Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Pitera, Kuźmiuk, Kalinowski biorą mandaty

(Zam: 28.05.2014 r., godz. 17.21)

Julia Pitera (PO), Zbigniew Kuźmiuk (PiS) i Jarosław Kalinowski (PSL) zdobyli mandaty europosłów dzięki głosom mieszkańców Mazowsza, w tym powiatu wyszkowskiego. W naszym okręgu wyborczym największe poparcie otrzymało Prawo i Sprawiedliwość.

Foto
Wybory

Okręg mazowiecki (nr 5) obejmuje cały region z wyłączeniem Warszawy, dla której stworzono oddzielny okręg. Choć w kraju główni i najsilniejsi konkurencji w walce o władze Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość osiągnęły zbliżone wyniki, w naszym okręgu sporo silniejszy jest PiS.
Kandydaci tego ugrupowania dostali 41,78 proc. ważnie oddanych głosów, na drugim miejscu jest Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska – 19,23 proc., potem KW Polskie Stronnictwo Ludowe – 15,61 proc., KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke – 7,06 proc., KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy – 6,29 proc., KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro – 2,92 proc., KKW Europa Plus Twój Ruch – 2,73 proc., KW Polska Razem Jarosława Gowina – 2,68 proc., KWW Ruch Narodowy – 1,71 proc.
Najwięcej głosów w naszym okręgu wyborczym zdobyli: Zbigniew Kuźmiuk z PiS – 69 035, Wojciech Jasiński z PiS – 35 176, Małgorzata Gosiewska – 25 412, Julia Pitera z PO – 37 269, Jacek Kozłowski z PO – 19 976, Jarosław Kalinowski – 33 879. Temu ostatniemu udało się utrzymać silną pozycję i zachować mandat (pięć lat temu zdobył go w naszym okręgu razem z Jolantą Hibner z PO i Adamem Bielanem z PiS).
W powiecie wyszkowskim silne wciąż jest PSL, które ma więcej zwolenników niż PO. To KW PiS dostało 37,85 proc. głosów, KW PSL – 26,01 proc., KW Platforma Obywatelska – 14,98 proc., KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke – 6,62 proc., KWW Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy – 3,5 proc., KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro – 3,23 proc., KWW Ruch Narodowy – 3,23 proc., KKW Europa Plus Twój Ruch – 2,38 proc., KW Polska Razem Jarosława Gowina – 2,20 proc.
Frekwencja w powiecie wyszkowskim wyniosła 20,63 proc.
Dla porównania, w gminie Wyszków najsilniejsze jest także PiS – 36,95 proc, dalej KW PO – 19,53 proc., KW PSL – 19,01 proc., KW Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke – 7,69 proc., KKW Sojusz Lewicy Demokratycznej – Unia Pracy – 4,25 proc., KWW Ruch Narodowy – 4,14 proc., KW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro – 3,09 proc., KWW Europa Plus Twój Ruch – 2,73 proc., KW Polska Razem Jarosława Gowina – 2,61 proc.
Spośród dwóch kandydatów z powiatu wyszkowskiego to Jarosław Kalinowski z PSL zyskał mandat. Piotr Głowacki z Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Narodowy dostał 593 głosy – jest to trzeci wynik na liście Ruchu Narodowego w naszym okręgu. Na dziesięciu kandydatów więcej głosów dostali tylko Witold Tumanowicz („jedynka” na liście) – 2 748 i Norman Czarnecki („dwójka”) – 1 473.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Knom, w dniu 28.05.2014 r., godz. 18.51
Pitera będzia badać w Unii "Dorsza". Co za Naród...
"Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi." Antoine de Saint-Exupery
Dodane przez Arek, w dniu 28.05.2014 r., godz. 23.20
Wszystkim tym, którzy w tych wyborach oddali głos na Kongres Nowej Prawicy, a szczególnie tym, którzy swoją pracą, dobrym słowem lub pieniędzmi przyczynili się do naszego sukcesu bardzo serdecznie dziękuję! Przed nami kolejne wyzwanie - wybory samorządowe. Już dziś proszę o tym pamiętać i trwać w gotowości do jego pokonania. Pozdrawiam. Arkadiusz Jarosz koordynator Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke na powiat wyszkowski
Dodane przez Szałajda 3, w dniu 29.05.2014 r., godz. 10.15
Na ile procent w wyborach samorządowych może liczyć wyszkowski PiS? Jeśli Waldemar S. myśli, że na 37, 85 %, to jest hurrrrrra optymistą. W tym wyniku zmieściła się z pół mojej rodziny, o której wiem, ze podczas wyborów samorządowych nie da miejscowemu odpowiednikowi złamanego głosu.
Dodane przez Jestem wolny i mam liberałów ..., w dniu 29.05.2014 r., godz. 13.05
Ostrożnie z tym Korwinem. Trochę liberalizmu by się przydało bo otaczają nas na bogato instytucje państwowe i samorządowe, płaca w urzędach jest większa niż w prywatnym sektorze, a całe masy politycznych w tych urzędach. Ale on zaczyna ględzić od rzeczy, chwali naszych wrogów i jeszcze nam wmawiają, że kocha wolność i może ględzić staruszek co chce. Nie do końca. Jak nasi komentatorzy na Wyszkowiaku powiedzieli co myślą o Sobczaku, Warpasie, Nowosielskim i Mrozie i im podobnym to ciągają ich po policji i po sądach. Korwin i jemu podobni gwałcą moje ucho, jak to ma być nowe rozwiązanie dla Polski to biedna nasza Ojczyzna. Jak Arek się odgraża, że to nie koniec to niedługo usłyszymy jakimi fajnymi samorządowcami są Nowosielski, Mróz, Sobczak, Mikołajczyk, Bocian itp. Ja się cieszę, że Wyszkowianie to naród mądry, wybrali Kuźmiuka, który jest człowiekiem przyzwoitym. Potrafią odróżnić ziarno od plew.
Dodane przez Ranczo-vou, w dniu 29.05.2014 r., godz. 13.32
Tak patrzę na tego Kalinowskiego i przypomniało mi się jak reklamował serial "Ranczo" z TVP. Kiedyś obejrzałem jeden i żenada totalna, cały film to zagrywki Wójta i Barcisia, szpiegomania, knucie i inne przekręty. Popatrzyłbym ino jak na ławeczce siedzą Kalinowski, Jastrzębski i Bocian.
Dodane przez Kura, w dniu 29.05.2014 r., godz. 14.34
Też cieszy mnie Kuźmiuk, ale jeszcze bardziej ucieszy aut dla Warpasa i Sobczaka. Ich mentalność konfidentów z PRL
Dodane przez Wlad, w dniu 29.05.2014 r., godz. 22.48
Tyle się znów mówi o fałszerstwie wyborów, chciałbym wiedziec jak do przypilnowania ich w naszej gminie przyłożył się PiS. Czy wszystkie komisje były obsadzone mężami zaufania a protokoły monitorowane?
Dodane przez hejt, w dniu 29.05.2014 r., godz. 23.17
Konfident i Mamhaka nie tylko honoru, ale zwykłej przyzwoitości nigdy nie mieli i mieć nie będą. Jeden i drugi jedyne co potrafi to donosy na sąsiadów i oponentów pisać. Świetni byliby z nich dawniej towarzysze kapusie.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 30.05.2014 r., godz. 09.06
Jesteśmy po wyborach, wygrała partia Prawo i Sprawiedliwość bo miała najlepszą listę w naszym okręgu. Najwięcej głosów zebrał poseł Zbigniew Kuźmiuk bo jest politykiem kompletnym.Jako Klub Gazety Polskiej w Wyszkowie mamy swoją cząstkę w sukcesie Prawa i Sprawiedliwości. Jak politycy PiS będą nas reprezentować w Parlamencie Europejskim, czas pokaże. Cóż więcej dodać. Bardzo niska frekwencja, która świadczy o słabości przedstawicieli partii politycznych na naszym obszarze, szczególnie w gminie Wyszków. Celem partii jest także zachęcanie do udziału w wyborach. Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe, zapraszam jako członek Klubu Gazety Polskiej do współpracy, będziemy chcieli utworzyć lokalny komitet wyborczy, mamy dobrego przywódcę, Marka Głowackiego. W programie najważniejsze będą sprawy ekonomiczne i gospodarcze naszej małej Ojczyzny, inwestycje, które m.in. pobudzą branżę budowlaną i turystyczną, wypoczynek nad wodą, bardzo ważne będą tematy związane z innowacyjnością. Oczywiście nie da się uciec od tematu związanego z odpolitycznieniem urzędów, tranzytem TIRów przez centrum miasta, zagospodarowaniem centrum miasta, sprawami sportowymi itp. W głosowaniach do Sejmiku mazowieckiego będziemy proponować głosowanie na konkretną osobę z listy Prawa i Sprawiedliwości. Zapraszam :)
Dodane przez ktoś, w dniu 30.05.2014 r., godz. 11.05
Jak wygrała, kiedy przegrała? 2:1 przegrała PIS u nas. Dwóch posłów jest z koalicji rządzącej, a jeden z PIS. CHyba to łatwe do policzenia.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.05.2014 r., godz. 20.25
Ciekawe te wyniki. I jedyny rzeczywisty sondaż. Również cieszę się ze zwycięstwa PiS w tych wyborach i sądzę, ze ludzie wybrali Kuźmiuka, ponieważ od dawna jest aktywny. Ale interesujące są też wyniki małych komitetów. Ruch Palikota, Komitet Gowina i Solidarna Polska uzyskały w Wyszkowie mniej niż Ruch Narodowy. Co to oznacza ? Wg mnie to, że wystarczy trochę aktywności, żeby zostać zauważonym. Zarówno palikociarnia, Gowinowcy, jak i Solidarna Polska to u nas wirtualne byty. Młodzi narodowcy pokazali w ostatnich miesiącach aktywność. Zdumiewa mnie natomiast wysoki wynik korwinowców. Czy ktoś ma jakieś logiczne uzasadnienie tego wyniku ?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.05.2014 r., godz. 21.06
Grzegorzu Gajewski.Głupoty piszecie.Wielki wstyd nie pokonać P.O. po raz kolejny.Nadajecie się wszyscy do wymiany.Złych trenerów się zwalnia z posady natychmiast po meczu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl