Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2020 r., imieniny Aurelii, Balbiny

250-lecie parafii w Popowie Kościelnym

(Zam: 28.05.2014 r., godz. 16.34)

Uroczystą mszą świętą dziękczynną celebrowaną przez arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia w Watykanie uczczono 11 maja jubileusz 250-lecia istnienia parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Popowie Kościelnym.

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się tuż po godz. 16.00, gdy do kościoła w Popowie Kościelnym przyszły pielgrzymki z różnych miejscowości z parafii, później ks. dr Roman Mosakowski odprawił nabożeństwo majowe. Tuż po procesji, mszę dziękczynną w intencji parafian i gości odprawił arcybiskup Zygmunt Zimowski. W tym ważnym dla parafian wydarzeniu wzięli również udział politycy, samorządowcy, reprezentacje gminnych szkół, przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych i wojska.
– Jubileusz to będzie dla was rzecz święta. Słowa te skierował Bóg do Mojżesza na Górze Synaj. Bóg polecił Izraelitom obchodzić uroczyście każdy pięćdziesiąty rok, aby w szczególny sposób dziękowali za łaski otrzymane w ciągu minionych lat – arcybiskup przytoczył zapiski księgi kapłańskiej Starego Testamentu. – Błędem byłoby patrzeć na jubileusz tylko ziemskimi oczami. Istotę jubileuszu bowiem odsłaniają nam tylko oczy wiary. Warto więc obchodzić jubileusz, bowiem Bóg obdarza szczególnymi łaskami tych, którzy go obchodzą.
Tak piękny jubileusz to szczególna chwila warta upamiętnienia – z tej okazji więc koło różańcowe z Popowa Kościelnego przekazało pamiątkową tablicę poświęconą osobom, które tworzyły popowski kościół. Tuż po mszy świętej wszyscy przenieśli się na pobliskie boisko, by przy muzyce Orkiestry Strażackiej z Pułtuska poczęstować się jubileuszowym tortem.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl