Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 marca 2021 r., imieniny Maryny, Tycjana

Mało chętnych do Zabrodzia i Długosiodła

(Zam: 28.05.2014 r., godz. 17.03)

23 maja zakończył się etap internetowej rejestracji do szkół ponadgimnazjalnych. Podobnie jak w ubiegłym roku największą popularnością cieszył się wyszkowski „Norwid”.
I LO utworzy w roku szkolnym 2014/2015 sześć klas.

Są to: filologiczno-prawnicza, matematyczno-informatyczna, przyrodnicza, matematyczno-geograficzna, matematyczno-przyrodnicza i społeczno-geograficzna.
W każdej z nich dyrekcja zaplanowała 30 miejsc. Najwięcej chętnych do najstarszej wyszkowskiej szkoły średniej chciałoby uczyć się w klasach matematyczno-przyrodniczej (55 osób w pierwszej preferencji wybrało ten profil) i społeczno-geograficznej (42 osoby), zainteresowanie pozostałymi klasami również było wysokie. W liceum w Zespole Szkół nr 3 przygotowano cztery klasy: społeczno-ekonomiczną, matematyczno-informatyczno-przyrodniczą, lingwistyczno-humanistyczną i sportową – w każdej również po 30 miejsc. Niemalże do każdej z nich liczba chętnych, tylko z pierwszej preferencji, zdecydowanie przewyższa limit miejsc. Popularnością cieszyły się też „ogólniaki” w Zespole Szkół nr 1 i nr 2. Braku zainteresowania nie doświadczyły również technika w tych szkołach.
Trudna sytuacja jest natomiast w nowo utworzonym liceum ogólnokształcącym w Zespole Szkół w Zabrodziu – tam zarejestrowała się 1 osoba na 20 dostępnych miejsc. Nieco lepiej jest w przypadku tamtejszego technikum żywienia i usług gastronomicznych – ogółem chciałoby się tam uczyć 18 osób na limit 25 miejsc. Zespół Szkół w Długosiodle wybrały tylko 2 osoby (w pierwszej preferencji – żadna), po 1 do technikum agrobiznesu i technikum handlowego – każda z klas dysponuje 15 miejscami.
– Proszę zauważyć, że jest to dopiero początek naboru – mówi wicestarosta Zdzisław Bocian. – Nie przesądzajmy więc teraz o wynikach całościowych.
Szansą dla szkół jest jeszcze czerwiec, gdy już po otrzymaniu wyników egzaminu gimnazjalnego kandydaci do szkół będą mogli wprowadzić zmiany w swoich preferencjach.
A.B.

Komentarze

Dodane przez Adelajda, w dniu 29.05.2014 r., godz. 14.02
Od początku liceum w Zabrodziu było wymęczone na siłę. Co teraz?
Dodane przez ziw, w dniu 31.05.2014 r., godz. 09.37
Kolejna rekrutacja pokazuje niekompetencje włodarzy powiatu w kwestii edukacji. W kolejnych latach wyniki egzaminów gimnazjalnych w powiecie są poniżej średniej dla Polski a władze samorządowe pozwalają na otwarcie masy klas w liceach i technikach a likwidują zawodówki. W efekcie każdy może dostać się do liceum (1,5 osoby na miejsce w Norwidzie to żadna konkurencja!) a osoby szukające szkoły zawodowej nie mają w czym wybierać. A efekty widać po wynikach matur...(mimo, że z 30-osobowej klasy w pierwszym roku nauki do matury podchodzi 15 osób)
Dodane przez Anonim, w dniu 03.06.2014 r., godz. 18.36
Wolę rozmawić z mechanikiem, który skończył liceum. Utrzymywanie ludzi z daleka od szkół nic nie da. I tak będą sie uczyć tam gdzie będą chcieli. Tu problem jest tyko taki ze szkoła jest oddalona od miasta i trudno do niej dojechać. W Zabrodziu można za to podziękować gminie. Można było starać się o przystanek kolejowy przed remontem torów (do gminy też by był lepszy dojazd) to jakoś nikt na to nie wpadł. Widać byli zajęci czymś innym niż rozwój gminy.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl