Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Malowali i biegali

(Zam: 21.05.2014 r., godz. 13.04)

Niesamowity klimat niosła ze sobą kolejna impreza z okazji stulecia liceum. Tym razem było twórczo i aktywnie. 18 maja od rana, w centrum miasta, grupa plastyczna wraz z przyjaciółmi malowała przy fontannie przy ul. Sowińskiego. Było też coś dla ciała. Odbył się Wyszkowski Bieg Uliczny Stulecia Liceum.

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad 200 osób, nie tylko z Wyszkowa, ale również innych stron Polski.
Foto
Bieg na 100-lecie LO
fot. Justyna Pochmara

Już od godz. 9.00 na parkingu przy fontannie panowało istne szaleństwo twórcze. Wystarczyło 8 plansz, woda, farby i pędzle, aby móc puścić wodze fantazji i namalować prawdziwe perełki. Wspólna praca wytworzyła niesamowitą atmosferę. Malowali młodzi, i ci starsi.
– Macie do dyspozycji plansze, na których widnieje „setka”. Nam chodzi o to, żeby te plansze były jak najbardziej kolorowe. Możecie namalować co chcecie – takie wskazówki kierował do młodzieży szef grupy plastycznej, Woytek Smółkowski.
Do wspólnego malowania przyłączali się także wyszkowianie. Najmłodszy zaangażowany mieszkaniec miał niespełna 3 lata.
Dorośli mieli za zadanie przedstawić wizerunek szkoły na przestrzeni czterech okresów historycznych. Pierwsza plansza obrazowała czasy przedwojenne, druga – okres powojenny, trzecia – lata 70., a ostatnia – czasy współczesne. Do realizacji zadania ochoczo zabrało się kilkanaście osób, podzielonych na cztery ekipy.
– Od każdej grupy będzie zależało, jak bardzo plansze będą stanowiły indywidualny obraz – zaznaczył W. Smółkowski. – Całość ma przedstawić dzieje szkoły – dodał.
O przebiegu pracy na bieżąco informował Marek Napiórkowski. Impreza plenerowa trwała do godz. 14.00. Oba obrazy będzie można podziwiać w trakcie zjazdu, 27 września. A kolejne malarskie przedsięwzięcie już niebawem. 31 maja odbędzie się malowanie graffiti przy ul. Kościuszki. Płot, na którym powstanie dzieło będzie mierzyć 170 m.

Wyszkowskie Święto Biegania
Równie pasjonujące i emocjonujące chwile przyniósł Wyszkowski Bieg Uliczny, w którym na dwóch dystansach – 5 km i 10 km, wzięło łącznie udział blisko 230 biegaczy. Biegali absolwenci LO, mieszkańcy Wyszkowa i powiatu, ale także przybyli goście. Niezapomnianą atmosferę tworzyli sami kibice, którzy dopingowali wszystkich biegaczy. Wśród nich nie zabrakło strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, którą reprezentowali: Rafał Rogulski, Marek Kamiński, Kacper Rudnik, Przemek Rudnik, Adam Truchel i Adam Bodzan, Karolina Kalisz.
– Biegło mi się znakomicie, trasa była przyjemna, a tych 5 kilometrów nie dało się odczuć, dzięki panującej atmosferze i dopingowi kibiców – relacjonowała K. Kalisz. – Imprezę uważam za bardzo udaną. Wszystko było dobrze zorganizowane i dopięte na ostatni guzik – dodała.
– Bardzo udane wydarzenie, nawet nie spodziewałem się aż tak dobrej organizacji. Oby więcej takich imprez – ocenił jeden z mieszkańców Wyszkowa.
Swoimi wrażeniami z biegu podzieliła się z nami również jedna z absolwentek, która ukończyła dystans 5 km.
– Przed startem byłam bardzo rozluźniona, może dlatego, że to był bieg „na moim podwórku” – powiedziała Izabela. – Impreza świetna. Czytelne oznaczenia, super start/meta, kibice, punkt nawadniania i brak ciasnoty. Na mecie było bardzo dużo znajomych, a więc fajnie się finiszowało – dodała.
Na linii startu stanęło 228 biegaczy. Czas na pokonanie dwóch i czterech pętli po 2 500 m wynosił 90 minut. Trasa wiodła ulicami Sowińskiego, Dworcową, I Armii Wojska Polskiego, Pułtuską, 1 Maja, Kowalskiego, Sowińskiego. Kondycja zawodników była godna pozazdroszczenia, czego dowodem mogą być wspaniałe wyniki. Bieg relacjonował Piotr Adler.
W kat. open na 5 km, na mecie pierwszy pojawił się Sylwester Kuśmierz z Tomaszowa Lubelskiego (00:16:45), II miejsce zajął Tomasz Roszkowski z Warszawy (00:17:15). Na podium znalazł się również Adam Ząbczyński z Sochaczewa (00:17:53). W kat. kobiet najszybsza okazała się Marzena Rębała z Sokołowa Włościańskiego (00:23:36), II miejsce przypadło Magdalenie Uzdowskiej z Wyszkowa (00:24:13), III lokatę zajęła Klaudia Sarnacka z Leszczydołu Nowin (00:24:19). W kat. OPEN na 10 km najszybszy był Arkadiusz Majos z Legionowa (00:35:36), II miejsce zajął Dariusz Król z Wołomina (00:36:57), a III – Paweł Niedźwiedź z Wyszkowa (00:38:09). Najszybszymi biegaczkami okazały się Iwona Rek z Warszawy (00:46:46), Elżbieta Gadalińska z Wyszkowa (00:50:27) i Paulina Abramczyk z Brańszczyka (00:50:45). W kat. dodatkowej, absolwenci LO na 5 km, wśród mężczyzn najszybszy był Piotr Omelianowicz z Wyszkowa (00:19:39). Jako II na mecie pojawił się Damian Giza z Obrąb (00:21:04), a III – Mateusz Rogulski z Wyszkowa (00:21:13). 10 km najszybciej przebiegł Paweł Niedźwiedź z Wyszkowa (00:38:09), następny był Rafał Fedorczyk z Wyszkowa (00:42:53), a na III miejscu uplasował się Marcin Urbaniak z Wyszkowa (00:43:22). Wśród kobiet najszybszą absolwentką na 5 km okazała się Justyna Wujkowska z Wyszkowa (00:25:22), II miejsce zajęła Magdalena Borkowska z Wyszkowa (00:25:57), a III – Karolina Wichlińska z Wyszkowa (00:26:59). 10 km najszybciej przebiegła Elżbieta Gadalińska z Wyszkowa (00:50:27), II miejsce zajęła Paulina Abramczyk z Brańszczyka (00:50:45), a III – Jolanta Paczkowska z Rybienka Nowego (00:51:07). Specjalną nagrodę otrzymał zawodnik, który jako pierwszy zapisał się na bieg – Adam Raniszewski oraz osoba, która miała nr 300.
Nagrody finansowe i rzeczowe wręczyły władze miasta: burmistrz Grzegorz Nowosielski i przewodnicząca Rady Miejskiej, Elżbieta Piórkowska oraz władze powiatu: wicestarosta Zdzisław Bocian i przewodnicząca Rady Powiatu Justyna Garbarczyk. Statuetki Złotych Butów, które otrzymali laureaci biegu na poszczególnych dystansach wykonali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Równie aktywnie zapowiada się sezon letni. W najbliższym czasie Komitet Organizacyjny zaplanował m.in. spływ kajakowy, rajd rowerowy, mecz siatkówki i koszykówki, mecz piłki nożnej Absolwenci LO vs Gwiazdy TVP.
M.P.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku (www.facebook.com/tygodnikwyszkowiak), gdzie można obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

Komentarze

Dodane przez Pani z AWP, w dniu 22.05.2014 r., godz. 21.18
Bardzo udana impreza, obawiałam się tylko, żeby żaden z zawodników nie rozbił się o betonowy słup na AWP.
Dodane przez Matysiacy, w dniu 23.05.2014 r., godz. 11.26
Spokojna głowa, pan Bocian w razie czego biegł w asekuracji.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl