Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny

„Gwóźdź Programu”

(Zam: 28.05.2014 r., godz. 16.45)

Tak nazwała się grupa teatralna, powstała blisko miesiąc temu w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Wyszkowie, w której aktorami są jego podopieczni. W repertuarze mają już pierwszy spektakl „Egipskie żądze – miłość czy pieniądze”.

Swoją premierę miał w środę, 14 maja o godz. 12.00. w świetlicy placówki.

Gości przedstawienia witał kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy Artur Laskowski, zapraszając widzów do obejrzenia 15-minutowego spektaklu. „Egipskie żądze – miłość czy pieniądze” to krótka historia miłosna, której akcja rozgrywa się w Egipcie. Aktorzy ubrani byli w barwne stroje, spektakl wzbogacały wierszowane dialogi i wesołe piosenki. Przedstawienie zakończyło się morałem: „Choć pieniądze też są ważne, prawdziwego szczęścia nie dadzą miliony żadne”.
Obsada to podopieczni Domu Samopomocy: Kleopatrę zagrała Lucyna, Faraona – Tomasz, niewolnicy Faraona to Radek, Wojtek, Paulina i Paulina, Mumia – Radek, funkcję narratora pełniła Ewa Machnowska.
– Nazwa „Gwóźdź Programu” wzięła się stąd, że podopieczni są bardzo kreatywni i chętni do działania. Pomyśleliśmy, że każdy ich pomysł, cokolwiek przedstawią, będzie gwoździem programu – mówiła Agnieszka Wójcicka z PŚDS. – Na pewno będziemy jeszcze wystawiać ten spektakl i jeździć z naszym przedstawieniem, w planach mamy też realizację innych pomysłów.
Bohaterowie „Egipskich żądz…” nie są jedynymi aktorami teatru, w kolejnych przedstawieniach zagrają też pozostali podopieczni.
– Chcemy, żeby wszyscy spróbowali swoich sił, oczywiście w miarę możliwości poszczególnych osób – dodaje Agnieszka Wójcicka.
Z pomocą terapeutów i pedagogów podopieczni włączali się również w przygotowanie wystroju sali, strojów, dekoracji i inne działania. Takie przedsięwzięcie to forma zajęć dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, kreatywnie wypełnia im wolny czas, pełni funkcję integrującą oraz poszerza ich wiedzę oraz zainteresowania.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl