Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Bug przegrywa u siebie

(Zam: 28.05.2014 r., godz. 16.22)

Przykrą niespodzianką zakończył się mecz Bugu Wyszków z Czarnymi Węgrów, który został rozegrany w ostatnią sobotę na wyszkowskim stadionie. Gospodarze ulegli rywalom 0:1, jednocześnie znacznie oddalając się od awansu do III ligi.

Spotkanie od początku toczyło się w raczej wolnym tempie. Około 150 kibiców, zgromadzonych na trybunach nudziło się aż do 20 minuty. Wtedy pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. Szybka akcja Czarnych prawym skrzydłem zakończyła się strzałem z około 15 metrów, na szczęście zablokowanym przez wyszkowskich obrońców. Walczący o utrzymanie w lidze rywale, tym samym dali pierwsze ostrzeżenie niefrasobliwie grającym gospodarzom. Nie podziałało ono jednak mobilizująco na podopiecznych trenera Ogrodzińskiego. W 26 minucie rywale zdobyli bramkę, która jak się później okazało, zadecydowała o ostatecznym wyniku meczu. Dośrodkowanie z lewej strony próbował łapać Łukasz Derejko. Wyszkowski bramkarz, niestety „wypluł” piłkę przed siebie, do futbolówki dobiegł jeden z rywali i uderzył obok bezradnego golkipera. Stracony gol nie zmienił obrazu gry wyszkowskich piłkarzy. Bug grał ospale i bez pomysłu. Strzałów z dystansu próbowali Kowalczyk i Szala, były one jednak niecelne. Rywale stopniowo zaczęli nastawiać się na obronę wyniku, sporo faulowali. Wyszkowianie nie potrafili odwrócić losów spotkania i ostatecznie zanotowali pierwszą w tym sezonie porażkę na własnym stadionie.
Bug Wyszków – Czarni Węgrów 0:1 (0:1)
Bug (wyjściowa jedenastka): Ł. Derejko – Ł. Damętko, M. Maciak, A. Wróbel, K. Skoczeń – J. Rejnuś, N. Litun, Sz. Salwin, B. Szydłowski – Ł. Szala, Ł. Kowalczyk.
Szkoda przegranej z drużyną z Węgrowa, ponieważ wskutek remisu z Mławianką, punkty zgubiła Polonia Warszawa. Obecnie „Czarne Koszule” mają nad Bugiem cztery punkty przewagi w tabeli oraz lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Reasumując, szanse na bezpośredni awans do III ligi są iluzoryczne (zważywszy na obecną dyspozycję obydwu zespołów). Warto jednak pamiętać o sytuacji z zeszłego sezonu, gdy nieoczekiwanie MZPN zarządził baraże o grę w III lidze dla zespołów z drugich miejsc w grupie północnej i południowej mazowieckiej IV ligi. Wtedy swojej szansy nie wykorzystał MKS Przasnysz. Aby jednak w ogóle myśleć o ewentualnych barażach, trzeba tę drugą lokatę utrzymać.
Wyniki poszczególnych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Wisła II Płock – Naprzód Skórzec 1:0
Błękitni Raciąż – MKS Ciechanów 0:2
Wkra Żuromin – Amator Maszewo 6:1
KS Łomianki – Korona Ostrołęka 6:2
Polonia Warszawa – Mławianka Mława 2:2
Bzura Chodaków – Mazur Gostynin 4:0
MKS Przasnysz – Błękitni Gąbin 0:0
Narew Ostrołęka – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:5
W następnej kolejce Bug Wyszków zmierzy się na wyjeździe z Mławianką Mława. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 24 maja. Wyszkowskim piłkarzom życzymy powodzenia! Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl