Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 marca 2021 r., imieniny Maryny, Tycjana

Badania w Wyszkowie i ze skierowaniem

(Zam: 04.06.2014 r., godz. 17.23)

Zmiany czekają tegorocznych kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych, którzy do wybranych przez siebie placówek powinni dostarczyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki na danym kierunku.

Badania odbędą się w Wyszkowie, ale w porównaniu do ostatnich lat mają przebiegać dużo sprawniej.

Zarówno w ubiegłym roku, jak i dwa lata wcześniej na przebieg badań skarżyli się i uczniowie, i ich rodzice. Całodzienne stanie w długiej kolejce nie gwarantowało dostania się do lekarza, który albo przyjmował kandydatów w żółwim tempie, albo też kończył pracę wcześniej niż obiecał. Ci, którym się nie udało dostać, musieli jechać do Warszawy do zakładu opieki zdrowotnej, który wygrał przetarg ogłoszony przez Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Płocku. Władze powiatowe chcąc ułatwić badania organizowały przyjazd lekarzy do Wyszkowa, choć nie miały takiego obowiązku. Założenie owszem dobre, szkoda, że z realizacją było gorzej.
W tym roku ma być inaczej – zapewnia wicestarosta Zdzisław Bocian. Badania odbędą się tak jak ostatnio w Wyszkowie w Zespole Szkół nr 2, ale w innej formule. Na początku lipca dyrektorzy będą wydawać swoim uczniom skierowania na badania. Dla uczniów przyjętych do Zespołu Szkół nr 2 wyznaczono terminy 10-11 lipca, 17-18 lipca, 24-25 lipca, po 45 osób dziennie.
W Zespole Szkół nr 1 badania odbędą się w dniach 7-8, 13-14, 21-22 lipca, a dla uczniów Zespołu Szkół nr 3 i pozostałych 28-29 sierpnia.
Uczniowie, którzy mają być badani w danym dniu zostaną podzieleni na dwie grupy. Pierwszej zostanie wyznaczona godz. 8.00, drugiej – godz. 12.00. Będą ich przyjmować dwa zespoły lekarskie – w każdym z wyznaczonych dni do godz. 18.00.
– Dyrektorzy przyjmując od kandydatów podania o przyjęcie będą informowali o terminie wydawania skierowań – mówi „Wyszkowiakowi” wicestarosta Zdzisław Bocian.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl