Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny

Chcą radykalnej zmiany

(Zam: 21.05.2014 r., godz. 13.06)

– Szykujemy się na długi marsz – mówi o planach politycznych Ruchu Narodowego Piotr Głowacki, startujący z mazowieckiej listy wyborczej tego ugrupowania do Parlamentu Europejskiego. – Do wyborów samorządowych przystąpimy jako realna opozycja wobec obecnego układu władzy.

Foto
Piotr Głowacki

„Wyszkowiak”: Jako Ruch Narodowy krytykujecie Unię Europejską. Czy jest Pan w takim razie przeciwny Unii Europejskiej jako takiej, czy też jest Pan może za jej przemodelowaniem podług koncepcji Europy Narodów, federacji?
– Na początku Unia Europejska miała wyglądać inaczej, miała być Europą Narodów, skupiać się na współpracy gospodarczej. Dzisiaj poszło to o wiele dalej. Nastąpiła głęboko posunięta integracja polityczna. Jako Ruch Narodowy nie wierzymy w możliwość reformy Unii Europejskiej. Jako krótkoterminowy cel uznajemy walkę o polskie interesy, a także ograniczanie kompetencji Unii, zwrócenie jak największej ilości kompetencji odebranych państwom członkowskim. Natomiast długoterminowo, uważamy projekt Unii Europejskiej za bankruta, którego nie warto reformować. Unię Europejską należy zlikwidować, a w jej miejsce ustanowić Europę wolnych narodów.

Pana zdaniem ona się rozpadnie samoczynnie?
– Samoczynnie nic się nie dzieje. Kryzys gospodarczy, przysypany, ale nie zażegnany, może temu sprzyjać, ale bez wyraźnej woli ludzi Unia się nie rozpadnie – dopóki interes w jej utrzymywaniu mają Niemcy. Polacy w tym momencie są narodem pozytywnie nastawionym do Unii Europejskiej. Uważam to za efekt atmosfery panującej w mediach, propagandy rządowej odbywającej się za publiczne pieniądze. Warto zwrócić uwagę, że na zachodzie Europy poparcie dla Unii Europejskiej jest wyraźnie niższe i malejące i sądzę, że wkrótce ten trend dotrze również do nas. Jako Ruch Narodowy chcemy obalać narosłe wokół Unii mity i wskazywać realną alternatywę: Europę niepodległych, współpracujących gospodarczo państw. Poza Unią jest życie!

Państwo, jako jednego ze swoich głównych haseł, używają sformułowania „radykalna zmiana”. Jak my, wyborcy mamy ją rozumieć? Jak wy ją rozumiecie?
– Rozumiemy to dwojako. Z jednej strony to program: radykalna zmiana porządku panującego w Polsce – zmiana konstytucji, napisanie od nowa prawa gospodarczego, likwidacja ZUS, odbudowa armii, militaryzacja narodu, stanowcza walka z biurokracją i klikami, które przywłaszczyły sobie polskie państwo. To jest pierwszy aspekt: radykalne postulaty programowe. Z drugiej strony, radykalizm zmiany oznacza zmianę ludzi. W Polsce, od czasu Okrągłego Stołu rządzą te same osoby. Jedni odchodzą, przechodzą do pozycji i za cztery lata są znowu u władzy. Jest więc to zamiana przy tym samym stole tych samych ludzi. Oprócz radykalnie innych postulatów potrzebni są inni ludzie, nieskażeni układami, nowi, pełni ambicji i ideałów. Za takich się uważamy.

Dziesiąta rocznica w Unii Europejskiej była okazją do podsumowań i dyskusji na temat naszego członkostwa w niej, odpowiedzi na pytania co nam dała. Z drugiej strony, niemal w tym samym czasie obserwujemy niemoc Unii, państw Zachodu wobec kryzysu na Ukrainie. Być może oczekiwania wielu wobec Unii były inne niż pokazała praktyka. Okazało się na przykład, że UE nie zbuduje za nas elit, nie sprawi, że rządy będą mądre, a do władzy nie dojdą ludzi niekompetentni. To się przekłada na poziom centralny, ale i lokalny. Czy zmiana elit, którą chcecie wprowadzić, jest możliwa w najbliższym czasie, skoro establishment od lat jest zdominowany, przez jak Pan mówi, elity pookrągłostołowe. Czy ten monolit jest do ruszenia w przewidywanym okresie czasu?
– Jak najbardziej tak. To są nasze pierwsze wybory, nie oczekujemy, że z dnia na dzień zdobędziemy władzę. To jest pierwszy, mam nadzieję, że udany krok na dłuższej ścieżce, ścieżce do władzy. Podczas tych wyborów większość z nas nabiera pierwszych szlifów, jestem pewien, że z każdą kolejną kampanią wyborczą będziemy coraz pewniejsi. Udało nam się zarejestrować kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych, co wbrew pozorom w Polsce nie jest proste. Jest to już pierwszy, mały sukces. Mamy młody elektorat. Według sondażu wykonanego po jednym z Marszów Niepodległości, który co roku organizujemy, około 1/3 młodych Polaków rozważała głosowanie na partię stworzoną przez organizatorów Marszu (wtedy nie działaliśmy jeszcze pod szyldem Ruchu Narodowego). To pokazuje, że wśród młodych jest zainteresowanie naszymi poglądami i działaniami. Patrzę w przyszłość z optymizmem. Oczywiście, nie wiem z jakim wynikiem skończymy najbliższe wybory, ale nasze działanie jest przewidziane na najbliższe lata, jesteśmy cierpliwi. Uważam, że prędzej czy później jesteśmy skazani na sukces. Dzięki konsekwencji i sile czerpanej z naszych ideałów, zastąpimy okrągłostołowe elity.

Poparcie młodych ludzi dla was to dość radykalny zwrot w tym sensie, że do tej pory uważało się, że są oni elektoratem partii liberalnych, Platformy Obywatelskiej, Ruchu Palikota. Młodzi się na tych ugrupowaniach zawiedli. Czy Pana zdaniem, ten zawiedziony elektorat jest w stanie zaakceptować postulaty radykalnie inne, takie jakie wy przedstawiacie?
– Rzeczywiście, panuje przekonanie o dualizmie istniejącym w polskim społeczeństwie: młodzi, nowocześni i liberalni kontra starsi, konserwatywni i zacofani. Nie zgadzam się z tym stereotypem. Istnieje coraz bardziej zauważalna grupa społeczna składająca się z młodych, dynamicznych i nowoczesnych ludzi, dla których „Bóg, Honor i Ojczyzna” nie jest pustym hasłem, ale kompasem w życiu. Od jakiegoś czasu zwracają na to uwagę również socjologowie – młodzi Polacy nie są tak liberalni, jak by tego chciały okrągłostołowe elity. Uważam, że istotnym czynnikiem jest tu Internet. Tym, co przez lata skutecznie blokowało dopływ świeżej krwi na polską scenę polityczną, było zamknięcie układu medialnego: telewizji, prasy. Internet przełamuje ten medialny monopol. Korzystamy z tego narzędzia, docieramy z naszymi postulatami do ludzi i okazuje się, że do wielu nasza wizja Polski, nasz sprzeciw wobec tego, co dzieje się w kraju, trafia. Namacalnym dowodem jest Marsz Niepodległości, który pomimo czarnego PR-u w mediach gromadzi bez mała 100 tys. ludzi!
Chcę także zwrócić uwagę, że nasza ideologia i wartości, choć są bardzo ważne, nie muszą być barierą dla osób niepodzielających ich w stu procentach. Nasze postulaty są po prostu zdroworozsądkowe. Chociażby sprzeciw wobec Unii nie wynika z naszej wrodzonej wrogości do tej instytucji, uważamy, że władza w Polsce lepiej rozumie problemy Polaków niż władza w Brukseli. To jest po prostu racjonalne i logiczne.

Można się zgodzić co do tego, jeśli chodzi o wasze postulaty gospodarcze, bo trudno się nie zgodzić z hasłem, że Polacy powinni mieć pracę w Polsce, biorąc chociażby pod uwagę na falę emigracji ludzi młodych. Ale w sprawach obyczajowych macie twarde jednoznaczne stanowisko i jesteście w nich niezjednani.
– Nie jesteśmy ugrupowaniem, które za wszelką cenę chce się dostać do władzy. Nie zajmujemy się, jak choćby Janusz Palikot, wypatrywaniem, skąd wieje wiatr chcąc dostosować swoje postulaty do opinii większości. Mamy swoje przekonania, jasno o nich mówimy, jeśli komuś nie pasują, to na nas nie zagłosuje. Jesteśmy szczerzy i autentyczni, nie będziemy się na siłę przymilać. Jeśli chodzi o stwierdzenie, że nasze postulaty są nieprzejednane... Co Pani ma na myśli?

Na przykład tendencja w krajach europejskich jest taka, że dopuszcza się małżeństwa par homoseksualnych. Państwo na pewno się na to nie zgodzą.
– Tak, nie ulega to wątpliwości. Za jeden z głównych problemów społecznych w Polsce uważam ślepe zapatrzenie w Zachód. Ludzie widzą, że tam jest zamożniej, a państwa funkcjonują sprawniej. To prawda. W ślad za tym idzie, niestety, akceptacja i podziw dla całego modelu państwa zachodniego. Jako Ruch Narodowy uważamy, że możemy czerpać pozytywne wzorce z Zachodu, musimy także rozwijać się gospodarczo, technologicznie, natomiast należy to oddzielić od spraw obyczajowych i kulturowych. Żywym i aktualnym symbolem złych zjawisk na Zachodzie jest ostatni konkurs Eurowizji. Chcemy uświadamiać ludzi, że Zachód bankrutuje i umiera. Wskaźniki zadłużenia i statystyki demograficzne jasno to pokazują. Za kilkadziesiąt lat Europa Zachodnia będzie wyglądała zupełnie inaczej. Kraje, w których za kilka dekad większość stanowić będzie ludność napływowa spoza Europy, trudno nazywać krajami europejskimi. My, Polacy jesteśmy w lepszej sytuacji, ponieważ na przykładzie Zachodu widzimy konsekwencje przemian kulturowych, które dziś próbuje się wprowadzać w Polsce. Uczmy się na cudzych błędach.

To nie oznacza wcale, że Europa się kiedyś nie obudzi i nie pójdzie w tę stronę, którą Pan postuluje…
– Co do Zachodu, nie bardzo w to wierzę. Mam kolegów narodowców z różnych krajów Zachodu – walczą, ale często widać u nich rezygnację i brak wiary w przyszłość.

Wspomniał Pan o planach na przyszłość. Ze spotkania z Robertem Winnickim w Wyszkowie wyniosłam wrażenie, że eurowybory są dla was trochę testem, nie oczekujecie wiele i szykujecie się na kolejne wyzwania.
– Tak, szykujemy się na długi marsz. Jeśli chodzi o eurowybory, mimo wysiłków i sukcesu organizacyjnego, z przyczyn obiektywnych nie wszystko ułożyło się po naszej myśli – „wystrzelił” Janusz Korwin-Mikke, z którym w tych wyborach rywalizujemy. Mamy z nim podobny stosunek do UE, walczymy w dużej mierze o zbliżony elektorat, choć jesteśmy niesłusznie wrzucani do jednego worka. Z pewnością w wyborach krajowych różnice między nami zaznaczą się wyraźniej. Patrząc na ostatnie sondaże, wydaje się, że Kongres Nowej Prawicy dostanie się do Parlamentu Europejskiego. Sądzę, że w Polsce jest miejsce na dwie eurosceptyczne partie – są sondaże, które również nam dają szanse na przekroczenie progu 5 proc., te gorsze zaś mobilizują nas do większego wysiłku. Jestem generalnie dobrej myśli, nie lubię fałszywej propagandy sukcesu i mówienia, że na pewno się dostaniemy. Z pewnością jest szansa, jeśli się uda to świetnie, jeżeli nie – wyciągniemy wnioski i będziemy iść dalej.

Różnica między wami polega na tym, że Janusz Korwin-Mikke na ten sukces pracuje od dwóch dekad, a wy dopiero zaczynacie. Wybory lokalne budzą wśród mieszkańców zapewne większe zainteresowanie niż te europejskie. Proszę zdradzić plany Ruchu Narodowego na najbliższe wybory samorządowe w Wyszkowie. Wystawcie swoich kandydatów, będziecie mieli swojego kandydata na burmistrza?
– Żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Na pewno jednak jako Ruch Narodowy w wyborach samorządowych wystartujemy, w Wyszkowie wyborcy również o nas usłyszą.

Jak Pan ocenia obecną wyszkowską władzę?
– Negatywnie. Uważam, że w Wyszkowie rządzi klika oparta na nieformalnych i niejasnych powiązaniach. W samorządzie wyszkowskim, o czym wiele osób może w ogóle nie wiedzieć, nie ma opozycji. Partie, które na szczeblu centralnym publicznie gryzą się nieraz bardzo mocno, w Wyszkowie świetnie się dogadują. Tymczasem rywalizacja między partiami politycznymi jest absolutną podstawą w demokracji. Jeśli nie będzie jakiejś nowej siły, świeżego spojrzenia, nowych ludzi w polityce wyszkowskiej, tak zresztą jak i w polityce centralnej, to niewiele się zmieni. Do wyborów samorządowych przystąpimy jako realna opozycja wobec obecnego układu władzy.

Czy uważa Pan, że wyszkowianie dostrzegają wady obecnej władzy, potrzebują zmiany? W ostatnich wyborach burmistrz miał duże poparcie – wygrał już w pierwszej turze i rozpoczął trzecią kadencję u władzy. Czy teraz, Pana zdaniem, ludzie mają inne zdanie, widzą coś więcej, inaczej lokalną politykę?
– Nie sądzę, że widzą więcej, ale od tego jest kampania wyborcza, by te problemy podnosić. W ogóle społeczeństwo obywatelskie w Wyszkowie jest dość słabe. W mediach zbyt rzadko krytycznie patrzy się na poczynania burmistrza, czy szerzej: obozu władzy. W polityce centralnej wytyka się potknięcia władzy, patrzy się jej na ręce. W „Wyszkowiaku” widzę coraz więcej zdrowego krytycyzmu wobec władzy – tego jednak wciąż za mało.

Ale potrzeba również i rozmowy, debaty.
– W ogóle nie wiem, czy zwykły człowiek w Wyszkowie dyskutuje o takich problemach. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, co jest, bo nie jest tragicznie, da się żyć. Podejrzewam, że większość ludzi w Wyszkowie nie wie, jak wygląda układ władzy. Nie ma opozycji, wszyscy są dogadani ze wszystkimi. Jeśli pojawi się jakaś siła, która będzie o tym mówić, to być może część ludzi przejrzy na oczy.

Takim przebłyskiem była próba przeprowadzenia referendum dotyczącego odwołania burmistrza i Rady Miejskiej. Pełnomocnikiem grupy, która zainicjowała akcję zbierania podpisów, był Adam Kępka – działacz Ruchu Narodowego.
– Tak, była taka próba, niestety to się nie powiodło. Był to lekki falstart. Niemniej, wywołało to jednak pozytywne poruszenie w naszym politycznym światku, zwróciło uwagę, że obywatele mają dostępne instrumenty bezpośredniego wpływu na władzę. Być może jest to pomysł, do którego warto będzie powrócić. Póki co, w wyszkowskiej polityce stawiamy pierwsze kroki, wyciągnęliśmy wnioski, na pewno następnym razem będzie lepiej.

Pana zdaniem, okręgi jednomandatowe w samorządzie mogą oczyścić atmosferę polityczną, zmienić coś, wpłynąć pozytywnie na naszą przestrzeń publiczną?
– Na szczeblu centralnym nie jestem zwolennikiem zastosowania okręgów jednomandatowych, są przereklamowane, przez wielu mylnie uważane za panaceum na wszelkie zło. Natomiast w przypadku wyborów lokalnych, w których władza jest bliżej, gdzie wybiera się często swoich sąsiadów, osoby które się bezpośrednio zna, jestem za okręgami jednomandatowymi. Uważam, że pozwolą oczyścić atmosferę, rozbić układ władzy, a jeśli nie rozbić, to spowodować, że ta poczuje się zagrożona i będzie się bardziej przykładać do swoich obowiązków.

Skoro mówi Pan o konieczności rozbicia pewnych układów, to pewnie za kadencyjnością władz też Pan jest.
– Tak, choć nie uważam tego za dogmat. Jednak przy obecnym stanie polskiej samorządności: słabej kulturze politycznej na poziomie lokalnym, kadencyjność byłaby jak najbardziej odświeżającym czynnikiem.

Został mniej więcej tydzień kampanii wyborczej. Jaki będzie w Pana przypadku jej finał?
– We wtorek mamy spotkanie z Witoldem Tumanowiczem w miejskiej bibliotece, wcześniej planujemy pojawić się m.in. na targu, porozmawiać z ludźmi, rozdać swoje ulotki. Będzie okazja to swobodniejszej rozmowy ze zwykłymi ludźmi, także tymi niezainteresowanymi polityką.

Rozmawiała
Justyna Pochmara
justyna.pochmara@wyszkowiak.pl

Komentarze

Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 21.05.2014 r., godz. 15.03
Młode podmioty polityczne zaczynają od radykalnych poglądów jednak z czasem i kolejnymi nieudanymi próbami zmian ich radykalizm zmniejsza się. Czy będzie tak z Ruchem Narodowym, zobaczymy. Dobrze, że się organizują, promują, rozmawiają z ludźmi. Natomiast osobom, które jeszcze nie zdecydowały się na kogo oddać swój głos i nie będą głosować na Ruch Narodowy i Piotra Głowackiego, proponuję w imieniu Klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie głosowanie na ZBIGNIEWA KUŹMIUKA startującego z listy Prawa i Sprawiedliwości. To polityk doświadczony, o wyważonych poglądach, ekonomista, osoba znająca się na polityce rolnej, na którą przeznacza się prawie połowę budżetu UE. Zapraszam do głosowania bo frekwencja decyduje ile osób z Mazowsza do Parlamentu Europejskiego dostanie się.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2014 r., godz. 21.26
Kuźmiuk biedaczek mógłby coś w gazetach zareklamować. Czy jest taki jak świętoszek Franciszek za Bóg zapłać. Ciekawy jestem oświadczenia majątkowego Kuźmiuka, czy stać go na podniesienie frekwencji przez ogłoszenia w prasie, czy też rżnie swojaczka na składaczku.
Dodane przez Samson, w dniu 21.05.2014 r., godz. 22.21
Jeśli nie Ruch Narodowy, to Kuźmiuk. Zagłosuje na pana Zbigniewa, bo znam z internetu jego pulicystykę. W żadnym stopniu nie będzie to zasługa Franciszka. Panu Piotrowi Głowackiemu życzę powodzenia i determinacji w tworzeniu zaplecza pod wybory samorządowe.
Dodane przez POwalony, w dniu 21.05.2014 r., godz. 22.47
Jakie to żałosne - Najpierw rozbroili Polskę, potem oswoili Putina. A jak się sypnęło, to zaczęli straszyć. Dziś żądają "głosowania na bezpieczeństwo"
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o Kaczorze
Dodane przez Ja, w dniu 21.05.2014 r., godz. 22.55
Prezes PiS nie chce uczcić ofiar ludobójstwa, bo wciąż puszcza "perskie oko" do "Swobody" i Prawego Sektora. Po wizycie we Lwowie jego wyborcy nie powinni mieć już w tej kwestii żadnych złudzeń.
Dodane przez roms, w dniu 22.05.2014 r., godz. 11.00
Dobry, rzeczowy wywiad potwierdzony zdolnością prezentowania swych racji w realu na spotkaniu z Witoldem Tumanowiczem dnia 20bm w Bibliotece. Zbigniew Kuźmiuk, proponowany przez Grzegorza Gajewskiego jako alternatywny kandydat do unioparlamentu nawet na swoim blogu nie eksponuje własnych poglądów, ograniczając się do powielania informacji o zaistniałych juz zdarzeniach lub wynikających z aktualnej polityki wierchuszki PiS.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 22.05.2014 r., godz. 12.38
Co do pierwszego zdania to zgadzam się z tobą romsie. Natomiast Zbigniew Kuźmiuk, kandydat do Parlamentu Europejskiego prowadzi bardzo aktywną kampanię. Był na spotkaniu w Wyszkowie na początku kampanii, 19 maja był na debacie w liceum w Łochowie, gdzie zdominował to spotkanie. Jest komunikatywny, spokojny. Okręg mazowiecki jest bardzo duży i nie da się w trakcie krótkiej kampanii być dłużej wszędzie. Mam pozytywne o Nim zdanie, więc dlatego pana Zbigniewa proponuję. Tak w uzupełnieniu, sądzę, że wyborcy Platformy Obywatelskiej, jeśli mają wątpliwości, żeby zagłosować na PO, to zagłosują na partię JKM.
Dodane przez Docieramy, w dniu 22.05.2014 r., godz. 12.42
I ważne, że pan Piotr dostrzega prowincjonalność wyszkowskich układów. Koalicja PO-PIS cementowana przez dzianego Sobczaka, jest pluciem elektoratowi PiS w twarz.
Dodane przez aa, w dniu 22.05.2014 r., godz. 13.45
Podobny do mamy. Tata to wąsal.
Dodane przez roms, w dniu 22.05.2014 r., godz. 17.11
@Grzegorz Gajewski. Skoro, jak rasowy polityk, uznał pan za stosowne zahaczyć o JKM-a to warto wiedzieć, że na stronie ruchnarodowy.org Janusz Korwin-Mikke wymieniony jest jako lider wybitnych działaczy i inicjator utworzenia Ruchu Narodowego.
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 22.05.2014 r., godz. 19.32
@roms. Strona "ruchnarodowy.org" jest stroną podszywającą się pod Ruch Narodowy. Nie wprowadzajmy w błąd osób czytających komentarze.
Dodane przez swojak, w dniu 22.05.2014 r., godz. 21.40
A ty roms odstąpiłeś już ten swój interes?
"Narodowa polityka gospodarcza sprzeciwia się ostro socjalistycznej polityce gospodarczej". Roman Rybarski
Dodane przez Arek, w dniu 23.05.2014 r., godz. 03.54
Adamie w świetle tego co o ruchu narodowym pisali i mówili tacy jego wybitni przedstawiciele jak R. Dmowski, A. Heydel, R. Rybarski czy E. Taylor to równie dobrze można by napisać, że Ruch Narodowy też podszywa się pod ruch narodowy. Dlatego uważam, że kwestią czasu jest rozbicie się Ruchu Narodowego na dwa odłamy: narodowych konserwatystów i narodowych socjalistów. To samo stało się w Polsce przedwojennej. Ci pierwsi będą w koalicji z Nową Prawicą Janusza Korwin-Mikke, do tych drugich przyłączą się resztówki po PiS-ie. Bo tak właściwie prawdziwe podziały nie przebiegają według linii narodowościowej ("A tu już nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, barbarzyńcy, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz wszystkim we wszystkich [jest] Chrystus." Kol 3,11), ale według tego czy ktoś opowiada się za prawdą czy przeciw niej ("Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu" J 18,37). A jak słusznie napisał w encyklice "Quadragesimo Anno" papież Pius XI: "Nikt nie może być jednocześnie dobrym katolikiem i prawdziwym socjalistą".
Idealny
Dodane przez @, w dniu 23.05.2014 r., godz. 06.52
Wykapana mamusia
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.05.2014 r., godz. 09.45
Arek, to niech już będzie, że ja jestem katolikiem niedobrym (wg. waszego myślenia).
Dodane przez kabaret, w dniu 23.05.2014 r., godz. 11.04
"Chcemy uświadamiać ludzi, że Zachód bankrutuje i umiera." Czyli łgać pan chce, nieładnie panie Głowacki. Albo pan nie wie co to bankructwo i umieranie. Młody pan jest to wszystko przed panem.
ME
Dodane przez Matysiacy, w dniu 23.05.2014 r., godz. 11.22
Jesteś frustratem i wystarczy
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2014 r., godz. 16.20
Unia odżywa, dzieki białym mużynom- Polakom. Na zmywakach i przy najgorszej robocie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.05.2014 r., godz. 16.48
Owszem, pełno tu frustratów, lecz ja nim nie jestem
Dodane przez Fan, w dniu 23.05.2014 r., godz. 21.09
Panie Piotrze, jest Pan dobrym kandydatem również na samorządowca. Potrzeba tam więcej młodej krwi!
Dodane przez Side, w dniu 23.05.2014 r., godz. 23.55
Owszem, pełno tu frustratów, lecz ja nim nie jestem - Marek Eychler. - Kandyduj, potrzeba nam młodej POstępowej krwi.
O co w tym chodzi
Dodane przez Golem, w dniu 24.05.2014 r., godz. 09.14
W pierwszej fazie przyznawania liczby mandatów poszczególnym komitetom zlicza się SUMĘ GŁOSÓW ODDANYCH NA LISTĘ. Każdy może sobie głosować na kogo chce z jednej listy, bo tylko to ma znacznie. Owszem jeśli "jedynka" będzie miała najwięcej głosów ze wszystkich "jedynek", to jest to dodatkowy bonus dla partii, ale tylko propagandowy: "nasz był najlepszy". Potem do gry wchodzi druga metoda i tutaj rzecz jest prosta jeśli lista liczbą głosów zarobiła na 1 mandat z puli przyznanej dla okręgu wyborczego, to europosłem zostaje ten, który miał najwięcej głosów na liście. Jeśli 2 lub 3, to następni z największą liczbą głosów na liście. W sumie można sobie olać cały ten bełkot spisany w ordynacji , bo rzecz się sprowadza do prostej czynności - wybierz listę (partię), która ci odpowiada i głosuj sobie na kogo chcesz z listy. Proste jak drut, resztą nie ma sobie co głowy zawracać.
Brawo panie Sobczak!
Dodane przez Mamhaka, w dniu 25.05.2014 r., godz. 22.57
Dzięki pana również POstawie PSiS jest gdzie jest. Prosimy o więcej występów w roli przyjaciela PO. Prosimy o więcej. Co na te występy Czarto-ruski?
Dodane przez Kazik, w dniu 25.05.2014 r., godz. 23.07
Brawo, to dla nowej prawicy. Może wreszcie zauważyciue, że PO-PiS to jest jedna POokrągłostołowa szajka. PiSowi o co POkazuje św. Franciszekj na składaczku Sobczak wcale nie zależy na zmianie sytuacji. On wszystko cementuje, wszystko zwiazane z wyszkowską szałajdą. Brawo to dla Kongresu Nowej Prawicy! Gratulacje dla pana Arka. Teraz pora rozbić układ wyszkowski! Na Pis nie ma co liczyć.
Dodane przez Asia, w dniu 25.05.2014 r., godz. 23.10
Żelazny elektorat PS to mit. PO ma etaty. PiS w Wyszkowie zdradziło ludzi korytem dla kilu zawodowych wyjadaczy z tego "naczynia". kilku ma sie nieźle, a reszta ma charować na ich dobrobyt. Nigdy więcej.
Dodane przez Kaczor, w dniu 25.05.2014 r., godz. 23.12
Prezes może podziękować takim liderom jkak Sobczak. Spójrz foto ze spływu w galerii obok. Sobczak z Siekierskim w jednej szalupce.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2014 r., godz. 23.15
Czrtoryski sam odPOwiedzialny jest za tę klęskę. Bo to klęska, przy wcześniejszych sondarzach dla PiS. Panie Arku, dalej niech pan firmuje PO-PiS wyszkowski.
Dodane przez Ja, w dniu 25.05.2014 r., godz. 23.22
To bardzo dobra wiadomość. PiS za sprawą swoich liderów na codzień pokazuje gdzie tak naprawdę ma swoich wyborców. A może panie Kowalczyk ten wynik był planowany? Gratuluje poczucia humoru?
Dodane przez Jerzas, w dniu 25.05.2014 r., godz. 23.28
Panie Waldku, nie chcę być złośliwy, ale zapytam na kogo pan głosował? Mam prawo przypuszczać, że może na kogos z partii pańskiego sąsiada z kajaku.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 25.05.2014 r., godz. 23.38
Dziękuję tym co głosowali na Zbigniewa Kuźmiuka, który dostał się do Parlamentu Europejskiego (nieoficjalnie). Mieliśmy jako Klub Gazety Polskiej w Wyszkowie swoją cząstkę w tym sukcesie. Zapraszamy do współpracy w jesiennych wyborach samorządowych. :)
"Zobacz, jak Platforma traci elektorat. Gwałtowny odpływ wyborców od partii Tuska"
Dodane przez TD, w dniu 25.05.2014 r., godz. 23.38
Panie naczelny niezależnej.pl - Sakiewicz. Konkludując, w tym tempie PiS będzie w stanie rządzić samodzielnie za 20-25 lat, jakoś nie napełnia optymizmem to optymizmem
Dodane przez Wyszkowiak, w dniu 25.05.2014 r., godz. 23.42
Jarek Kalinowski w Europarlamencie. Gratulacje!
Dodane przez Kolo, w dniu 25.05.2014 r., godz. 23.45
O tak, trzeba POgratulować takim jak Sobczak, tego kiepskiego wyniku. Nie wciskajcie kitu, że jest dobry.
Dodane przez Asia, w dniu 25.05.2014 r., godz. 23.52
Zniesmaczył mnie ten wynik, wierzyłam i robiłam wiele żeby w końcu odwrócić tą złą passę od opozycji. Teraz widzę, że ta partia okopała się w swoim "grajdołku" i nie chce ruszyć tyłka sprzed grilla. Obwiniem też brak reakcji "góry" na panoszącą się "aszałajdę" na prowincji.
Dodane przez Ja, w dniu 25.05.2014 r., godz. 23.55
optymizmem to optymizmem - nie napełnia. PiS wyszkowski jest bankrutem, jego wierchuszka przy korycie nie robi sobie z tego żadnego problemu. Grunt to ścierwo!
Dodane przez Zespół wespół, w dniu 26.05.2014 r., godz. 00.05
Każdy inteligentny człowiek zrezygnowałby z głosowania na PO. Głosują na nią małomiasteczkowe, źle wykształcone pseudoelitki...
Dodane przez Jan4P, w dniu 26.05.2014 r., godz. 06.09
Jednak PiS przed PO. Marna to pociecha, bo wszyscy życzyliśmy sobie skuteczniejszej walki. Miała być przecież kilkuprocentowa przewaga. Ale dobre i to.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 26.05.2014 r., godz. 08.52
Ocena sytuacji w Wyszkowie nastąpi po wynikach szczegółowych w naszym powiecie. Co jest niepokojące to Prawo i Sprawiedliwość bardzo dużo traci w największych miastach, gdzie frekwencja w wyborach samorządowych i parlamentarnych jest najwyższa.Tu niewiele zyskuje. Warszawa, Śląsk, Wrocław, Kraków, Szczecin to porażki dosyć wyraźne. Po raz kolejny okazało się, że premier Tusk i główne media podciągnęły Platformę w końcówce. Temat Ukrainy pomógł rządowej koalicji. Co jest optymistyczne? Jednak PiS ma więcej europosłów w porównaniu z poprzednią kadencję. Nieznacznie ale wygrali te wybory mimo, że jest takie przekonanie w Polsce, że PiS ma mniej europejskich polityków. Tematy w przyszłych wyborach będą trochę inne i trzeba mieć nadzieje, że PiS będzie miało więcej szczęścia. Co jest niepokojące? Wyższa frekwencja działa na korzyść PO. Taktyka PiS aby wyrzucać z swoich struktur osoby niepokorne i skupić się na twardym jądrze też nie przyniosła pożądanego efektu. Społeczeństwo chce jednak wybierać z grona dobrych kandydatów.
Dodane przez I., w dniu 26.05.2014 r., godz. 09.20
PiS jak w Wyszkowie stał się hermetycznym i skostniałym tworem. Wydaje się, że najlepsze lata w tym mieście ma już za sobą. Ludzie z bliska widzą fałsz, nepotyzm i hipokryzję jego czołowych przedstawicieli. to niestety negatywnie procentuje. Niespodzianką jest wynik KPP korwina Mikke.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.05.2014 r., godz. 09.25
Panie Gajewski, a nie przyszło do głowy, żeby poprzeglądać sobie strukturę wykształcenia wyborców PO i PISu? W Polsce ludzi z wyższym wykształceniem przybywa, a nie ubywa i tym samym ubywa PISowi elektoratu, który w większości stanowią ludzie z podstawowym wykształceniem, skłonni zmieniać poglądy jak rękawiczki pod wpływem emocji i impulsów, a generalnie olewający chodzenie do urn. Rada dla was jedna - trwać niewzruszenie na straży ciemnoty obyczajowej,ciasnoty światopoglądowej i każdej innej, jak to robicie od lat ze wskazaniem i akcentem na - twarde, zdrowe jądro narodu.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 26.05.2014 r., godz. 12.38
To jest często powtarzana nieprawda, że osoby głosujące na PO to osoby z wyższym wykształceniem a ci głosujące na prawicę to z wykształceniem podstawowym. Z badań w tych wyborach do PE wynika, że ludzi z wykształceniem wyższym głosują w 38 % na PO a na PiS - 28%. W Wyszkowie na PiS głosowało 37 % a na PO - 20 %. Czy mieszkańcy Wyszkowa to ciemnota? Co do PiS w Wyszkowie wybrali koalicję z Platformą, nie liczyli się z nikim i dlatego w wyborach samorządowych poniosą klęskę.
Jakie jest twoje jądro Marku. Czy aby na pewno jest twarde i zdrowe?
Dodane przez Kaśka, w dniu 26.05.2014 r., godz. 13.04
Śmiech mnie ogarnia, kiedy POmyślę o tych wszystkich "wykształconych ludziach " tworzących "elitę" naszego miasta. Dziś kwit byle uczelni może mieć każdy, kto opłaci czesne. Dlatego zamiast wykształconych mamy "wykształciuchów". Są to ludzie, za którymi w parze z kwitem nie idzie należny tytułowi poziom wiedzy, świadomości czy kultury osobistej. Możesz sobie tę hurtownię makulatury nazywać POlską elitą, możesz też podać kilka lokalnych przykładów tego POziomu wykształcenia i klasy reprezentowanej przez kolegów z partii. Twoje "oświecenie" jest naprawdę żenujące, jak taki mądrala może być taki naiwny?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.05.2014 r., godz. 14.13
Cóż, wiem, że ten fakt jest przykry dla wielu, lecz faktów nic nie zmieni.
Dodane przez Kazik, w dniu 26.05.2014 r., godz. 14.45
Święta prawda panie Gajewski z tą klęską. Ja ze swoja rodziną również dołożyliśmy się do ostatecznego zwycięstwa PiS, ale niech ten skostniały gorset lokalnych struktur nie przypisuje sobie zbyt wielkich zasług z tego powodu. Potrafimy w sprawach najważniejszych wznieść się ponad małomiasteczkowe animozje i zrobić coś dla sprawy. Pan na koniec zostanie ze swym nowym kompanem, mamy nadzieję, że na lodzie, z ręką w nocniku. Tyle mam do powiedzenia na temat pańskiego przewodzenia. Ostateczne zwycięstwo jest bliskie.
POległeś Eychler
Dodane przez Kaśka, w dniu 26.05.2014 r., godz. 15.01
Twoja odpowiedź jest godna "wykształciucha" dyletanta. Nie masz nic do POwiedzenia. Jak zwykle zresztą, tych faktów już chyba nic nie zmieni. Dam Ci jeszcze jedną szansę, - wskaż nam kogokolwiek z PO mającego zarówno wykształcenie jak i w parze idące z tym poziom wiedzy, klasę, kulturę osobistą. Twoje typy wrzucimy na "magiel", zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.05.2014 r., godz. 15.13
Moje typy? Moje typy są przeciwnością typów waszych, podobnie jak i wartości, którymi się bez wstydu szczycicie. Tak więc możesz brać sobie na swój magiel kogo zechcesz, byle był przeciwnością tego co ty wyznajesz.
Dodane przez roms, w dniu 26.05.2014 r., godz. 16.00
Uczonych durniów ci u nas dostatek. Niejaki "profesor" Bydłoszewski, czy jakoś tak się nazywający, co to podobno ma nawet maturę, to która kategoria wykształceniowa?
Dodane przez Sam, w dniu 26.05.2014 r., godz. 16.32
Eychler POległ! Bez dwóch zdań. Nie POtrafi obronić w rozsądny sposób swoich niby racji. Eychler POległ, Kaśka zapędziła go w kozi róg! Pasuje, bo już wcześniej dostał ksywkę barani pęcherz.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.05.2014 r., godz. 17.49
Panie Gajewski z artykułu obok wynika, że PO w naszym miescie dostała wynik 14 %. Chyba, że pan liczy razem z NP?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.05.2014 r., godz. 17.53
Prof. Bydłoszewski... Czy ty w ogóle myślisz co piszesz...jeszcze?
Dodane przez Jacek, w dniu 26.05.2014 r., godz. 18.53
PO POgrażyła 17 letnia licealistka z Gorzowa Wielkopolskiego. POwiedziała co myśli o Tusku, mnie przekonała i zagłosowałem na KNP
Dodane przez Wiesław P., w dniu 26.05.2014 r., godz. 19.15
Panie Głowacki, teraz z powodzeniem upomnijcie się o samorząd. Jest potencjał. A Panu tęskniącemu z aelitą głosującą za PO przytoczę pewien komunikat :) "Platforma wygrała w więzieniach" ...W okręgach wyborczych utworzonych w zakładach karnych i aresztach śledczych eurowybory wygrała PO przed koalicją Europa Plus Twój Ruch... Tych faktów też nic nie zmieni :)
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.05.2014 r., godz. 19.20
Roms, z tego co napisałeś o prof. Bartoszewskim, mam wrażenie, że jeszcze nie wytrzeźwiałeś po tym jak twój idol trafił wreszcie na starość czwórkę w totolotka (po 20-tu paru latach ciągłego obstawiania)
Cienias jesteś!
Dodane przez Kaśka, w dniu 26.05.2014 r., godz. 20.07
A ten niby POfesor to jest ta "wykształcona" Eychlerowa Elita?! I tu Cię mam ptaszku. Przecież ten dziadoląg od nazywania Narodu Polaków bydłem, żadnym profesorem nie jest. Założę się z Tobą o tę blaszaną budę przy Pułtuskiej - symbolu PO -"zielonej wyspy". Naprawdę jesteś cieniutki.
Zmiana jest zauważalna.
Dodane przez Rodak, w dniu 26.05.2014 r., godz. 20.40
2009 roku w wyborach europejskich PiS miał 17 pkt. procentowych mniej niż PO.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 26.05.2014 r., godz. 20.43
Anonimie, 14 % jest w powiecie, w gminie Wyszków jest więcej, zgodnie z danymi z PKW. Natomiast należy myśleć o samorządzie wyszkowskim bo jest zaniedbany. Za coraz większymi obowiązkami przekazywanymi przez władze centralne na samorząd nie idzie odpowiednie finansowanie, remonty dróg nie są wykonywane jak ul. Kościuszki, wiadukt czy fragment Sowińskiego, zapomniano o obwodnicy północnej. Lokalni politycy niezbyt aktywnie na to reagują dlatego jest miejsce na lokalne komitety, które na te uciążliwości zwrócą uwagę. Im więcej osób będzie aktywnych w samorządzie tym lepiej dla Wyszkowa i okolic.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.05.2014 r., godz. 21.02
Kaśka, nie zazdrość mi budy przy Pułtuskiej bo to nie moja. Ale założyć się zawsze mogę, ale o coś innego, słucham propozycji Kasieńko.
Dodane przez Kasieńka, w dniu 26.05.2014 r., godz. 21.54
Panie Marku jak masz chody, to POstaraj się wyciągnąć od szefa kopie wniosków uzasadniające przyznanie pani Św. wyróżnienia, które ostatnio otrzymała. Chciałabym bez złośliwości móc skonfrontować swoją wiedzę na jej temat z pismem wysłanym do kancelarii. Mi pani Św. kojarzy się z rolą w klipie Tuby Wyszkowa pt. "Szału tutaj nima", Pan Adam natomiast z wywiadem, podczas którego mało co nie ukręcił sobie obrączką palca. Myślę, że tych kwitów ciekawy jest nie jeden mieszkaniec naszego miasta. Dasz Pan Radę? Założę się, że nie :)
Dodane przez roms, w dniu 26.05.2014 r., godz. 23.49
Koalicja: PO 32,13 + PSL 6,80 = 38,93 Opozycja: PiS 31,78 +KNP 7,15 = 38,93 Rozgrywający: SLD-UP
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.05.2014 r., godz. 08.15
Roms, ocknij się, to nie te wybory
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.05.2014 r., godz. 08.24
W Europarlamencie do Targowiczan przystąpi tylko twoje ugrupowanie z 4 posłami. Faktem jest, że i to jest wstydem dla Polski, ale to na szczęście niczego nie zmienia dla wspólnej Europy.
Dodane przez Kaśka, w dniu 27.05.2014 r., godz. 10.46
Są te jaja, czy w pewnym wieku zamiast nich używa sie jedynie języka. Eychler, dasz radę czy POpuściłeś?
Dodane przez pytający, w dniu 27.05.2014 r., godz. 10.58
Panie Eychler, jak już coś tam, coś tam, pan pisze to proszę na trochę wyższym poziomie. Nie chcę palikociarni na Wyszkowiaku. Pytanie jest zasadne, za co urzędniczka Świtalska i wiceburmistrz Mróz dostali wyróżnienia ? To kolejna kompromitacja obecnej władzuni, tej centralnej i tej samorządowej. Czas na zmiany.
Dodane przez Hajke, w dniu 27.05.2014 r., godz. 11.40
POpatrzcie, cały Marek E. -"niedorzecznik" - dyżurny propaandysta PO. Kiedy ma szansę coś ciekawego POwiedzieć, to mamy skok w bok, jak w szmatmediach.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.05.2014 r., godz. 12.03
Zdanie - " Nie chcę palikociarni na Wyszkowiaku" dotyczy jak rozumiem osobnika Kaśka - cyt. "Są te jaja, czy w pewnym wieku zamiast nich używa sie jedynie języka. Eychler, dasz radę czy POpuściłeś?" - Ja chamskim językiem nie władam, więc nie reaguję też na chamskie i prymitywne zaczepki.
POpuściłeś, e. gawędziarzu
Dodane przez Kaśka, w dniu 27.05.2014 r., godz. 13.04
Masz jeszcze coś do powiedzenia impPOtencje, jak nie to POszukaj sobie przyjaciłół wsród blizszej Ci elity. Zacznij sie produkować u Świtalka. Co z zakładem, uda Ci się wydobyć wniosek? Ale jajeczka :)
Dodane przez Zygfryd D., w dniu 27.05.2014 r., godz. 13.34
Nie zgrywaj pieniaczu inteligenta. Każdy już cię tu zna. Dostało się smska z centrali żeby spuścić z tonu, ocieplić wizerunek PO? Zacytuję " Ja chamskim językiem nie władam" - nie ośmieszaj się POwska figuro. Już wam w Wyszkowie nie POdskoczy.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2014 r., godz. 13.51
No co jest, kobieta zadała dobre pytanie. Mogę je kulturalnie powtórzyć.
Świtalska?
Dodane przez AdaM, w dniu 27.05.2014 r., godz. 15.06
To jak pluć ludziom w twarz. Co takiego było w tym wniosku uzasadniającym? Jak mówi formułka poniżej, krzyż ma być nadawany ludziom z zasługami dla społeczeństwa. Dobrze by było żeby te społeczeństwo się dowiedziało, co takiego pani Świtalskiej zawdzięcza. Z tego co wiem, to pani Ś. zawdzięcza temu społeczeństwu dobrą miesięczną pensję. Jest byłą koleżanką Nowosielskiego z Poczty Polskiej i dostała pracę poza konkursem. Proszę odpowiedzieć społeczne zapytanie. Krzyż zasługi "nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom, ofiarna działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną"
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.05.2014 r., godz. 15.24
PIS przerżnął po raz 7 (słownie siódmy) wybory, rozumiem rozgoryczenie elektoratu wyrażane tak jak potrafią, ale nie marwcie się, jak mawiał Korwin Mikke - do dwudziestu siedmiu razy sztuka, jak mówi stare polskie przysłowie.
Dodane przez J., w dniu 27.05.2014 r., godz. 15.30
Mój głos oddałem na Kuźmiuka Panie Piotrze. Wierzyłem, że w tych wyborach będzie on tam lepiej spozytkowany. W samorządowych na pewno nie oddam głosu na mamhakowe środowisko, może więc Pan na mnie liczyć.
Dodane przez Egon, w dniu 27.05.2014 r., godz. 16.10
Masz coś jeszcze do powiedzenia poza PiS. Powiedz coś "jajecznico", z przepiórczych jajek, w temacie, o który cię proszą. Albo z ciebie PO rzecznik, albo niedorzecznik.
Dodane przez Kaśka, w dniu 27.05.2014 r., godz. 16.23
Nie interesuje mnie PiS. Interesuja mnie te szczególne zasługi pani Świtalskiej dla naszego środowiska. Jeszcze raz zapytam - masz jaja, czy wydmuszki?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.05.2014 r., godz. 16.39
A mogę wierszyk? Takich parę zwrotek ułożyłem
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.05.2014 r., godz. 17.03
Pisiorki moje ukochane Wiecie sami, kocham was szalenie Chociaż wasze mózgi prane Muzą mi są i natchnieniem A że czasem dam wam klapsa To z miłości przecież, z podnieceniem Seks polepsza, to nie farsa No i krążenie.
słowiczek
Dodane przez POlyta, w dniu 27.05.2014 r., godz. 17.55
Ale o co ci chodzi, takiś inteligencja? Przypatruję się tej dyskusji i widzę, że sobie chłopuś nie radzisz. Masz wydmuszki, ja wiedziałem o tym zawsze. Teraz wie już całe forum.
Dodane przez Zygfryd D., w dniu 27.05.2014 r., godz. 18.04
To jest włąśnie dyskusja z czołowym przedstawicielem Po w Wyszkowie. Dalej będzie już tylko gorzej. dzis ta paria w Wyszkowie znaczy 15% postarajmy się, żeby do jesieni zrobić z tego miej niż 10%.
Dodane przez członek, w dniu 27.05.2014 r., godz. 18.27
To wiceburmistrza najlepszy cichy kumpel
Dodane przez O.N.A., w dniu 27.05.2014 r., godz. 22.05
A jak z kultura panie Marku u takich inteligentów jak pan? Kulturalne osoby nie pchają się na siłę tam, gdzie się ich nie chce. Pańskie problemy same by się rozwiązały. P.s. To jak jest z panią Switalską. Też jestem bardzo ciekawa.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.05.2014 r., godz. 22.42
A kto powiedział, że tu chcą was? Do główki nie przyszło?
I PO-inteligencie
Dodane przez Kazik, w dniu 27.05.2014 r., godz. 23.03
My tu jesteśmy u siebie, saksończyku z Koziej Wólki spod Łochowa
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.05.2014 r., godz. 08.48
Tak? To wasza gazeta? Czyli czyja? Wy czyli kto? Prawy sektor moherowych beretów?
Dodane przez Anonim, w dniu 28.05.2014 r., godz. 08.56
A Mróz co POnad obowiązki wyprawia? Niech się tak nie przemęcza.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.05.2014 r., godz. 10.38
Jak wy potraficie "pięknie" dyskutować, wysoki poziom, niema to tamto. A kultura jaka...uuu!!! Częściej się wypowiadajcie, Wyszków chce was poznać bliżej.
Lepsze moherowe niz wiecznie zapijaczone
Dodane przez nom, w dniu 28.05.2014 r., godz. 12.34
A ty częściej się POkazuj, oczywiście na trzeźwo. Kto jeszcze nie widział to POzna pierwszego propagandystę Wyszkowskiej PO.
Dodane przez Lala, w dniu 28.05.2014 r., godz. 13.05
Burmistrz to burmistrz, on przynajmniej kończy kadencję na swoim stołku, można to uznac za jakieć podsumowanie pracy. Parę plusów trzeba i jemi przyznać, ale Świtalska? W CV pod wybory na Białołęce zawsze jej się takie odznaczenie przyda.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.05.2014 r., godz. 13.26
No dalej, dalej, ładnie wam idzie.
Dodane przez obserwator, w dniu 28.05.2014 r., godz. 13.27
Odznaczenia dla Świtalskiej i Mroza to po raz kolejny kompromitacja Nowosielskiego i władzy samorządowej. Oni plują nam w twarz w sposób oficjalny, cyniczny. Ręce opadają. Nowosielski rządzi już 12 lat i nie nauczył się jak się w porządku zachować w stosunku do wyszkowian. Pamiętacie jak Tuskowi nie szło wtedy Palikot wchodził z świńskim ryjem i oskarżeniami w stosunku do prezydenta Kaczyńskiego. Teraz kolega Nowosielskiego, Eychler, na naszym forum wrzuca wulgarne teksty aby odwrócić uwagę na te wydarzenie. To przykre.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.05.2014 r., godz. 14.00
Dwie sprawy w sądach za obraźliwe teksty, za kłamstwa już macie, chcecie następnych?
Dodane przez Ale Pajac!, w dniu 28.05.2014 r., godz. 18.54
Eychler będzie oskarżał, a myslałem, ze to domena tych z PSiSu. Boki już zrywam. POdobno w sądzie trzeba byc trzeźwym. Będę miał z tym kłopoty, a ty? :)
Dodane przez Frajer w szortach, w dniu 28.05.2014 r., godz. 19.01
POgnać z forum za te słowa, barani pęcherz. A Mróz niech się POstara o jakiś krzyż dla swojego partyjnego kolegi żeglarza, najlepiej taki na drogę. Fajnych ma pan kolegów, panie Adamie, może jakis etacik da się mu przed wyborami załatwić?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl