Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaKolejna edycja festiwalu muzyki sprzed lat

(Zam: 14.05.2014 r., godz. 16.46)

22 wykonawców, w tym wyszkowianka Maryla Modzelan, wystąpi podczas XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”, który 19 czerwca (jak zawsze w Boże Ciało) odbędzie się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

4 i 5 kwietnia w hotelu „Baśniowa” odbyły się kwalifikacje, które przeprowadzili jurorzy festiwalu: Ryszard Poznakowski (przewodniczący jury), Krzysztof Heering, Aleksander Nowacki i Ryszard Wolański. Z ponad 120 zgłoszeń 97 było zgodnych z regulaminem i zostało dopuszczonych do fazy przesłuchań. Jurorzy z tej grupy zakwalifikowali do festiwalu 22 wykonawców – 2 zespoły męskie, 5 piosenkarzy i 15 piosenkarek (m.in. z Warszawy, Krakowa, Koszalina, Szczecina, Raciborza, Otwocka, Suwałk, Puław, Wąbrzeźna, Kielc, Gdyni, Nasielska). Do udziału w finale jury zakwalifikowało jako pierwszą wyszkowiankę w historii wyszkowskiego festiwalu Marylę Modzelan (we wcześniejszych edycjach festiwalu wyszkowianie byli przyjmowani poza profesjonalną kwalifikacją).
Organizatorzy (prezes Klubu 2012 Andrzej Rębowski i Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”) zapowiadają na 19 czerwca aż 6 piosenek z repertuaru Czesława Niemena. Ponadto usłyszymy utwory Trubadurów, Czerwonych Gitar, Maryli Rodowicz, Anny Jantar, Anny German, Tadeusza Nalepy. Gwiazdą tegorocznego finału będzie Piotr Kuźniak.
Festiwalowi, jak co roku, patronuje wiele instytucji i osób, w tym burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl