Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny

Zmarła rzeźbiarka Anna Dębska

(Zam: 28.05.2014 r., godz. 16.29)

16 maja w wielu 84 lat zmarła rzeźbiarka Anna Dębska, wielokrotna bywalczyni w Wyszkowie.

Studia rzeźbiarskie w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie ukończyła w 1954 r. W swoich pracach skupiła się na prezentowaniu zwierząt, m.in. koni. O odejściu rzeźbiarki poinformowała m.in. Daria Galat na swoim blogu: „16 maja 2014 r. w swoim domu w Łazach zmarła wybitna rzeźbiarka Anna Dębska, autorka licznych rzeźb w kraju i za granicą, tomów autobiografii „Samo życie”. Założycielka II prywatnej powojennej hodowli koni arabskich w Polsce, przez wiele lat mieszkająca w USA. Od 1995 r. na stałe powróciła do kraju i zamieszkała w domu w Łazach” – napisała.
Rzeźby A. Dębskiej można podziwiać w wielu muzeach, m.in. w Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Zielonej Górze, Bydgoszczy. Miała wiele wystaw, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych w kraju i za granicą. Jej prace są elementem prywatnych kolekcji m.in. w Niemczech, Francji, Japonii
„Annę Dębską jej przyjaciele znali jako gościnną, otwartą osobę, zawsze gotową, by dzielić się swymi doświadczeniami. Była autorką spisanych w kilku tomach wspomnień, wydanych jako fabularyzowana autobiografia pod wspólnym tytułem „Samo życie” – napisał z kolei portal www.polskiearany.com.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl