Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Długosiodło zatriumfowało

(Zam: 28.05.2014 r., godz. 16.27)

Po etapach szkolnym, międzyszkolnym, miejskim i gminnym nadszedł czas na powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepsi okazali się być w nim wychowankowie Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Długosiodle.

Rywalizowali z uczniami z Wyszkowa, Trzcianki, Olszanki, Rząśnika, Rybna i Brańszczyka w trzech kategoriach: test teoretyczny, praktyka oraz wiedza z pierwszej pomocy.

Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 12 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. W turnieju rywalizowali zwycięzcy eliminacji gminnych w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurencja praktyczna prowadzona była na rowerach (wolnobiegowych). Tor sprawnościowy składał się z pięciu przeszkód: slalomu z ograniczeniem, korytarza z desek, wiszącej bramki, równoważni i rynny. Czas przejazdu był nieograniczony, za właściwe pokonanie przeszkody uczestnicy dostawali punkty, a za każdy błąd punkty odejmowano. Uczniowie przechodzili też sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy. Jedno z zadań dotyczyło sytuacji, kiedy napotkany na drodze człowiek leży nieprzytomny – zadaniem uczniów było odpowiedzieć na pytanie: jak powinno się właściwie zachować w takiej sytuacji, należało również to zademonstrować. Trzecim elementem powiatowych eliminacji był test, w którym uczniowie odpowiadali na pytania z wariantami odpowiedzi do wyboru.
W skład komisji sędziowskiej wchodzili: jako przewodniczący – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie Zenon Osowiecki, wiceprezes Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych w Wyszkowie Edward Piasecki, posterunkowy KPP w Wyszkowie Ewa Wykowska, st. post. KPP w Wyszkowie Damian Wroczyński, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wyszkowie Stanisław Dymek.
Zmagania uczniów zakończyły się wynikami:
Szkoły Podstawowe: I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Długosiodle (Karolina Szymańska, Wiktoria Cichowska, Michał Kot, Tomasz Maksiak, opiekun: Marzena Skiba), II – Publiczna Szkoła Podstawowa w Trzciance (Katarzyna Rowińska, Karolina Piórkowska, Mateusz Sztorc, Karol Zdziarski, opiekun: Mirosława Kurowska), III – Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszance (Anna Kamieniecka, Krystian Sztorc, Natalia Skoczeń, Jakub Wiśniewski, opiekun: Elżbieta Sarnacka), IV – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie (Kinga Skóra, Sandra Heronimek, Maciej Czabaj, Adam Zagumny, opiekun: Iwona Woźniakowska), V – Publiczna Szkoła Podstawowa w Rząśniku (Jakub Kujawa, Mateusz Ciemerych, Wiktoria Drobot, Karolina Kamińska, Sebastian Stańczak, opiekun: Ewa Kamińska).
Gimnazja: I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Długosiodle (Maria Brejnak, Katarzyna Borczon, Mateusz Kot, opiekun: Piotr Rydzewski), II – Gimnazjum w Rybnie (Norbert Bajorek, Mateusz Łubgan, Kamil Pietruchowski, opiekun: Agnieszka Pietrzak), III – Gimnazjum nr 1 w Wyszkowie (Jakub Przybysz, Mateusz Puławski, Mateusz Grzyb, opiekun Beata Beszterda), IV – Publiczne Gimnazjum w Brańszczyku (Rafał Uchal, Piotr Barszcz, Michał Szerzeń, opiekun: Paweł Różański), V – Publiczne Gimnazjum w Rząśniku (Piotr Kołodziejczyk, Jakub Kulesza, Bartosz Świdwa, opiekun Beata Skrzecz).
Największą ilość punktów wśród uczestników eliminacji zdobyli: w kategorii szkół podstawowych –Tomasz Maksiak z Długosiodła, szkół gimnazjalnych – Mateusz Kot z Długosiodła.
Nagrody wręczali starosta Bogdan Pągowski oraz zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie mł. insp. Sylwester Gąsiewski, którzy gratulowali nie tylko młodzieży, ale również ich opiekunom.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl