Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Wigilia miejska

Ikona
(Zam: 21.12.2010 r., godz. 12.55)

Już po raz drugi w Wyszkowie odbyło się spotkanie wigilijne dla mieszkańców zorganizowane przez Klub Przyjaciół Wyszkowa i Urząd Miejski.

Wydarzenie odbyło się w niedzielę 19 grudnia na placu przy fontannie przy ulicy Sowińskiego. Mimo, że tego dnia panował silny mróz, mieszkańcy Wyszkowa byli w doskonałych nastrojach, a niska temperatura nie przeszkodziła im we wspólnym kolędowaniu. Spotkanie, tak jak w ubiegłym roku, poprowadziła Zofia Jeż, która wspólnie z zastępcą burmistrza Adamem Mrozem i prezesem Klubu Przyjaciół Wyszkowa Markiem Siekierskim zaprosiła wszystkich do śpiewania kolęd.
– Rok kalendarzowy mieni się wszystkimi kolorami tęczy, ma być oczekiwaniem na przyjście Zbawiciela świata, ma nieść radość z jego narodzin w noc grudniową, ma być pełen pokoju i wesela – mówiła Zofia Jeż. – Dziś chcemy wspólnie z mieszkańcami naszego miasta przeżyć radość tajemnicy Bożego Narodzenia – dodała.
Głos zabrał też Adam Mróz, który przekazał wszystkim mieszkańcom życzenia zarówno w swoim imieniu, jak i burmistrza Grzegorza Nowosielskiego.
– Życzę państwu chwili refleksji, wyciszenia, pewnego oddalenia od spraw poważnych i bieżących, żebyście mogli w Bożym Miłosierdziu spędzić ten czas z rodziną, wolni od trosk i pogoni w tych jakże szybkich czasach – powiedział. – Życzę też, aby ta wspaniała atmosfera, która jest tutaj i z pewnością będzie też przy wigilijnych stołach w Waszych domach, panowała nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, ale aby towarzyszyła nam przez cały rok. Mam nadzieję, że będziemy się spotykać w coraz większym gronie po to, aby otwarcie, szczerze i spontanicznie przełamać się opłatkiem oraz złożyć sobie życzenia – podkreślił.
Życzenia świąteczne złożył mieszkańcom również prezes Klubu Przyjaciół Wyszkowa Marek Siekierski. Po przemówieniach przed mieszkańcami wystąpiła Rewia Dziecięca „Sylaba”. Sylabianki zaśpiewały kilkanaście kolęd i zachęciły innych do kolędowania. Swoim występem czas umilił gościom również chór z klubu seniora. Dodatkowo można było skosztować wigilijnych potraw – m.in. kapusty, pierogów, barszczu i pysznych ciast oraz kupić piękne ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci ze szkoły specjalnej w Brańszczyku. Na zakończenie spotkania proboszcz parafii św. Wojciecha ks. kan. Roman Karaś poprowadził wspólną modlitwę i pobłogosławił opłatek, którym każdy mógł podzielić się z innymi, zebranymi na placu przy fontannie.
M.Ch.

Komentarze

POdziękować?
Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2010 r., godz. 10.42
"Klub Przyjaciół Wyszkowa i urząd miejski zorganizowali wigilijne spotkanie." Nieżle! Przymierze dla Wyszkowa z czasów byłej starosty to "pikuś" przy dygnitarzach z wyszkowskiej platformy, zakonspirowanych w KPW. Teraz płatnik i finansista imprez platformy nie zasługuje nawet na pisownię z dużej litery. Lokalni hrabiowie nie raczyli ściągnąć rękawic, orędując ludowi na mrozie chleb Boży. Za to po Soplicę ochoczo sięgali w ciepełku, wznosząc kielichy z gołym, małym, uniesionym do góry paluszkiem.
Re: POdziękować?
Dodane przez Do Anonima, w dniu 30.12.2010 r., godz. 19.49
Pomyliłeś gazety, drogi Komentatorze. Pisownię z małej litery Urzędu Miejskiego, który nazwałeś "płatnikiem i finansistą imprez platformy", zastosowała nie ta gazeta;) A skoro znasz takie szczegóły z miejskiej wigilii, jak "rozlewanie Soplicy", może sam ją rozlewałeś i po to tylko tam poszedłeś, by potem anonimowo w internecie o tym donieść?
Gdzie na ferie?
Dodane przez Wszystkie dzieci dziada mroza, w dniu 30.12.2010 r., godz. 20.45
Pokazówka dla biedoty. A ty matko do gara nie masz co włożyć! W ubiegłą zimę razem z Grzesiem po Tunezjach i Egiptach się włuczyli. Jak mużynki opaleni do parku na darmową grochówę przyszli na lanserkę. A bidota z pobliskich komunalnych bloków po pięć razy po cienką zupkę sięgała na mrozie.Gdzie panowie na ferie się wybierają? Wybory do przodu trzeba poszaleć! Nam na mrozie i lodzie z czerwonymi nosami przyjdzie pochlipać zalewajkę...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl