Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Odznaczenia i debata

(Zam: 28.05.2014 r., godz. 17.06)

W czterech turach odbyła się debata zorganizowana w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” 23 maja z okazji Święta Samorządu. Poprzedziło ją wręczenie odznaczeń prezydenckich sześciu osobom.
Medale wręczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński przy asyście burmistrza Grzegorza Nowosielskiego.

Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali: Barbara Godleś – pracownica wyszkowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Anna Godleś – pracownica OPS, Marzena Karpińska – pracownica OPS, Adam Mróz – zastępca burmistrza oraz Elżbieta Świtalska – pracownica wydziału promocji Urzędu Miejskiego. Według informacji zawartych na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta, Krzyż Zasługi „nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną”.
Z kolei medal za długoletnią służbę („nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa”) dostała Elżbieta Kwaśniewska z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej.
– To państwo polskie przyznało państwu te odznaczenia. W sposób oczywisty nie wszyscy mogą być odznaczeni. Wszyscy pracują, ale niektórzy są w szczególnych sposób zauważeni – powiedział Olgierd Dziekoński.
Debatę poprowadziła pracownica wydziału promocji Urzędu Miejskiego, doktorantka na wydziale nauk politycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku, Aneta Kowalewska.
– Myślę, że mamy co świętować – polski samorząd terytorialny budowany przez ostatnie ćwierćwiecze znakomicie zrealizował pokładane w nim nadzieje. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że to jedno z największych osiągnięć polskiej transformacji systemowej – powiedziała.
Były cztery panele dyskusyjne, w których głos zabrali politycy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji, naukowcy. W pierwszej z nich wystąpił m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski, który mówił o strategii gminy Wyszków dotyczącej pobudzania rozwoju lokalnego i inwestycji. Wspomniał o przedsiębiorstwach niegdyś funkcjonujących w mieście jak FSO, huta szkła, fabryka mebli.
– W latach 90. nastąpił upadek przemysłu. Pokłosiem tego była strategia Wyszkowa, która odwracała tendencje, obraziliśmy się na przemysł, poszliśmy w stronę turystyki – stwierdził. – Oczywiście możemy powiedzieć, że na terenie gminy mamy dwie piękne rzeki, lasy, czyste powietrze, tylko nigdy nie mieliśmy takich tradycji. Mazury oddalone od nas o dwie godziny drogi są o wiele bardziej ciekawą ofertą, a pobliski Zalew Zegrzyński bije nas na głowę. Obraziliśmy się na przemysł, zamiast dostosować go do istniejących warunków. Konsekwencje były takie: ani nie rozwijaliśmy turystyki, ani przemysłu. Nowa strategia zupełnie odwróciła te tendencje. Jeśli turystyka to weekendowa – stwierdził.
Ukłonem w stronę przemysłu ma być chociażby, zdaniem burmistrza, scalanie przez samorząd działek i sprzedawanie inwestorom gotowych kwartałów. To też budowanie dróg w dzielnicy przemysłowej. G. Nowosielski zaznaczył, że gmina stara się zachęcić ludzi do meldowania się w Wyszkowie i płacenia tutaj podatków. Próbą zachęty do tego mają być ulgi, jak chociażby Wyszkowska Karta Rodziny.
J.P.

***
Więcej zdjęć z debaty na naszym profilu na Facebooku www.facebook.com/tygodnikwyszkowiak

Komentarze

Dodane przez Frajer w szortach, w dniu 28.05.2014 r., godz. 19.03
Czy redakcja może dotrzeć do papierów w sprawie Świtalskiej? Kto to wogóle jest, sąsiadka burmistrza z jego rodzinnej wsi?
Proponuję wielkie buczenie
Dodane przez Makabra, w dniu 29.05.2014 r., godz. 10.49
Buuuuuuuuuuuuuuuu.........
Buuuuu
Dodane przez Kaśka, w dniu 29.05.2014 r., godz. 11.17
To dobra znajoma Nowosielskiego i Warpasa z Poczty Polskiej. Tzw desant Nowosielskiego. Działaczka PO na skompromitowanej Białołęce. Radna dzielnicowa. Proponuję ogłoszenia wywiesić na słupach z odezwą "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie", bo raczej nie doczekamy się kopi uzasadnienia jakie musiał wysmarować jej kolega burmistrz.
A jak sie dostac do poczty Polskiej?
Dodane przez Paszczur, w dniu 29.05.2014 r., godz. 15.42
musi tam być swojak co bierze z Wyszkowa. Ja też bym chciał,wrocił bym i heja do urzędów!
Dodane przez Adam z Nowobogackich, w dniu 29.05.2014 r., godz. 18.56
Panowie władza, czy nie lepiej byłoby dla was gdyby medale przyznawane za działalność na rzecz społeczeństwa nadawać ludziom co do których nie byłoby aż tyle kontrowersji? Wy robicie to w wielkiej tajemnicy do samego końca, bez najmniejszych konsultacji z jakimkolwiek środowiskiem. Za to w cieniu partyjnych gabinetów. Panie Mróz, skoro olał pan społeczeństwo przed przyznaniem pani Świtalskiej odznaczenia, niech chociaż teraz zdobędzie się pan na uczciwość i wykaże fakty, które wpłynęły na przyznanie wyróżnienia. O pańskich szczególnych zasługach zapewne przeczytamy podczas kampanii wyborczej.
Dodane przez Janek, w dniu 29.05.2014 r., godz. 19.04
Brawo dziennikarki, dzięki wam czytelnicy nie mogący być na tych wydarzeniach, zawsze mają możliwość obejrzenia profesjonalnych zdjęć. Taka Wasza rola, robicie to profesjonalnie. Na kamerkowe media nie można w Wyszkowie liczyć, nie nadążają za wydarzeniami.
Dodane przez Ela, w dniu 29.05.2014 r., godz. 20.28
Ten nasz burmistrza Adam więcej traci na takim postępowaniu niż zyskuje. Zachowuje się jakby mu czegoś w dzieciństwie brakowało.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.05.2014 r., godz. 21.43
Gdyby pan Mróz założył marynarkę ze wszystkimi nowonabytymi odznaczeniami wyglądałby jak ruski jenerał. Może kiedyś artysta zrobi z tej wizji satyrę.
Dodane przez Knom, w dniu 29.05.2014 r., godz. 23.16
Janku, a może kamerzysta był niedysPOnowany, mówiąc delikatnie? Po jego tekście o chłopcach którzy chcieli się przejść z flagą, straciłem do tego typa cierpliwość.
Krzyż Zasługi
Dodane przez Felek, w dniu 30.05.2014 r., godz. 13.30
Za co Pani Świtalska otrzymała Krzyż Zasługi RP. Chyba za dywersję, bo pamiętamy jak się skompromitowała w Punkcie Informacji Turystycznej (... "w Wyszkowie i tak nic nie ma"...). Konia z rzędem temu, kto pokaże co ta Pani wykonała nadzwyczajnego, bo oprócz wsypywania piasku w tryby kultury i promocji niczym szczególnym sie nie wykazała.
Dodane przez hajke, w dniu 30.05.2014 r., godz. 15.07
Pytał ktoz dlaczego na spotkanie nie została zaproszona pani J.Stokarska. Ja wiem, bo to impreza POlityczna wiceburmistrza i Platwormy Obywatelskiej. Liczy sie tylko ten kto jkest przy żłobie.
Dodane przez Cieć, w dniu 31.05.2014 r., godz. 02.22
Mróz ma medal w pożarnictwie jako strażak? w czym? Masakra! Byli chłopcy co od 14 roku życia jeździli na akcje, a ten nie jest i nie był strażakiem w swojej wsi, tylko jako stary koń, podłączył sie do Kamieńczyka i po 2 latach dostał medal. Masakra! Boże???
Dodane przez Jerzyk, w dniu 31.05.2014 r., godz. 07.27
TyPOwe parcie na szkło, gdzie cel staje się środkiem do np. koljnego koryta
Dodane przez Strażak Sam, w dniu 31.05.2014 r., godz. 12.17
No to na ilu ten "wybitny" strażak ochotniczy z oś. Norwida uczestniczył akcjach w tym Kamieńczyku. Za co dostał odznaczenie, za POświęcenie :)
Dodane przez ., w dniu 31.05.2014 r., godz. 16.02
~roms. Brawo Janek,nasze dziennikareczki kręcąc się i wyginając stanowią często większą atrakcję niż obfotografowywane wydarzenia.
Dodane przez Luna wróżka, w dniu 31.05.2014 r., godz. 20.55
Robota dla psychologa. Facet musiał być niedopieszczony i ma z tego powodu kompleksy.
Dodane przez Egon, w dniu 01.06.2014 r., godz. 00.14
Wygląda na to, że pan Adam M. odznaczył sam siebie i swoją koleżankę z białołęckiej PO. Niewiele to warte.
Dodane przez jaś, w dniu 01.06.2014 r., godz. 22.45
I jeszcze koleżanki żony z OPS.
Dodane przez OPS, w dniu 01.06.2014 r., godz. 23.13
Trzeba zadbać o elektorat. Mróz jest gwarancją stołka żony, a tam straszy, że jak ta ekipa odejdzie od koryta, to wszystkie polecą, a one wierzą. Tak wygląda ciemna strona kampanii ciemnych ludzi.
Dodane przez Ajjajaj, w dniu 03.06.2014 r., godz. 10.11
Sprawę wyjaśnia dzisiejszy artykuł w Wyszkowiaku. Czy nie trzeba było od razu uczciwie przedstawić sprawę? Mnie interesuje A. Mróz i jego szczególne zasługi dla pożarnictwa. Ktoś wie co to za szczególne zasługi, i czy na oś. Norwida czy w rodzinnych Ostrowach?
Dodane przez Anonim, w dniu 03.06.2014 r., godz. 15.21
U rodziny, na Ostrowach gasił ze szwagrem grilla. Stąd te zasługi
Niech się co niektórzy nażrom, głodomory bez opamietania
Dodane przez Droga Krzyżowa, w dniu 03.06.2014 r., godz. 16.58
Zgadza się te krzyże to plucie ludziom w twarz. Krzyż na drogę takim sPOłecznikom.
Dodane przez E, w dniu 03.06.2014 r., godz. 21.19
Nowosielski ropichrzył to miasto, zniżył je do swojego poziomu.
Uważajcie szałajdo
Dodane przez Lupa, w dniu 03.06.2014 r., godz. 23.16
Od jakiegoś czasu aktywność komentatorów dziwnie skierowana jest, moim zdaniem, na sprowokowanie was do ostrzejszych posunięć. Do słownej pyskówki, w którą daje się wciągać M. Eychler. Te grono czeka na coś, co pomoże im z wielkim hukiem wprowadzić ich projekt w życie. Może chodzi o postępowanie prokuratorskie i ewentualne sądowe. To jest chyba to na co czekają, i widać, że tego chcą. Pozostaje pytanie - po co ktoś miałby narażać się na sprawę nawet wygraną? W tym jest ukryty cel, zauważcie, że od jakiegoś czasu nie przekraczają utrwalonej dawno linii, jakby to co najważniejsze, pozostawiali na specjalną okazję. Podobno, wiem ze źródeł zbliżonych do prawdopodobnych, że wiedzą więcej niż mówią i czekają z tym na właściwy czas. Chyba nie trudno się domyślić o co chodzi. Uważajcie bo coś może być na rzeczy. A na marginesie, wie kto, co słychać u p. Osęki?
Dodane przez Haha, w dniu 03.06.2014 r., godz. 23.49
Pan Osęka pewnie bimba na plaży w ciepłych krajach za pieniążki zasądzone przez sąd od Nowosielskiego. A może ktoś wie, czy ten miał to pokryć z własnej, czy naszej kieszeni? Pani Piórkowska może wie?
d. Lupa
Dodane przez O.N.A., w dniu 04.06.2014 r., godz. 00.17
I bardzo dobrze, przecież wiadomo, że np. pod pretekstem dbałości o TRANSPARENTNOŚĆ, można wyciągnąć na światło dzienne wiele niewygodnych i kompromitujących SZAŁAJDĘ wiadomości. Pomyślcie tylko, dziś Judyta napisała, że nawet z treści wniosku przyznania odznaczeń, Nowosielski zrobił przed czytelnikami wielką tajemnicę i postanowił jej nie ujawniać. Sposób się jednak znalazł, a on wyszedł na zaborczego wrogiego mieszkańcom typka. Wstydził się czegoś? Nie chcę nawet myśleć jakie jeszcze skrywa przed mieszkańcami tajemnice, może to i prawda, że do niektórych, najłatwiej będzie się dokopać za pomocą sądu a potem je odpowiednio "sprzedać" . Oczywiście we właściwym czasie. Kibicuję temu, bo mnie też wkurza wiele rzeczy w tym pseudo-samorządzie.
Dodane przez Cieć, w dniu 04.06.2014 r., godz. 01.25
Zapewne, "Nocna Zmiana" (interesy w cieniu) jest w Wyszkowie bardzo mocno skrywana przed wścibskim okiem reporterskich obiektywów. Kto pracował na noce ten wie o czym mowa :)
Dodane przez Szałajda 3, w dniu 04.06.2014 r., godz. 08.36
Lupa, Ty nie bądź taka do przodu!
Dodane przez nie lupa, w dniu 04.06.2014 r., godz. 10.02
do Szałajda 3 co boli inne spojrzeniene na odmienne zdanie
Do Lupa
Dodane przez ..., w dniu 04.06.2014 r., godz. 11.45
Co to znowu za ostrzeżenia, sama jestes z szałajdy. Nie wstyd ci, z jakiej partii? Szałajda to wyszkowska patologia!
Dodane przez Z., w dniu 04.06.2014 r., godz. 12.47
Jak wejda na "antenę" przy okazji jakiegos wydarzenia, to już na starcie bedą mieli połowę sukcesu w kieszeni. Normalny markieting. Bieda-Newsy naszych POsłusznych azetek jeszcze bardziej zbledną przy serwisie www.szałajda
Dodane przez ndf, w dniu 04.06.2014 r., godz. 16.01
No i gdzie ten serwis? Bo ludzie chcą poczytać

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl