Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 marca 2021 r., imieniny Pawła, Tomasza

Własny przyszkolny ogródek

(Zam: 04.06.2014 r., godz. 17.17)

Dzieci z 13 najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, ruszyły w piątek 24 maja „uzbrojone” w sadzonki, nasiona, konewki, łopatki i inne przyrządy ogrodnicze na otwarcie przyszkolnego ogrodu, znajdującego się obok placu zabaw.

Każdy maluch mógł sam posadzić swoją roślinkę, którą zobowiązał się pielęgnować. Uczniowie będą obserwować dojrzewanie flory i omawiać poszczególne procesy na lekcjach.

Misją akcji jest uwrażliwienie uczniów na przyrodę, edukacja ekologiczna i zwrócenie uwagi najmłodszych na ochronę środowiska.
– Taka klasopracownia na zewnątrz zawsze była moim marzeniem – komentuje inicjatorka przedsięwzięcia, dyrektor SP1 Hanna Dziubiel. – Dzieci same sadzą rośliny, same będą o nie dbały, zobaczą ile pracy należy w to włożyć, więc potem nie będą niszczyły. Poza tym są to doświadczenia: obserwacje jak rosną i dojrzewają rośliny, jakie warunki muszą być spełnione, żeby cokolwiek urosło, dzieci poznają też kolejność prac w ogródku.
To pierwsza taka akcja w szkole, uczestniczą w niej wszystkie klasy I-III.
– Jest to praktyczna lekcja przyrody. Do tej pory takie eksperymenty odbywały się w klasach, uczniowie w doniczkach sadzili, np. fasolę. Teraz mogą to robić na świeżym powietrzu. Cieszę się, że udało się to zorganizować. Dzieci mogą przyjść tu nawet po zajęciach szkolnych z rodzicami – mówi Hanna Dziubiel.
Dyrekcja zamówiła niezbędny sprzęt, przygotowała odpowiednio grunt i ogrodziła miejsce upraw. W tym roku w szkolnym ogrodzie dominują sadzonki, ale w przyszłym prawdopodobnie znajdą się warzywa i zboża, być może do projektu zostaną włączone również starsze klasy.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl