburzeniu obecnych trybun i wstawieniu tylko tymczasowych.
– Jeśli będą wykupione tereny, zrobiony projekt, przekonamy wszystkie podmioty potencjalnie zainteresowane przedsięwzięciem, to o jakich konsultacjach możemy mówić – twierdzi.
Adam Szczerba jest za pozostawieniem stadionu w obecnym miejscu. Sam z rezerwą odnosi się do jednomyślności radnych głosujących na sesji absolutoryjnej.
– Jeśli reprezentujemy mieszkańców, to na pewno są osoby niezadowolone z obecnej polityki i głos tych osób trzeba reprezentować – twierdzi. – Teraz wygląda to tak, że wszyscy mają takie samo zdanie i że wszystko działa bez zastrzeżeń.
Radny porusza też kwestie niekonsekwencji w podejmowaniu decyzji o inwestycjach.
– Tak było na przykład z ul. Polną – mieszkańcy prosili o inwestycję, jej dwa etapy zostały zrobione, trzeci czeka na wykonanie, wszystko się przedłuża. Droga była w budżecie przeznaczona do realizacji, a skoro tak, to byłem przekonany, że wiemy ile ona będzie kosztować, jaki mamy plan innych wydatków i z czego je pokryć. Po czym okazało się, „droga za dużo kosztuje, to z niej rezygnujemy i robimy coś innego” – mówi. – To samo z drogą w Sitnie – mieszkańcy przychodzili, radni obiecywali, burmistrz mówił, że droga będzie budowana, po czym tej drogi kolejny raz nie ma w budżecie.
Uważa, że w urzędzie powinna być mapa, plan kompleksowo obejmujący wszystkie brakujące i wymagające remontu czy przebudowy inwestycje, który powinien być konsekwentnie realizowany.
– Możemy założyć, że droga na terenie podmokłym będzie kosztowała więcej niż droga w innej miejscowości, gdzie jest sucho. Można do tych potrzeb odnieść ilość mieszkańców mieszkających przy danej drodze. Zestawiając ze sobą kilka czynników, w porozumieniu z mieszkańcami można byłoby określić zasadność i kolejność wykonania inwestycji. Takie kwestie powinny być przedstawione mieszkańcom, tak żeby każdy miał jasność, na co naprawdę może liczyć w najbliższym czasie.
J.P.

Komentarze

Adam Szczerba
Dodane przez Ela, w dniu 04.06.2014 r., godz. 18.52
Panie Adamie, chciałoby się powiedzieć - więcej takich szlachetnych ludzi we władzach samorządowych. Jest pan przykładem człowieka, który potrafi pochylić się nad dobrem wspólnoty. Inni jak widzimy zabiegają jedynie o własne dobro. Wszystkiego dobrego Panu życzę.
Dodane przez Kirke, w dniu 04.06.2014 r., godz. 20.08
Mądrze gada!
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 04.06.2014 r., godz. 21.53
Ja ująłbym to inaczej- należy przedstawić konkurencyjny projekt, który nadałby nowy impet dla rozwoju naszego miasta, przekonać do niego społeczeństwo Wyszkowa, wygrać wybory i jego najważniejsze punkty realizować. Widać coraz wyraźniej, że obecna władza z burmistrzami Nowosielskim i Mrozem nie ma energii do pracy, urządza PRowskie igrzyska aby dalej trwać przy władzy. Dlatego i procedury są realizowane nie od tej strony co trzeba a co za tym idzie inwestycje są droższe. Należy także dbać o naszą gospodarkę lokalną, pobudzać ją, inwestować np. w budownictwo bo jest dużo firm prowadzących usługi budowlane, wykorzystać walory przyrodnicze, rzekę Bug, do rozwoju branży turystycznej, wprowadzać elementy innowacyjności w promocji prowadzonych usług. Oczywiście wspierać przemysł, wciągać biznes w inicjatywy lokalne aby nie tak łatwo było im odejść z Wyszkowa. Im większy dochód miasta to więcej można przeznaczyć na inwestycje,te podnoszące komfort życia i te dające pracę, na rozwiązywanie problemów ludzi niepełnosprawnych, ludzi starszych, których będzie przybywać itp. Na kulturę, rozrywkę, sport i rekreację itp. Liczę, że wspólnie z p. Adamem Szczerbą, panią Teresą Trzaską, będziemy mogli współpracować przy wspólnych projektach.
Dodane przez wqpe,fc, w dniu 04.06.2014 r., godz. 22.57
Wniosek nasuwa się tylko jeden, gmina nie ma speca od pozyskiwania funduszy i pisania wniosków. Może zamiast etatu dla miernego pracownika lepiej zlecić to profesjonalnej firmie.
Dodane przez Knom, w dniu 04.06.2014 r., godz. 23.15
Jeszcze lepiej, gdyby wszystkie płace (również naszych burmistrzów) zależały od efektów pracy. Myślę, że byłoby to stymulujące. Co zaś tyczy firm, to również zalecałbym ostrożność. Już nie na jednej żeśmy się przejechali.
Dodane przez Jan4P, w dniu 04.06.2014 r., godz. 23.57
Nie dopuśćmy, żeby ludzie o szalonych pomysłach przedłużyli swoje urzędowanie. Mam na myśli tego zagotowanego srebrnego pana od "parowca na dnie Bugu koło Broku". Niech Ojciec św. Jan Paweł II zlituje się nad nim i pomoże odejść mu na wskazaną emeryturę. A nam takich pomysłów oszczędzi.
Dodane przez Jest świetnie?, w dniu 05.06.2014 r., godz. 10.21
Wszystko na naszych barkach, a optymizm radnych jest tak prymitywny, że aż przerażający. Widać panowie i panie zorientowali się, że na jednej taczce z burmistrzem jadą. Idą w zaparte, a bezkrytyczne gazetki propagują ten optymizm. Najbardziej zawodzi w24. Panie naczelny, nie widzi pan w tym mieście problemów? Jeśli nie, to pakuj się pan i jedź na roboty do Niemiec.
Dodane przez Wątpliwy, w dniu 05.06.2014 r., godz. 11.32
Chwila prawdy - panowie władzunia. Na radnych chłopskiego pochodzenie nie liczyłem nigdy, ale zatrważa postawa tych co się mają za solidarnościowców. Nie do zaakceptowania jest zachowanie tych co podszywają się pod sierpniowe ideały, dziś będąc figurantami PiS, a jutro? Panowie Tauter, Sobeski, Zaręba gdzie wasze ogonki? Merdacie jak wam burmistrz zagra. Nie można na was liczyć. Zanim zaczniecie się na to oburzać i pobiegniecie do prokuratury jak Warpas i solidarnościowiec Sobczak, to odpowiedzcie na pytanie: - co z tym pozyskiwaniem środków? Za waszego urzędowania Wyszków spada w rankingach na łeb, na szyję. Z 89 miejsca w 2010 r. na 175 dwa lata później w 2012 r. Ale wg was jest świetnie, wam wielcy opozycjoniści ludowi jest dobrze. Każdy do domu przyniesie ryczałt radnego, dodatki za posiedzenia w komisjach, a Tauter to nawet pracę zamienił na wyszkowską budżetówkę. Wam to żyć nie umierać.
Święta solidarnościowa prawda
Dodane przez Kazik, w dniu 05.06.2014 r., godz. 12.33
I Ich utargowane 15% obniżki opłat za śmieci. 15% z 12 zł ! Opuście PiS bo nie zasługujecie na występowanie pod tym szyldem.
Dodane przez 00, w dniu 05.06.2014 r., godz. 15.38
15 % a niektórzy postraszyli referendum i mamy zjazd z 10,4 zł na 8 zł, prawie 25%.
Dodane przez Klient, w dniu 05.06.2014 r., godz. 16.03
Ta formacja nie cieszy się moim szacunkiem. Dziwi ten bezkrytycyzm "solidarnościowców". Powinienem dopisać pseudo-s...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.06.2014 r., godz. 19.55
Uff, dobrze, że choć jedna osoba wyłamała się z tej dusznej atmosfery lizusostwa i klaki. Rada Miejska w Wyszkowie zamieniła się w organ podobny do komunistycznego sejmu. Władza wykonawcza, którą sprawuje burmistrz rządzi natomiast Wyszkowem twardszą ręką niż komunistyczny, pierwszy sekretarz PZPR. Tamten bowiem był wasalem Moskwy i musiał słuchac się ruskiego ambasadora, czy innego czorta. Burmistrz natomiast nie podlega nikomu, a dzięki zwasalizowaniu mediów i partyjek robi co chce. Nie musi się starać, ani nic udawać - i tak go będą chwalić.
Dodane przez Ja, w dniu 05.06.2014 r., godz. 21.10
Dlatego Panie Głowacki nie można przechodzić obojętnie obok wasalizacji naszego PSEuDO-PISu. Ci ludzi żerują na popularnej nazwie, będąc pionkami nie różniącymi się od tych ze składu PRLowskiego sejmu. Tauter dostał krzyż za opozycyjną działalność, a swoją postawą jakby wszystkiemu zaprzeczał. Ciekawe co o sobie napisze w przedwyborczej ulotce?
do Ja
Dodane przez Asia, w dniu 05.06.2014 r., godz. 22.49
Te pisowskie przedwyborcze gołosłowie będzie niczym wiecej, jak stekiem populistycznych obietnic. Wszystko po to, żeby na kolejne lata zapewnić sobie, kilku kolegom i rodzinie, dostęp do koryta na nastepne 4 lata! Zastanówcie się czy panowie o skuteczności słynnych już 15% warci są naszego poparcia. Ja uważam, że absolutnie nie są tego warci. Pora posprzątać miasto z tych leśnych dziadków. Szkoda życia, szczególnie młodych ludzi na wegatację pod ich rządami w Wyszkowie. Będzie już tylko gorzej.
do ja
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.06.2014 r., godz. 23.12
A co Pan sądzi o naszych dwóch burmistrzach - Nowosielskim i Mrozie ? Wydaje mi się, że rządzą znacznie dłużej naszym miastem, a także mają większe wpływy i ta duszna, bizantyjska atmosfera, te korowody radnych, czy też sołtysów z kwiatami i zachwyty naszych wybitnych dziennikareczek, które robią za wydział promocji urzędu to przede wszystkim ich zasługa. Czy ma Pan inne zdanie ?
Dodane przez Wyszkowski, w dniu 05.06.2014 r., godz. 23.36
Nie wróżę powodzenia tym panom. Zresztą wszyscy widzą, że "radzenie" nie jest ich najmocniejszą stroną. Szałajda myśli o nowej hali i nowym stadionie, nie bądźcie głupi bo będzie jak z tymi dopłatami, a potem czego nie uradzą zwalą na nasze barki podnosząc podatki. Zwróćcie uwagę jak to robi prezes Jastrzębska z PWiK. Brak zdolności pozyskiwania środków, odbija sobie ciągłymi podwyżkami, które uzasadnia potrzebę modernizacji. Koło się zamyka. Skończmy z tym bo sami wylądujemy w rynsztokach.
Dodane przez Sowińskiego, w dniu 06.06.2014 r., godz. 08.22
Wniosek taki, że trzeba zacząc szanowac swój głos. Swoje rodziny, którym przyjdzie tu żyć przez następne lata. Każdy mądry człowiek, nawet kiedy uważa, że jest dobrze, powinien dążyć do tego, aby było jeszcze lepiej. Dlatego Wyszków potrzebuje świeżości, ludzi z klasą. Ta ekipa już nam tego nie gwarantuje. Ich fanaberią był poroniony pomysł inwestowania 100 tysięcy w fontannę. Panowie Mróz i Nowosielski i reszta potulnej rady - "fajerwerków" w waszym wykonaniu mamy już dosyć. Żebyście chociaż pozyskali te pieniądze...Zgadza się panie Sobieski?
Dodane przez Ja, w dniu 06.06.2014 r., godz. 11.52
Tak Panie Głowacki, wymienieni Mróz z Nowosielskim rządzą również dzięki płaszczącej się postawie panów z pis, w których powinniśmy widzieć opozycję. Jak jeden mąż z szałajdą głosowali za absolutorium, nie widzę żadnej relacji mówiącej o jakichkolwiek uwagach z ich strony. Wróg mnie ni martwi, martwi ten, kto powinien być wsparciem dla mieszkańców, ale dla stołków trzyma z wrogiem. Czerwona kartka dla wyszkowskiego PiS. Dobry wynik w wyborach do Europarlamentu w Gminie Wyszków PiS zawdzięcza również mi, jednak na jesieni nasi przedstawiciele partii nie mogą liczyć na mój głos.
do Ja
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.06.2014 r., godz. 19.37
Zatrzymam się jednak jeszcze przy naszym "cudownym dziecku wyszkowskiej demokracji". Z dwóch powodów. Po pierwsze tego dotyczy felieton. Po drugie własnie o sprawowaniu władzy i jej ocenie wypowiada się radny Adam Szczerba. Coraz bardziej duszną atmosferę wyczuwałem zdecydowanie już w minionej kadencji. Opozycja przestała istnieć. Dlaczego ? Ponieważ jej prominentni działacze zaczęli przechodzić do koalicji. Dlaczego to robili ? Myślę, że to jest właśnie najciekawsze. Należałoby się ich spytać. Ale nie sądzę, że będą gotowi szczerze odpowiedzieć. Niektórzy nawet stali się wkrótce najwierniejszymi z wiernych. Podobnie jak niektóre wyszkowskie dziennikarki. Jedzą z ręki i merdają ogonkiem. No i oczywiście piszą co trzeba.
Zarząd PiS w Wyszkowie przejdzie do historii
Dodane przez kid, w dniu 06.06.2014 r., godz. 20.07
Tak to nie mamy władzy samorzadowej w Wyszkowie a towarzystwo wzajemnej adoracji. Ty na mnie zaglosujesz a ja zatrudnie twoją rodzinę w samorzadzie - tak funkcjonuje wyszkowski PiS i inne ugrupowania polityczne. No można by jeszcze dodać ja zatrudniam ciebie i twoja rodzinę na stanowiskach samorzadowych płacę za nic nie robienie a ty bedziesz członkiem komisji wyborczej i tam zadbasz o odpowiedni wynik głosowania. A już takich ludzi się przygotowuje. W Wyszkowie dawno nie ma znaczenia kto jak głosuje ważne jest kto liczy głosy a wynik przed wyborami jest zaprojektowany. Stąd tyle głosów nieważnych i nieważnych tylko wtedy gdy są oddane na "niesłusznego" kandydata. Jak to zmienić nie wiem. Wiem że nigdy nie oddam głosu na wyszkowski PiS mimo moich przekonań prawicowych. Nie chcę popierać ludzi, którzy z PiS urządzili sobie sposób na zycie dla siebie i swojej rodziny. Wiem , że ludzie pokroju Sobczak, Zarba, Tauter, Sobieski, Warpas nigdy nie powinni reprezentować PiS bo swoją działalnością zaprzeczają celom i statutowi PiS. Chyba jakieś fatum ciąży nad Wyszkowem gdy ludzie typu jakich wymieniłem nazywaja się członkami PiS i rzekomo reprezentują PiS. Nic gorszego tego miasta nie mogło spotakć.
do kid
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.06.2014 r., godz. 07.35
Spotyka się w komentarzach internetowych, a także w rozmowach dużo podobnych głosów, a nawet wyrażanych ostrzej. Ja również bardzo negatywnie oceniam wyszkowski PiS. Nie oznacza to jednak, że w najbliższych wyborach samorządowych dostanie on czerwoną kartkę. Jest bowiem duża grupa ludzi, którzy niewiele wiedzą, a zagłosują na markę. Ewentualnie uznają, że zarzuty są przesadzone. Trudno to ocenić, ale niedługo dowiemy się. Jesień nie jest zbyt odległa. Ale załóżmy, że wyszkowski PiS poniesie klęskę w najbliższych wyborach gminnych i powiatoych. Czy to coś zmienia w Wyszkowie ? Prawdopodobnie niewiele, albo nic. Jezeli komuś nie odpowiada to bagienko, które mamy od lat, lizusostwo, nepotyzm, koniunkturalizm, dreptanie w miejscu i udawanie, że jest wspaniale to musi mieć świadomość, że zmiany nastapią wówczas, gdy zostanie rozbity układ, który stworzył Nowosielski. Wyszkowski PiS jest w tym układzie jedynie kwiatuszkiem do kożucha. Wracając do tematu artykułu - radny Szczerba słusznie krytykuje np. pozyskiwanie funduszy zewnętrznych przez Wyszków. Jest na żenująco niskim poziomie. Kto za to odpowiada ? Mróz i Nowosielski.
Dodane przez koń, w dniu 07.06.2014 r., godz. 11.10
Taka jedna dziennikara to ma nawet mamusię urzędniczkę. A to już linia rodzinna. Dlaczego urzędnicy boją się zminy w ratuszu? Nie jest tajemnicą, że są nakręcani na historyjki, że jak przyjdzie nowe, to oni polecą. Bzdura, kiedyś straszył tym poprzedni burmistrz.
Dodane przez Leszczydół?, w dniu 08.06.2014 r., godz. 01.41
Dodane przez zdziwiony, w dniu 05.06.2014 r., godz. 08.17 "[...] Leszczydole - tu ma powstać zatoka autobusowa, przejście dla pieszych[...]" - bo przecież przy okazji przebudowy drogi nie można było tego zrobić, bo było to niepotrzebne, pomimo że mieszkańcy zgłaszali taka potrzebę. A teraz wielki bocian (celowo z małej litery) się wykaże jak to on dba o bezpieczeństwo...
Manipulacja?
Dodane przez Jaromira, w dniu 08.06.2014 r., godz. 15.46
To jak to w końcu jest z rozpowszechnianą przez Adama M. widomości, że "jesteśmy liderem w pozyskiwaniu europeiskich srodków na Mazowszu"? czy "uczulony" na manipulacje Grzegorz N. poda go w związku z tym do sądu?
Dodane przez Kata, w dniu 09.06.2014 r., godz. 10.39
Z sądem trzeba będzie poczekać na Warpluna, opanował sztukę lepiej niż ci z PRL
Dodane przez Kazik, w dniu 09.06.2014 r., godz. 21.09
"Jeśli reprezentujemy mieszkańców, to na pewno są osoby niezadowolone z obecnej polityki i głos tych osób trzeba reprezentować- twierdzi. - Teraz wygląda to tak, że wszyscy mają takie samo zdanie i że wszystko działa bez zastrzeżeń." - Przez cztery lata szałajda bezkrytycznie głosowała za absolutorium, więc jest winna wszystkim niewypałom i słabej niegospodarności. Teraz widzą, że jadą na jednym wózku, więc dalej brną w te bagno. Dziwi, że bezkrytyczny i w skowronkach jest również radny Dziubłowski.
Dodane przez Golem, w dniu 09.06.2014 r., godz. 23.53
Sitno pomimo przedwyborczych obietnic, nie powinno już ufać tej ekipie.
Dodane przez :), w dniu 10.06.2014 r., godz. 19.13
W kraju i mieście bryndza a Pisiorki wyszkowskie zadowolone. Co jest powodem, może koryto, które ci panowie mają pod burmistrza nosem. Jak to jest panie Sobieski, wierzysz w ten PiS czy jest on dla was towarzyszu jedynie trampoliną do koryta.
Dodane przez Klęska, w dniu 10.06.2014 r., godz. 23.57
PiS przegrywa ósme wybory z rzędu dzięki prowincjonalnym dziłaczom, którzy za nic mają honor.
Dodane przez Jankiel, w dniu 11.06.2014 r., godz. 09.45
Czy Wyszków nie stać na Radę złożoną z ludzi o zbliżonych, prospołecznych poglądach do pana Adama Szczerby? Kogo my wybieramy, zastanówcie się w okręgach co wasi przedstawiciele dobrego dla was zrobili. Mamy ciągłe podwyżki i fuszerki, nie istniejemy właściwie w rankingach pozyskiwania środków unijnych, przegrywamy konkursy o pracę w samorządzie z kolegami i rodzinami partyjniaków. Komu w tym Wyszkowie jest dobrze, poza nimi.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 11.06.2014 r., godz. 12.10
W polityce, nawet tej samorządowej, trzeba być człowiekiem przyzwoitym, który robi dobre rzeczy. Mariusz Kamiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, takim człowiekiem jest i swoimi wyjaśnieniami potrafił przekonać posłów do swoich racji i działań gdy był szefem CBA. Zbyt dużo jest cwaniaków w polityce.
Dodane przez Feliksa K., w dniu 11.06.2014 r., godz. 14.21
Trzeba ponad dobro własne widzieć przede wszystkim dobro społeczne.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl