Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaMyślał, że się uda…

Ikona
(Zam: 21.12.2010 r., godz. 12.45)

Jechał nie swoim pasem, nie chciał okazać policjantowi dokumentów, próbował wręczyć łapówkę, a we krwi miał ponad dwa promile alkoholu – to niechlubne występki zatrzymanego Litwina. Mężczyzna otrzymał wyrok w zawieszeniu na pięć lat i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W czwartkowy ranek policjanci patrolowali ulicę Serocką w Rybienku Nowym. W pewnym momencie zauważyli jadące nie swoim pasem ciężarowe volvo. Kierujący wyraźnie nie potrafił zachować prostego toru jazdy i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników drogi. Gdy wreszcie pojazd udało się zatrzymać, na polecenie policjanta okazania dokumentów i wyjście z kabiny, kierujący volvo Litwin usiłował wręczyć mu banknot 10 euro. Na ponowione polecenie czterdziestojednolatek podał wreszcie dokumenty i następny banknot 10 euro, aby policjanci odstąpili od czynności służbowych. Z ust mężczyzny czuć było wyraźną woń alkoholu, a gdy wychodził z samochodu, chwiał się na nogach i policjant musiał go podtrzymywać. Badanie wykazało u kierującego 2,38 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeszcze bardziej pijany był pasażer volvo − czterdziestosześcioletni mechanik, który miał 2,98 promila. Volvo ciągnęło przyczepę z samochodami. Następnego dnia po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie Litwin poddał się dobrowolnie łącznej karze za dwa przestępstwa, tj. kierowanie w stanie nietrzeźwości i usiłowanie wręczenia łapówki, w wymiarze jednego roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat i pięć lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Oprac. E.M.
Na podstawie informacji KPP Wyszków

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl