Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Szpital szykuje się do wielomilionowej inwestycji

(Zam: 21.05.2014 r., godz. 13.13)

11 mln 780 tysięcy złotych to szacunkowy koszt modernizacji wyszkowskiego szpitala, do którego przymierza się dyrekcja placówki. Projekt budowlany już jest, pozwolenie na budowę również, brakuje natomiast pieniędzy.

Foto
Szpital szykuje się do wielomilionowej inwestycji

Cecylia Domżała prosi więc gminy o wsparcie.
Projekt zakłada gruntowny remont i modernizację trzykondygnacyjnego pawilonu szpitalnego, w tym oddziałów wewnętrznego, kardiologicznego i pomieszczeń pomocniczych – archiwum, magazynu apteki, sali konferencyjnej. Dodatkowo w ramach przedsięwzięcia ma zostać wymieniona cześć wyposażenia medycznego i technicznego. Zmodernizowany ma być także oddział anestezjologii i intensywnej terapii – na razie jednak szpital jest na etapie opracowania koncepcji. Szacuje jednak, że ta inwestycja pochłonie 3 mln 500 tys. złotych.
– Niewątpliwie potrzeba rozbudowy szpitala jest, tym bardziej, że za dwa lata zaczną obowiązywać wyższe standardy, którym szpitale będą musiały sprostać – informuje starosta Bogdan Pągowski.
Wyższe standardy, które mają wejść w życie w 2016 r. będą stawiały przed szpitalami między innymi konieczność zapewnienia pacjentom większej przestrzeni w pokojach oraz uzupełnienia aparatury medycznej.
– Złożyliśmy już wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na tak zwane projekty kluczowe i powoli przygotowujemy się do realizacji – mówi Cecylia Domżała o nowym inwestycyjnym projekcie. – Oczywiście wszystko jest uzależnione od zabezpieczenia środków finansowych.
Jak zapewnia dyrektor szpitala, gminy powiatu wyszkowskiego widzą potrzebę realizacji tej inwestycji, co potwierdzili ich przedstawiciele podczas wspólnego spotkania zorganizowanego kilka tygodni temu z inicjatywy Bogdana Pągowskiego. Oficjalne pisma z prośbą o wsparcie zostały już do wójtów i burmistrza wysłane.
– Myślę, że to będzie proces długofalowy – wyjaśnia dyrektor, pytana, czy dotarły już do niej informacje zwrotne. – Podjęcie ze strony rad gmin decyzji o zobowiązaniach finansowych wymaga bowiem pewnych procedur.
A.B.

Komentarze

Brawo Jasiu!
Dodane przez Ja, w dniu 22.05.2014 r., godz. 23.04
"Projekt budowlany już jest, pozwolenie na budowę również, brakuje natomiast pieniędzy." - Chba nie jest sztuką marzycielstwo, ale zdolność do pozyskiwania zewnetrznych środków. W taki sposób można zaplanować w Wyszkowie metro :)
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2014 r., godz. 21.22
Proponuję obniżyć pensję pielęgniarkom,salowym i kucharkom lub nie daj Boże lekarzom.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl