Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 marca 2021 r., imieniny Maryny, Tycjana

„Nowa hala sportowa za 2-3 lata”

(Zam: 04.06.2014 r., godz. 17.02)

W czwartek 22 maja w restauracji „Baśniowa” w Rybienku Leśnym odbyła się konferencja prasowa klubu sportowego Camper Wyszków, podsumowująca ubiegły, mistrzowski sezon w rozgrywkach seniorskich oraz odpowiadająca częściowo na pytania dotyczące najbliższej przyszłości klubu.

W konferencji wzięli udział: prezes Campera Wyszków Robert Czyżak, wiceprezes Jacek Lewandowski, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, trener Jan Such oraz kapitan drużyny seniorów Konrad Woroniecki. Całość koordynował sekretarz klubu Marcin Ślubowski.
Konferencję rozpoczął od kilku słów podsumowania prezes Czyżak, który podkreślał rolę Campera, jako świetnej reklamy Wyszkowa w całym kraju.
Potem głos zabrał trener Jan Such. Szkoleniowiec, który pozostaje w Wyszkowie na kolejny sezon powiedział, że przed zakończeniem kariery trenerskiej, chciałby jeszcze wejść z Camperem do PlusLigi. Trener nawiązał do tematu hali sportowej, której brak jest największą przeszkodą w kontekście wejścia klubu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski pogratulował zarządowi Campera świetnych wyników sportowych. Wspomniał nieco o historii kontaktów gminy Wyszków i klubu, jak stopniowo zwiększane było wsparcie finansowe włodarzy miasta. Poruszona została również kwestia gry Campera w PlusLidze i nowej, spełniającej międzynarodowe wymogi hali sportowej. Burmistrz podkreślił, że gra w najlepszej lidze w kraju jest wielkim wyzwaniem dla miasta. Grzegorz Nowosielski zaznaczył, że do takiego przedsięwzięcia wszyscy muszą się świetnie przygotować, finansowo i organizacyjnie tak, aby przygoda Wyszkowa w PlusLidze nie była jedynie epizodem. Według burmistrza, miastu potrzeba jeszcze 2-3 lat, aby zbudować solidne podstawy organizacyjno-finansowe, by do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej doprowadzić i utrzymać się w niej na dłuższy czas. Burmistrz wspomniał również o wszystkich koncepcjach budowy nowej hali sportowej. Istnieją trzy modele działań. Pierwszy to budowa całkowicie nowej hali sportowej. Drugi, to renowacja hali WOSiR przy ulicy Geodetów 45. Trzeci natomiast, to budowa nowej hali sportowej wraz z władzami powiatu. Obiekt ten miałby służyć również jako szkolny obiekt sportowy. Wszystkie trzy koncepcje realizacyjnie będą gotowe jednak, zgodnie z zapowiedzią burmistrza, za 2-3 lata.
Trener Jan Such wspomniał nieco o polityce kadrowej Campera. Klub prowadzi negocjacje na temat gry w Wyszkowie kilku młodych zawodników, w tym wychowanka UKS-u Polonez, Tobiasza Wojtkowskiego.
Prezes Czyżak po raz pierwszy publicznie potwierdził również utworzenie, wraz z początkiem nowego sezonu, sekcji młodzików, którą poprowadzi Maciej Główczyński.
Turu

Komentarze

Dodane przez wyszkowski realista sportowy, w dniu 04.06.2014 r., godz. 21.09
A czwarta koncepcja jest taka że hali nowej nie będzie i wiekszej też nie będzie. A kiedy bedą rozbudowy 40 letnich sal gimnastycznych przy SP 2 i ZSZ 2 i 30 letniej przy gimnazjum na Sowińskiego? A kiedy będzie pełnowymiarowe sztuczne boisko piłkarskie dla 10 drużun Bugu którzy nawet nie mają gdzie trenować ? Jeżeli będzie takie tempo budowy jak nowego ratusza to nie wiem czy marzenia w roku 2073 się spełnią / na stulecie urodzin Burmistrza/
Dodane przez J., w dniu 05.06.2014 r., godz. 23.59
Pytania do Nowosielskiego: 1)- ile kosztować będzie roczne utrzymanie nowej hali?, 2)- ile będzie kosztowć roczne utrzymanie dwóch hal, starej i nowej?, 3)Skąd miasto weźmie na to pieniądze?
Dodane przez ufuc, w dniu 06.06.2014 r., godz. 21.47
Od razu skąd. Weźmie i tyle.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.06.2014 r., godz. 02.21
Nowos bo podam cę do prokuratury. Normalne. Takie moje prawo chłopulku.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl