Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Sabiny

„Unia Europejska to narzędzie niemieckiej hegemonii w Europie”

(Zam: 07.05.2014 r., godz. 17.34)

Na tę wypowiedź Margaret Thatcher powołał się S. Michalkiewicz przedstawiając swoje poglądy na temat współczesnej Europy. Spotkanie w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, zorganizowane przez niedawno powstały wyszkowski Klub Kwartalnika myśl.pl, było okazją do dyskusji na temat Unii na dwa dni przed dziesiątą rocznicą przyłączenia się Polski do tej organizacji.

Foto
Stanisław Michalkiewicz

Gość, którego w imieniu organizatorów witał Adam Kępka, podzielił państwa na dwa rodzaje: poważne, czyli te, które potrafią zdefiniować interes państwowy i go realizują bez względu na warunki wewnętrzne i zewnętrzne oraz pozostałe, które nie mają tych umiejętności. Gość twierdzi, że poprzez Unię Europejską Niemcy (jako państwo poważne) realizują projekt Mitteleuropy, jeszcze z I wojny światowej, który zakładał stworzenie w Europie Środkowej państw pozornie niepodległych, a w rzeczywistości protektoratów, tworów peryferyjnych, których gospodarki uzupełniałyby niemiecką.
– 1 maja 2004 r. nastąpił Anschluss dziewięciu państw do Unii Europejskiej, czyli do niemieckiej strefy wpływów – powiedział Stanisław Michalkiewicz. – Niemcy po dziewięćdziesięciu latach w tym zakresie wygrały I wojnę światową, skoro zrealizowały cel z tego czasu – dodał.
Dlaczego między innymi Polacy są potrzebni Europie? Stanisław Michalkiewicz stawia tezę, że doskonale uzupełniają starzejące się społeczeństwa, czego ze względu na różnice kulturowe nie mogliby zrobić przedstawiciele narodów z innych rejonów świata.
– W porównaniu z Europą Środkową nie ma różnic cywilizacyjnych – trzeba tych ludzi wytresować w politycznej poprawności i można ich do nas sprowadzić – przedstawiał tok myślenia liderów Europy Zachodniej. – Na przykład w Pionkach jest fabryka prochu, która daje małe zatrudnienie. Typowa rodzina w tym mieście to babcia, która wychowuje wnuki, bo rodzice są za granicą, i to niekoniecznie w tym samym kraju. Pieniądze, które przysyłają to siła nabywcza Pionek.
Według Stanisława Michalkiewicza, Unia Europejska ma wszelkie cechy, by mówić o niej jako o państwie – terytorium, ludność, władzę, bank centralny, walutę, władzę sądowniczą, prokuraturę, policję, w zalążku siły zbrojne. Każdy z obywateli państw członkowskich ma też jednocześnie obywatelstwo Unii Europejskiej.
– Części składowe jakiegoś państwa nigdy nie były niepodległe – uznał. – Suwerenność to zdolność państwa do samodzielnego ustanawiania własnych praw. Unia Europejska w zakresie kompetencji przekazanych przez państwa decyduje samodzielnie, ale to kraje postanawiają, jakie kompetencje przekazać – powiedział, zwracając uwagę na jeszcze jeden element współpracy. – Każde państwo członkowskie musi się powstrzymać przed działaniem, które mogłoby zagrażać celom Unii Europejskiej. Ocena tego, czy mogłoby ono takie być zależy od władz Unii. One mogą wydać państwu członkowskiemu rozkaz powstrzymania się od jakiegoś działania.
Stanisław Michalkiewicz jest zdania, że tylko Niemcy zachowały suwerenność w UE. Dlaczego? Bo przed ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego zwróciły się do swojego Trybunały Konstytucyjnego. Ten orzekł, że żadne prawo nie może w Niemczech wejść w życie bez zatwierdzenia go przez Bundestag i Bundesrat.
– RFN może więc forsować rozwiązania prawne, które mogą wejść w życie w Unii Europejskiej, ale nie w Niemczech – powiedział S. Michalkiewicz.
Kolejny przykład gościa dotyczący niemieckiej dominacji to kryzys w Grecji.
– Unia Europejska pożyczyła temu państwu pieniądze, bo mu brakowało na wykupienie obligacji od... niemieckich banków – oznajmił.
Prócz mechanizmów podejmowania decyzji, dla S. Michalkiewicza Unia Europejska to eksperyment ideologiczny, który polega na wpajaniu politycznej poprawności. Ów marksizm kulturowy, który zdaniem gościa jest zagrożeniem dla podstaw cywilizacji łacińskiej, prowadzi do twierdzeń, które podważają wszelkie hierarchie wartości, zrównują wszelkie normy.
– W tym sensie normą staje się wszystko, prawdą jest wszystko – uznał.
Jego zdaniem, każde prawo tworzone przez państwo to wybór pewnej etyki, określenie co jest dobre i przyzwolone, a co złe i zakazane.
– Państw neutralnych światopoglądowo nie ma i być nie może, bo każda etyka jest zakotwiczona w jakimś światopoglądzie – podkreślił.
J.P.

Komentarze

Dodane przez K., w dniu 07.05.2014 r., godz. 18.46
Wiele gorzkiej prawdy. Jesteśmy państwem niepoważnym.
Dodane przez on, w dniu 07.05.2014 r., godz. 19.23
Następny ruski agent.
Dodane przez Pies, w dniu 07.05.2014 r., godz. 20.18
A może ruski lepszy od tfuski?
Brali pieniądze od niemców z CDU, dziś zniewalają Naród. Julia Pitera- głosowania
Dodane przez Lupa, w dniu 07.05.2014 r., godz. 22.43
Głosowanie w sprawie ograniczenia dni wolnych od pracy w związku ze Świętem Trzech Króli: Za. Głosowanie w sprawie wydłużenia czasu pracy osób niepełnosprawnych: Za. Głosowanie w sprawie referendum przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego: Przeciw. Głosowanie w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego: Za. Głosowanie w sprawie ograniczenia praw obywatelskich w ustawie o zgromadzeniach: Za. Głosowanie w sprawie antypracowniczych zmian w Kodeksie Pracy i ustawie o związkach zawodowych: Za. Głosowanie wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie obowiązku szkolnego 6-latków: Przeciw.
"Nie idź za tłumem, bo nigdzie nie dojdziesz." Margaret Thatcher
Dodane przez Arek, w dniu 07.05.2014 r., godz. 23.02
10.10.2009r. - tego dnia ś.p. prezydent Lech Kaczyński podpisał Traktat lizboński, wynegocjowany wspólnie z Donaldem Tuskiem, dzięki któremu 1.12.2009r. U.E. stała się niepodległym państwem, a Polska jej częścią składową. Warto jeszcze przypomnieć, że Jarosław Kaczyński kontynuuje politykę brata co do dalszej integracji i pozbawiania Polski kolejnych atrybutów niepodległości i proponuje utworzenie wspólnej europejskiej armii. P.S. Było bardzo miło usłyszeć od pana Stanisława Michalkiewicza, jako odpowiedź na jedno z pytań, że najbliższa poglądowo jest mu Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke.
Dodane przez Asia, w dniu 07.05.2014 r., godz. 23.22
Dlaczego jakaś szuja myśli, że jak napisze "ruski agent", to cokolwiek wskura? To forum jest oporne na tak prymitywne argumenty.
Dodane przez Stanisław, w dniu 08.05.2014 r., godz. 09.14
Panie Arku, a czy RN (Ruch Narodowy) i KNP (Kongres Nowej Prawicy) to dwa oddzielne byty? Pytam bo mi się często miesza. A drugie, to chciałem zapytać dlaczego we wszystkich pana komentarzach porównuje i atakuje PiS. Nie zdarza się panu dotykać PO. Dlatego kolejne moje pytanie. Czy KNP bliższa ideowo i politycznie jest Platforma Obywatelska z Tuskiem Rostowskim Piterą i Kozłowskim, Niesiołowskim, Nowakiem, Chlebowskim i Drzewieckim, Grasiem, Sikorskim, Arłukowiczem, Kidawą i Kopacz?
Dodane przez Samson, w dniu 08.05.2014 r., godz. 13.17
Do czego Polskię sprowadził Tusk ze swoim rządem PO-PSl. Statków już produkować nie możemy - Berlin może. Kopalnie pozamykają - Niemcy otwierają. Za pasem wybory, jak nie chcesz być niewolnikiem bandy niebieskich nierobów, głosuj głową.
Ad Lupa
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2014 r., godz. 16.22
Podany przykład dotyczy decyzji podejmowanych przez J. Piterę, ale jest to również odzwierciedlenie postaw PO. W tych samych głosowaniach PO głosowałao tak samo, dlatego zapytam czy warto wspierać polityków tej partii, niezależnie od szczebla? Dla mnie takim samym nieporządanym elementam jak J. Pitera jest także jaj partyjny kolega na nizinach samorzadowych w gminie Adam Mróz, Wojciech Chodkowski, Teresa Jastrzębska, Zbigniew Wiśniewski. To również dzięki nim mamy pracować aż do śmierci, oni ograniczyli nam wiele praw. Rząd to ci sami ludzie, nasi są jego naturalnym zapleczem. Zróbmy z tym coś.
Dodane przez A., w dniu 08.05.2014 r., godz. 17.59
Niwe należy zapominać, że podobnie potraktowało nas PSL - koalicjant
Dodane przez Kuna, w dniu 08.05.2014 r., godz. 21.25
Pan Arek nie odpowiada, chyba coś z tymi sympatiami do PO jest na rzeczy.
Dodane przez Gdzie?, w dniu 08.05.2014 r., godz. 22.47
Tak nam w tej Unii dobnrze, to gdzie się POdziały polski stocznie panowie wyszkowska PO?
"Bo nie o to chodzi by zmieniać świnie przy korycie, tylko koryto im zabrać." Janusz Korwin-Mikke
Dodane przez Arek, w dniu 09.05.2014 r., godz. 02.34
Szanowny Panie Stanisławie Kongres Nowej Prawicy (skrót: Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke) a Ruch Narodowy to dwa oddzielne byty, które różnią się programem politycznym w szczególności dotyczącym spraw gospodarczych. KNP to partia, której program w sprawach społecznych jest konserwatywny (np. zakaz zabijania dzieci nienarodzonych, zakaz eutanazji, nie ingerowanie państwa w stosunki rodzinne, itp.) a w sprawach gospodarczych liberalny (niskie i proste podatki, proste i jasne przepisy prawa, mała biurokracja, itd.). RN o ile w sprawach społecznych ma zbliżone do nas postulaty, to w sprawach gospodarczych jest niestety lewicowy. Co do POPiS-u. Dla mnie to dwie strony tego samego medalu. Niestety obie lewe, mimo deklaracji o prawicowości. Partia Oszustów – jak nazwała ją przepięknie pani Agnieszka Holland, tak właściwie niczym się nie różni od PiS-u poza słowną retoryką. Dowodem na to jest tak wielu działaczy PiS i PO (Radosław Sikorski, Michał Kamiński, Paweł Zalewski, Zyta Gilowska, śp. Zbigniew Religa i wielu, wielu innych), którzy kiedyś byli w PiS potem przeszli do PO i na odwrót. I jak przyznał były poseł PiS-u, potem PO Antoni Mężydło, on wcale nie musiał przy tym zmieniać poglądów. Pozostali więc zapewne też. Obie partie są za utrzymaniem podatku dochodowego, deficytu budżetowego, zadłużaniem państwa, opowiadają się za ingerencją państwa w gospodarkę oraz za pogłębianiem integracji w ramach UE (żeby wymienić tylko te najważniejsze punkty). Jeszcze raz podkreślę: to są dwie strony, ale tego samego medalu, niestety dwie lewe strony. Pozdrawiam.
Dodane przez Jacek, w dniu 09.05.2014 r., godz. 08.38
Jesten za! NKP może być ożywieniem dla kraju. Zapanowała stęchlizna, a Wyszków jest tego dobrym przykładem. Sobczak z Siekierskim jednymi dróżkami chadzają. Jak długo? zależy od nas.
Co tak naprawdę wydarzyło się w Odessie?
Dodane przez Sława Herojom her Tusk i Kaczyński, w dniu 09.05.2014 r., godz. 12.12
Prawy Sektor szkolony w Legionowie pokazał na co stać ukraińskich banderowców. Tylko "Nie" Urbana o tym pisze. G. Wyborcza i G. Polska śpiewają w jednym chórze. Hańba!
Dodane przez on, w dniu 09.05.2014 r., godz. 15.19
Aż bije po oczach od was ciemnotą
Dodane przez rodak zza buga, w dniu 09.05.2014 r., godz. 19.25
Porównując te dwa ugrupowania (Ruch Narodowy i Kongres Nowej Prawicy) widać co je łączy, a tą wspólną cechą jest - GŁUPOTA. Są co prawda niewielkie różnice, narodowcy do tego są jeszcze antysemitami, homofobami i ogólnie bardziej agresywni i niezrównoważeni. To tak z grubsza jeśli chodzi o różnice.
Dodane przez alek, w dniu 09.05.2014 r., godz. 21.16
Michalkiewicza i Korwina należy rozpatrywać jako publicystów a nie polityków. Bardzo dobrze się słucha, proste odpowiedzi i rozwiązania, częściowo słuszne bo biurokracja i liczba przepisów się zwiększa i morduje pracowitość Polaków. Tylko ci panowie kpią z Polaków, uważają nas za durniów, widzimy jak kończą się proste rozwiązania na Ukrainie, wykorzystują naszą romantyczną duszę i łatwowierność.Polacy są w trudnej sytuacji, między wygadanymi cwaniaczkami a polityczną bandą czworga i ich okruchy. Zamknęli się w swoich rodzinach i ciężkiej pracy aby żyć coraz lepiej. Złotouści nam nie pomogą.
Dodane przez Konopielka, w dniu 09.05.2014 r., godz. 21.56
Co na temat stoczni POwiesz resortowy mądralo? Wraz z nimi pada Waryński, huty i wiele innych. Jedź ze swoim oświeceniem do Monglii. Rodaku - nie kompromituj się już więcej. Nie zapominaj też, że w całej swojej mądrości będziesz musiał pracować do 67 r. życia. Dasz radę? Zawsze możesz przejśc na garnuszek żony.
Tak nas trktuje PO-PSL
Dodane przez Anonim, w dniu 09.05.2014 r., godz. 23.19
Głosowanie w sprawie ograniczenia dni wolnych od pracy w związku ze Świętem Trzech Króli: Za. Głosowanie w sprawie wydłużenia czasu pracy osób niepełnosprawnych: Za. Głosowanie w sprawie referendum przeciwko wydłużeniu wieku emerytalnego: Przeciw. Głosowanie w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego: Za. Głosowanie w sprawie ograniczenia praw obywatelskich w ustawie o zgromadzeniach: Za. Głosowanie w sprawie antypracowniczych zmian w Kodeksie Pracy i ustawie o związkach zawodowych: Za. Głosowanie wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie obowiązku szkolnego 6-latków: Przeciw.
Dodane przez rodak zza buga, w dniu 10.05.2014 r., godz. 07.28
W sprawie stoczni i ich ratowania to ma najwięcej do powiedzenia wasz prorok z Torunia. Jego pytajcie co się stało z pieniędzmi zebranymi przez Polaków na ratowanie stoczni. Wątpię tylko czy ten szaman będzie chciał z wami rozmawiać.Poda natomiast chętnie numer konta, na które debile mają wpłacać następne pieniądze.
Dodane przez Klos, w dniu 10.05.2014 r., godz. 10.27
Co się stało z resortowymi pieniędzmi wpakowanymi w stocznie. Wyparowały do Ukrainny? Los stoczni przesądzony został przez PO i Tuska w Berlinie, reszta tao twoje pobozne zyczenia w celu odwrócenia kota ogonem. Bezskuteczne. Chcesz to wpłacaj, jak nie to wara. Tyle możesz zrobić, jak i reszta budżetowych pętaków.
Szczaw i mirabelki
Dodane przez rodak zza pługa, w dniu 10.05.2014 r., godz. 14.17
Rząd PO-PSL zdradził polskich rolników. Dziś powinniśmy mieć realne zrównanie dopłat. Obiecanki, że kandydaci z tych partii będą do tego dążyć są śmieszne. Dosyć obłudy.
Dodane przez rodak zza buga, w dniu 10.05.2014 r., godz. 15.31
Nie podszywaj się cwaniaczku pode mnie, za cienki jesteś, z daleka widać, że to co piszesz pod moim nickiem na odległość śmierdzi krętactwem.
Dodane przez rolnik, w dniu 10.05.2014 r., godz. 15.33
Ja, ani żaden rolnik, którego znam nie czuje się ani oszukany, ani tym bardziej zdradzony. Nie wypowiadaj się za innych.
Dodane przez Czarek, w dniu 10.05.2014 r., godz. 19.04
Stanisław Michalkiewicz kpi z demokracji. Ten reprezentuje poglądy na tyle skrajne, iż dziwne. Poglądy nacjonalistów powodują utratę siły UE.
Dodane przez Jątek, w dniu 11.05.2014 r., godz. 08.47
Zabużański rodaku - niedebilu. Wpłacaj pieniądze do tego bagna do 67 r. życia, jak ci go starczy. A na konie dostaniesz w prezencie emeryturę, która w ciągu maksymalnie kilku lat doprowadzi cię do grobu. Głosuj na kolegów z koalicji. Patrząc PO nich widzę, że oni to mogą pracować nawet do 80-tki. Same ciepłe budżetowe POsadki. Mróz, Siekierski, Kowalski, Chodkowski, Jastrzębska - kwiat wyszkowskiej PO. Ręce same składają się do oklasków!
Dodane przez knom, w dniu 11.05.2014 r., godz. 12.35
POglądy Tfuska POwodują wzmocnienie siły Europy, a POlski rozłożenie na łopatki i zredukowanie Polaków do roli monterów - białych murzynów. Przykład powyższy stoczni, kopalni. Nie dać się nabrać kolejny raz na PO, bo zostaniemy z ręką w POlskim nocniku z niemiecką zawartością! Na wyszkowskie PO również! Przyjrzyjcie się klasie i kompetencjom reprezentantów.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.05.2014 r., godz. 13.31
Dziś PO okazuje się najbardziej antydemokratyczną formacją w kraju. Przypomnieć tylko akcję "zmieleni".
Dodane przez Obywatel podatnik, w dniu 11.05.2014 r., godz. 15.57
Wymieniony przez Jątka "kwiat" akywu wyszkowskiego PO, to super ekipa, która raczej powinna szczęścia POszukać w prywatnym, albo własnym biznesie. Powinni stworzyć wiele miejsc pracy i dać zatrudnienie rzeszy mieszkańców. Inaczej będą tylko mądralami na budżetówce, naszysz podatkach ipensjach, za które kupują sobie te wszystkie wypaśne bryki. Jestem ciekawy jak tekn "kwiat" poradziłby sobie na swoim. Co o tym sądzicie?
Dodane przez TD, w dniu 11.05.2014 r., godz. 17.20
"Potrzebni są politycy na miarę mężów stanu, a nie ludzie zdolni jedynie do miałkich partykularyzmów"
Dodane przez Przekonany, w dniu 11.05.2014 r., godz. 20.32
Kongres Nowej Prawicy będzie przewietrzeniem polskiej sceny politycznej. Towarzystwo z POPiS chciałoby władzy wyłącznie dla siebie, tymczasem dla zdrowej demokracji ważna jest także mądra propaństwowa lewica.
Dodane przez Crime, w dniu 11.05.2014 r., godz. 22.28
Jesteśmy zaskakiwani nowymi formacjami, które po porażkach zmieniają swoje nazwy. Jeśli Korwin nie potrafi zapewnić list wyborczych i musi brać rodzinę to jaka to szansa dla Polski. Palikota chcą zastąpić Korwinem. Żadne to alternatywy.
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 11.05.2014 r., godz. 23.28
Prosze Was, dajcie sobie spokój z korwinistami. Zastanówcie się co w sobie mają, że klasztor z Czerskiej nagle darzy ich względami. Widząc niezadowolenie społeczne i eurosceptycyzm zaczęli promować KNP dla odwrócenia uwagi od rosnącego w siłę Ruchu Narodowego. Mnie podoba sie apel Asi z poprzedniego tygodnia: Wyszków głosuje na swojego, czyli na Piotra Głowackiego!
Jest jeszcze jeden powód aby odciąć ten rząd i innych "nowoczesnych" chętnych do władzy
Dodane przez O.N.A., w dniu 11.05.2014 r., godz. 23.55
Pod koniec kwietnia Rada Ministrów zgodziła się na ratyfikację Konwencji o zapobieganiou przemocy wobec kobiet. Projekt ustawy o ratyfikacji jest w sejmie. "Konwencja ta definiuje płeć jedynie jako zjawisko społeczno-kulturowe i jednoznacznie zmierza do wprowadzenia zmian wzorców społecznych i kulturowych (art. 12 p.1). Konsekwencją jej ratyfikacji byłoby dostosowanie polskiego prawa, edukacji oraz życia społecznego i rodzinnego do założeń ideologii, która dąży do równego traktowania kobiet i mężczyzn we wszystkich obszarach życia, a w rzeczywistości daje zgodę na dyskryminację jednej z płci, gdyż nie uwzględnia różnic występujących pomiędzy kobietą i mężczyzną lub okoliczności w jakich oni się znajdują. Pod pozorem równego traktowania Polacy utraciliby prawo do ochrony elementarnych wartości naturalnych i chrześcijańskich, zarówno w życiu społecznym, jak i prywatnym, w rodzinach oraz w wychowaniu swoich dzieci, co byłoby egzekwowane prawem. Oznacza to łamanie sumień polskich katolików: matek i ojców. Art. 4 p. 4 Konwencji mówi, że specjalne środki w niej stosowane nie są uznawane za dyskryminację. Tymczasem Konwencja proponuje wiele rozwiązań dyskryminujących (z sankcjami karnymi włącznie) zwłaszcza wobec mężczyzn i tradycyjnych rodzin oraz tych obywateli, którzy nie zechcą pogodzić się z propagowaniem zachowań homoseksualnych i propozycjami propagowania niestereotypowych ról, np. homoseksualnych w przedszkolach, szkołach, na uniwersytetach, w wojsku, placówkach zdrowia czy sporcie. Konwencja narzuca danemu krajowi wytyczne dotyczące programów edukacyjnych na wszystkich poziomach nakazując wprowadzenie tzw. "perspektywy płci" w rozumieniu "jedynej słusznej" "płci kulturowej", co stoi w sprzeczności z polską linią edukacyjną respektującą komplementarność płci, a tym samym zmienia perspektywę antropologiczną kobiety i mężczyzny niemożliwą do przyjęcia przez gwarantowany konstytucyjnie system wartości i przyjętą koncepcję człowieka. Nad przestrzeganiem zapisów Konwencji ma czuwać międzynarodowy organ, co będzie nas obciążać poważnymi kosztami i spowoduje utratę naszej suwerenności w sprawach etycznych i rodzinnych. Wrażliwe dane na temat ofiar przemocy będą przekazywane za granicę bez ich wiedzy i zgody. "
Dodane przez Golem, w dniu 12.05.2014 r., godz. 08.42
Zoda Crime, ale każdą nową formację mozna dyskredytować w ten lub podobny sposób. Nie odnosisz wrażenia, że dwie partie (PO - PiS) chciałyby zawładnąć cała politycną przestrzenią? Dyskredytują nie tylko korwinistów, ale też Ziobrystów i Gowinistów. Okazuje się, że nikt poza prezesem nie jest godzien być opozycjonistą. Zgoda, że w tej chwili zadaniem nr 1 jest odciąć PO od władzy, a można tego dokonać za sprawą zdecydowanego zwycięstwa PiS w eurowyborach i powtórzeniem sukcesu w przyszłym roku. Wybory parlamentarne mogą być szansą również dla mniejszych prawicowych ugrupowań na wejście do parlamentu.
Dodane przez Pirx, w dniu 12.05.2014 r., godz. 11.03
System dwupartyjny nie jest dla nas dobrym wyjściem. W narodzie jest zbyt duże zróżnicowanie, żeby społeczeństwo odnalazło się po jednej lub drugiej stronie. Przykładem Wyszków gdzie PiS poza kilkoma stołkami w Radzie Gminy, różnymi komisjami ma niewielkie, coraz słabsze zaplecze i poparcie. Słyszeliśmy, że nawet niepokorni Głowacki, Rusak, Gajewski i Szklarski opuścili to zgrupowanie definitywnie. Odnajdują się w alternatywnych formacjach. PO - poza garstką korytowców, których żródłem utrzymania jest praca w gminnych jednostkach (TBS, PWiK) jest prawie całkowicie pozbawiona zaplecza. Nawet wśród spinakierów są sympatycy chyba wszystkich opcji. Ludzie mają dość drogowych mandatów, restrykcyjnego państwa, perspektywy pracy aż do śmierci (67 l.) Likwidacji rodzimego przemysłu i afer. Wszystko to zafundował nam obecny rząd. Gorzej już być nie może.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.05.2014 r., godz. 11.04
Czy O.N.A wyczytała to w" Naszym Nocniku" czy w" Gazecie Ruskiej" ?
"Chcę Polski, w której miliony może zarobić analfabeta, umiejący robić dobre buty, a nie Polski, gdzie miliony robią cwaniacy od żonglowania przepisami podatkowymi!" Janusz Korwin-Mikke
Dodane przez Arek, w dniu 12.05.2014 r., godz. 11.09
W tej chwili zadaniem nr 1 jest odciąć POPiS od władzy. Obie partie są szkodliwe dla Polski, bo obie proponują socjalistyczne rozwiązania, które nie dają żadnej szansy na rozwój i tłumią wolność. Problemy naszego codziennego życia, wynikają także z głupich praw jakie oni stanowią w Sejmie i Senacie. Polska emigracja, głosując nogami wyraźnie to pokazuje. A ze wszystkich komitetów wyborczych startujących w tych wyborach gwarancję zmiany polskiej polityki daje jedynie Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke.
Kto wpuszcza tu tego nowokomucha?
Dodane przez 67, w dniu 12.05.2014 r., godz. 11.55
Dożyjesz emerytury przy takim trybie życia Ejchler?
Dodane przez swojak, w dniu 12.05.2014 r., godz. 12.38
Arku, zgadzam się z Tobą, ale połowicznie. Twoje ugrupowanie, owszem daje gwarancję zmiany polskiej polityki, ale na tym koniec. Twierdzę, że nie będzie to zmiana na lepsze, a wręcz przeciwnie.
Dodane przez Ja, w dniu 12.05.2014 r., godz. 14.03
Do chleja, twoim żródłem wszelkiej wiedzy jest żydowska GazWyb i niemiecki Fakt. Czym chciałbyś zaimponować?
Szałajda
Dodane przez TD, w dniu 12.05.2014 r., godz. 21.37
"Samorząd powinien skupić się na potrzebach rodzin. A Polacy powinni wiedzieć jakim wartościom służą kandydaci w wyborach samorządowych".
Dodane przez Golem, w dniu 12.05.2014 r., godz. 21.47
Co sądzicie Państwo o szopce medialnej z panią profesor Pawłowicz i uzurpatorem do stopnia profesora Bartoszewskim? Moje zdanie jest takie: kiedy ktoś publicznie nazywa moich rodaków bydłem, nie zasługuje na nic więcej jak nazwać go świńskim pastuchem. Tymbardziej kiedy mówi to człowiek, który z "kolonni letnich" w Oswięcimiu wydostał się ze względu na (uwaga!) zły stan zdrowia! W tym sporze popieram panią Pawłowicz, i dziwię się, że żaden z prawych facetów nie potrafił pokazać jaj.
Dodane przez EU, w dniu 12.05.2014 r., godz. 22.21
Partia Korwina jest szkodliwa dla Polski, tworzy miraże o wolności i mniejszych podatkach. Nie ma jej w Sejmie gdzie tworzy się prawo, nie ma struktur, jedyny znany jej przedstawiciel to Przemek Wipler, który zrobił wiele dla deregulacji gospodarki ale będąc partii, która ma wielu posłów. To potok słów, nad którymi się nie zastanawiamy bo jesteśmy w biegu. Co nam proponuje Korwin - ubezpieczajmy się w KRUS bo najtaniej i pracujmy w szarej strefie bo przy takich zarobkach jakie mamy nie powinniśmy płacić podatków. Zróbmy coś bez kredytów, bez lokalu,w którym można prowadzić interes i bez promocji, metodą chałupniczą. Tak można było na początku lat 90-tych. Czy Korwin prowadził swoją firmę, nie, utrzymywał się z publicystyki. Pani Justyna prowadzi gazetę lokalną i jest na takim poziomie, a nawet wyższym niż Korwin z swoją publicystyką. Czy pani Justyna aspiruje do głównych ról w polityce krajowej, nic o tym nie wiem. Skończmy więc Arku z tym znachorstwem politycznym. Prosta polityka powinna być podparta solidnymi przeliczeniami ekonomicznymi aby odróżnić ziarno od plew.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.05.2014 r., godz. 22.34
Pirx, a co to takiego spinakiery?
"Różnica między PiS a PO jest taka, że PiS nie zrobił lustracji, a PO nie robi liberalizacji." Janusz Korwin-Mikke
Dodane przez Arek, w dniu 13.05.2014 r., godz. 02.20
Drogi EU szkodliwe to dla Polski są PiS i PO, które w sprawach istotnych mają takie samo stanowisko - nakierowane na bycie w UE i wypełnianie jej kolejnych głupich dyrektyw, czyli rozwijanie i umacnianie w Polsce socjalizmu. Może napiszesz ile z naszych podatków pod przymusem idzie na finansowanie tego całego POPiS-u? Co do bytności w Sejmie, to racz zauważyć Drogi EU, że 15 lat temu żadnego POPiS-u w Sejmie i w Senacie także nie było i nic nie stoi na przeszkodzie, aby już za rok ponownie ich tam nie było. Co do propozycji, które przypisujesz Korwinowi, to jesteś w błędzie. Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke jest za dobrowolnością ubezpieczeń, likwidacją podatku dochodowego i obniżką VAT do 15% (najniższy próg wymagany przez UE). Szara strefa prawie całkowicie zniknie po wprowadzeniu takich rozwiązań, bo przy niskich podatkach i braku obowiązku ubezpieczeń znikną problemy związane z tymi sprawami. Co do kredytów to nikt nikomu nie będzie zakazywał ich zaciągania. To są indywidualne ludzkie działania, a prawica wyznaje zasadę: "Volenti non fit iniuria", co się wykłada - chcącemu nie dzieje się krzywda. I wbrew temu co twierdzisz, pisanie felietonów jest właśnie prowadzeniem własnej działalności, tak więc Twój zarzut, że Janusz Korwin-Mikke nie prowadził własnej firmy jest chybiony. Warto tu przy okazji podkreślić, że mimo swoich 72 lat, pan Janusz nie pobiera emerytury mimo, że mu przysługuje, ale cały czas utrzymuje się z pisania. Co do wyższości publicystyki, to może tylko napiszę, że obecnie JKM pisuje do dwóch gazet codziennych, dwóch tygodników, jednego dwutygodnika i jednego miesięcznika, dodatkowo prowadzi dwa autorskie blogi - na jednym z nich od 10.2006r. było już ponad 53mln wejść oraz konto na Facebook-u - ponad 271.000 polubień.
Chciałbyś żeby było jak jest?
Dodane przez Franciszek Szałajda, w dniu 13.05.2014 r., godz. 09.45
O co chodzi EU? W KRUS jest najtaniej i dlatego wielu cwaniaków i z PiS i PO do niego uciekło pod pretekstem hodowli kilku kur lub gołębi. (Działalność rolnicza). W sprawach podatków też nie masz racji. Te zabijają inicjatywę. Wielu przedsiębiorców nie zatrudnia legalnie, bo nie wyrabia na obsługę kosztów utrzymania etatów. Ludzie masowo emigrują, zastanawiałeś się dlaczego? Najwyższa pora żeby całkowicie pognać PO i ograniczyć zapędy PiS. Żaden monopol nie jest nam potrzebny. Spójrz na reprezentantów tych dwóch dominujących partii w naszym mieście. Mało który może pochwalić się dorobkiem wynikającym z ich własnej przedsiębiorczej inicjatywy. Są to sami korytowcy z dziobami po nos umaczanymi w budżetowej mannie. Pasożyty żerujące na wyciskanych z nas podatkach. Przyjrzyj im się uważnie.
Dodane przez Pirx, w dniu 13.05.2014 r., godz. 11.58
"Spięte" POlitycznie chłopaki
Dodane przez Iza, w dniu 13.05.2014 r., godz. 14.37
Niech wybory staną się w końcu naszą odpowiedzialnością. Nie można dłużej tolerować tak kiepskiej klasy politycznej w naszym kraju. Obudźcie się, ludzie umierają pod szpitalami!
do Izy
Dodane przez pani, w dniu 13.05.2014 r., godz. 15.57
wyszkowski szpital, to tylko łapówka, a już na polożniczym to pan KRÓL baz wizyty prywatnej to kobiety traktuje jak.....brak słów
Dodane przez Koń, w dniu 13.05.2014 r., godz. 17.44
To gdzie ci faceci, gdyby moją ślicznotkę taki konował potraktował nie tak jak trzeba, to sam potrzebowałby lekarskiej pomocy.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2014 r., godz. 18.31
W Wyszkowie nie ma fachowców na budżetowych stołkach, są politcy. Najpierw minister a potem magister. I dlatego jest jak jest. W jesiennych wyborach trzeba zadać im pytanie, albo polityka, albo stołek. Widzicie co się dzieje w PWiK kiedy pani prezes zajmuje stołek i jest politykiem Platformy Obywatelskiej będąc radną w powiecie. Ani tu ani tu sobie nie radzi, za zastępcę ma politycznego kacyka, który niewiele wnosi. Albo rypki drodzi karierowicze, albo akwarium. Albo zielona wyspa, dosłownie.
Dodane przez Zołza, w dniu 13.05.2014 r., godz. 20.00
Albo zielona trawka, i za własny biznes.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.05.2014 r., godz. 20.54
Janusz Korwin Mikke nie jest wg mnie politykiem, ponieważ od ponad 20 lat nie wprowadził do sejmu żadnego posła, lecz publicystą i celebrytą. Jego publicystyki od lat nie czytuję, ponieważ są to przeważnie sztuczki słowne. Powiem szczerze, że nie wierzę, że KNP wejdzie do PE. Tyle razy czytałem na ten temat "uczone" analizy w Czasie Najwyższym, że przestało to na mnie robić jakiekolwiek wrażenie. Natomiast publicystykę Stanisława Michalkiewicza bardzo cenię za ciekawe spojrzenie na sprawy, o których pisze i lekki styl. Trochę szkoda, że nie mogłem być na wyszkowskim spotkaniu, ale z drugiej strony przy dzisiejszych sposobach komunikacji łatwo dotrzeć do jego felietonów i wypowiedzi na wszelkie tematy, w tym UE.
Co z POżyczką Tuska od Niemców? Komisja śledcza!
Dodane przez Kosmos 1999, w dniu 13.05.2014 r., godz. 23.46
Jaką to "wdzięczność" kupiono za kilka reklamówek pełnych pieniędzy? I na co pieniądze te wydano? To smutne pytania, bo nie rozmawiamy już o tym, czy polityków można kupić, lecz jaka jest ich cena. Czy słowo "wartości" potraktowane zostało zbyt literalnie? Nie wolno nam zlekceważyć zdarzeń sprzed dwudziestu pięciu lat. Bo wtedy staniemy się ich uczestnikami.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl