Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaNierówności na ul. Okrzei są w normie

(Zam: 04.06.2014 r., godz. 17.38)

Specjalistyczne badania nie wykazały odstępstwa od normy w równości nawierzchni remontowanej w ubiegłym roku ulicy Stefana Okrzei. Na jakość wykonania tego odcinka skarżyli się nasi Czytelnicy. Po raz pierwszy o głosach niezadowolenia kierowców pisaliśmy w jednym z grudniowych numerów „Wyszkowiaka”,

zaledwie miesiąc od uroczystego oddania do użytku zmodernizowanego fragmentu ulicy (inwestycja współfinansowana z tzw. schetynówki). Zastępca burmistrza Adam Mróz koordynujący gminne inwestycje mówił nam wówczas, że zleci powtórne sprawdzenie nawierzchni wiosną.
– Spostrzeżenia redakcji co do nierówności wspomnianej drogi wzbudziły nasz niepokój i zainteresowanie, postanowiliśmy zatem dokładniej sprawdzić, czy w realizacji inwestycji nie nastąpiła usterka – powiedział w ubiegłym tygodniu A. Mróz po raz kolejny pytany o sprawę ulicy Okrzei. – Przeprowadziliśmy kilkakrotnie jej wizytacje oraz zleciliśmy profesjonalny pomiar równości wykonany w ramach przeglądu gwarancyjnego. Ten pomiar zleciliśmy firmie „SAPRO – projekty i nadzory drogowe”. Z badań wynika jednoznacznie, że nawierzchnia ulicy Okrzei, tzw. warstwa ścieralna spełnia wymagania szczegółowych specyfikacji technicznych co do równości podłużnej i poprzecznej dla nowych nawierzchni. Z praktyki osób zajmujących się tego typu inwestycjami wynika również, że nawierzchnia nowo wykonanej drogi musi się niekiedy „uformować” pod wpływem różnorodnych czynników atmosferycznych i innych. Na tę chwilę nie ma jednak żadnych podstaw i przesłanek technicznych upoważniających nas do roszczeń wobec wykonawcy inwestycji.
W ostatnim czasie na tym odcinku zostało też odnowione oznakowanie poziome i pionowe. Jak informuje Adam Mróz, prace przeprowadził wykonawca drogi – w ramach napraw gwarancyjnych i na swój koszt.
A.B.

Komentarze

Jaka władza takie standardy, takie specyfikacje.
Dodane przez Jankiel, w dniu 04.06.2014 r., godz. 21.04
To na drugi raz towarzyszu Mróz postarajcie się o bardziej przyjazną mieszkańcom "specyfikację równości podłużnej i poprzecznej". Wyszło na to, że droga jest wykonana na miarę waszych kiepskich standardów. Taka wasza dbałość o mieszkańców.
Dodane przez obywatel, w dniu 04.06.2014 r., godz. 21.14
No wierzyć się nie chce. Specjaliści nie widzą tego co widać nawet gołym okiem. Ręce opadają.
Dodane przez knom, w dniu 04.06.2014 r., godz. 23.21
Obywatelu odpowiedź masz powyżej. O to chodzi, że specjaliści zbadali, czy nierówności są zgodne ze specyfikacją. Kiedy ta jest kiepska i dopuszcza takie standardy, to mogli jedynie stwierdzić, że wg kiepskich norm określonych przez burmistrza wszystko jest ok. To jak sprowadzić speców do miasta żeby udowodnili, że woda w Bugu jest kiepskiej czystości. Zrobią to bez problemów.
Dodane przez wioska, w dniu 05.06.2014 r., godz. 14.45
Dokładnie tak knom! Komisja stwierdziła, że wyszkowskie standardy są na poziomie prowincjonalnego Nasielska.
Dodane przez Ja, w dniu 05.06.2014 r., godz. 21.23
Kiedy w gminie nauczą się reagować na fuszerki wykonawców we właściwym czasie, na bieżąco. Gdzie jest nadzór?
Dodane przez tolo, w dniu 07.06.2014 r., godz. 00.29
taaa.tam metr w górę metr w dół.takie nierówności są w normie a ślimak to ryba też w normie
Dodane przez Wał, w dniu 07.06.2014 r., godz. 21.32
POwiedział - rozjeździ się i wyrówna ;)
Dodane przez Kubica, w dniu 07.06.2014 r., godz. 23.09
Zgaduj- zgadula. A gdzie było za mało asfaltu w asfalcie? Ale mamy i dobre strony, większa porowatość powoduje większe tarcie i możemy wolniej jeździć i lepiej hamować. Niedługo Okrzei będzie drogą osiedlową i nie będzie można przekroczyć 30 km/h.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl