Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Przed wyścigiem

(Zam: 28.05.2014 r., godz. 16.32)

Około 20-kilometrowa trasa, sześć okrążeń wokół Wyszkowa, ponad setka zawodników i legendy polskiego kolarstwa – tak zapowiada się Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Wyszkowa, który 7 września odbędzie się w naszym mieście.

Ma to być widowiskowe wydarzenie nie tylko dla zawodowców – zaplanowany jest tzw. mały wyścig, w którym udział wezmą dzieci i młodzież. W Urzędzie Miejskim w Wyszkowie w Sali Ślubów 14 maja odbyła się druga konferencja prasowa poświęcona wydarzeniu (pierwsza miała miejsce w październiku ubiegłego roku). Uczestniczyli w niej burmistrz Grzegorz Nowosielski, prezes spółki Duo Circuli, która z gminą Wyszków organizuje wyścig, Paweł Romański, a także znani kolarze: Ryszard Szurkowski, Tadeusz Mytnik, Mieczysław Nowicki, Tadeusz Skorek, Zbigniew Szczepkowski. Dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Wiśniewski mówił o szczegółach trasy. Spotkanie prowadził dziennikarz Polskiego Radia Włodzimierz Rezner.
– Jestem dumny, że Polski Związek Kolarski umieścił wyścig w swoim kalendarzu imprez i jest jego partnerem – powiedział G. Nowosielski, który zaznaczył, że organizatorzy prowadzą rozmowy z potencjalnymi sponsorami wydarzenia.
Zapowiedział, że będzie ono miało zarówno zakładkę na stronie internetowej gminy, jak i profil na Facebooku.
– Wydarzenie chcemy wykorzystać do promocji miasta – dodał.
Temu służyć ma m.in. występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej, laureatów konkursu artystycznego „Supertalent Wyszkowa”. Będą też degustacje regionalnych potraw i promocja walorów turystycznych gminy.
Dyrektor wyścigu Paweł Romański zapewnił, że na pewno w Wyszkowie wystartuje około setka kolarzy, a być może będzie ich więcej, ponieważ trwają rozmowy z kolejnymi ekipami kolarskimi, w tym tymi z zagranicy.
Swój udział w wydarzeniu zapowiedział, przez wielu uznany za legendę kolarstwa, Ryszard Szurkowski, który zapewnił, że przejazd będzie widowiskiem dla mieszkańców miejscowości, przez które będzie wiodła trasa. Start i metę zaplanowano przed Wyszkowskim Ośrodkiem Kultury „Hutnik”. Kolarze pokonają m.in.. Rybienko Stare, Rybno, Tulewo, Kręgi, Sitno, Olszankę. Burmistrz podkreślił, że szosy na 7 września będą gotowe i w dobrym stanie – zarówno te powiatowe, jak i gminne.
– Tak wytyczaliśmy trasę, by nie potrzeba było ponosić dużych nakładów na ewentualne naprawy. Umożliwia ona bezpieczne i sprawne przeprowadzenie wyścigu – zapewniał burmistrz.
Według Mieczysława Nowickiego, wyścig to także okazja do promocji kolarstwa i zachęcania młodego pokolenia do jego uprawiania. Temu m.in. ma służyć wyścig dla dzieci i młodzieży odbywający się na fragmencie tej samej trasy, którą pojadą dorośli kolarze. Dla nich organizatorzy zaplanowali kamizelki z logo wyścigu, dyplomy i nagrody.
– To ma być zabawa. Chcemy, by wystartowali najmłodsi, nawet czterolatki, liczyć się będzie przejechanie nawet 30-40 m. Każdy będzie musiał mieć obowiązkowo kask i być z rodzicem na starcie – zaznaczył Tadeusz Skorek.
Impreza 7 września rozpocznie się od konferencji technicznej zaplanowanej na godz. 10.00. O godz. 11.00 nastąpi prezentacja ekip biorących udział w wyścigu. O 11.55 ruszy runda honorowa po mieście, a punktualnie o 12.00 zaplanowano start ostry, czyli rozpoczęcie zawodów.
Patronat nad imprezą pełnią: wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl