Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaOsłabiony Bug ograł Koronę

(Zam: 21.05.2014 r., godz. 12.29)

Mimo nieobecności aż pięciu podstawowych graczy, Bug Wyszków pokonał na wyjeździe Koronę Ostrołęka 3:0. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Mateusz Maciak, Karol Skoczeń i Łukasz Kowalczyk.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 10 maja w Ostrołęce. Wyszkowianie mieli szansę, a wręcz obowiązek zwyciężyć, aby po pierwsze zmazać plamę, jaką był remis z Amatorem Maszewo w poprzedniej kolejce, a po drugie, pozostać w walce o pierwsze miejsce w tabeli. Zapowiadało się jednak, że misja „Ostrołęka” może być bardzo trudna. Kontuzje, kartki i inne zdarzenie wyeliminowały z sobotniego meczu aż pięciu podstawowych piłkarzy trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego. Grający w mocno rezerwowym składzie Bug, zdołał jednak całkowicie zdominować rywala.
Wynik spotkania w pierwszej połowie otworzył Mateusz Maciak, który popisał się skutecznym strzałem z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Karol Skoczeń, który w tym spotkaniu zmuszony był zagrać na pozycji defensywnego pomocnika. Rywale nie zagrozili bramce Łukasza Derejki.
W drugiej odsłonie Bug nadal nacierał. Bardzo dużo okazji podbramkowych zaowocowało „jedynie” jednym golem. Jego autorem był Łukasz Kowalczyk. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie, wyszkowianie zasłużenie wygrali 3:0.
Korona Ostrołęka – Bug Wyszków 0:3 (0:2)
Bramki dla Bugu: M. Maciak 18., K. Skoczeń 30., Ł. Kowalczyk 80.
Bug: Ł. Derejko – R. Nogaj, M. Maciak, Sz. Salwin, K. Kaput – Ł. Damętko, K. Skoczeń, J. Rejnuś (80. – T. Świętoń), N. Litun (60. – T. Rosiński) – Ł. Kowalczyk, Ł. Szala (75. – N. Hakobyan).
Tempa, niestety nadal nie zwalnia Polonia Warszawa, która w ostatniej kolejce rozbiła na wyjeździe Czarnych Węgrów 4:1. To właśnie Czarni będą kolejnym rywalem wyszkowskiego Bugu. Spotkanie z zespołem z Węgrowa zostanie rozegrane w sobotę 17 maja na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Początek o godz. 15.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!
Umiarkowanie dobre wieści doszły nas w kontekście kontuzji, której dwa tygodnie temu nabawił się Adam Matejak. Wyszkowski napastnik ma naderwany mięsień dwugłowy uda. Oznacza to, że jego pauza potrwa w sumie około 3-4 tygodni, a nie pół roku, jak byłoby, gdyby mięsień był całkowicie zerwany. Adamowi życzmy szybkiego powrotu do pełnej dyspozycji!
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Wisła II Płock 1:2
Błękitni Gąbin – Narew Ostrołęka 0:2
Mazur Gostynin – MKS Przasnysz 1:3
Mławianka Mława – Bzura Chodaków 0:0
Czarni Węgrów – Polonia Warszawa 1:4
Amator Maszewo – KS Łomianki 0:2
MKS Ciechanów – Wkra Żuromin 6:1
Naprzód Skórzec – Błękitni Raciąż 2:3.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl