Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyMoże hala, może boisko

(Zam: 07.05.2014 r., godz. 17.09)

Zespół Szkół nr 2 w Wyszkowie zasługuje na lepszą salę gimnastyczną – uważają członkowie Zarządu Powiatu. Koncepcja nowej hali już jest, jednak na razie nie wiadomo, kiedy budowa mogłaby się rozpocząć.

– Zespół Szkół nie ma właściwej sali gimnastycznej. Ta, z której obecnie korzystają uczniowie jest w bardzo złym stanie. Jest niska, wąska, po prostu nie odpowiada warunkom, jakie obecnie stawia się szkolnym halom sportowym – mówi wicestarosta Zdzisław Bocian.
Z. Bocian dodaje jednocześnie, że powiatu na razie nie stać na taką inwestycję. Do powstania hali jeszcze długa droga, mimo że koncepcja nowego obiektu już jest (powstała półtora roku temu), ale nie ma całościowego projektu, nie było też rozmów na temat montażu finansowego nowej inwestycji.
Jednocześnie powiat odkłada termomodernizację położonego naprzeciwko Zespołu Szkół nr 1 na następny okres programowania unijnego i nakazuje szkołom podzielenie się „Orlikiem” przy „Skłodowskiej”.
– „Orlik” został wybudowany za pieniądze powiatu i ma służyć wszystkim – taka była idea tego miejsca, a pani dyrektor Kalinowska wnosi tylko o 2 dni w tygodniu. Czy to coś złego? To jest tylko stworzenie uczniom normalnych warunków prowadzenia wychowania fizycznego – mówi Zdzisław Bocian pytany, czy ZS nr 2 nie otrzymuje ze strony powiatu większych możliwości rozwoju. – Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście, żeby taki obiekt powstał przy szkole pani dyrektor, zamiast hali. Może będzie program, który pozwoli nam zrobić to w ten sposób. A.B.

Komentarze

Dodane przez ale jaja, w dniu 08.05.2014 r., godz. 19.19
Pani Kalinowska to powinna porozmawiać z eurodeputowanym Kalinowskim i za JEGO wlasne pieniądze wybudować nowy orlik dla ZSZ 2. Bo ani on ani ona dla Wyszkowa i wyszkowskiej oświaty nic nie zrobili oprócz utrzymania się dzięki PSL przy korycie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl