Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyDziałkowicze na nowy system jeszcze poczekają

(Zam: 07.05.2014 r., godz. 16.58)

Tymczasowi mieszkańcy gminy, działkowicze nadal muszą indywidualnie podpisywać umowy z odbiorcami śmieci. Objęcie ich scentralizowanym systemem, takim jak w przypadku mieszkańców stałych, burmistrz zapowiada na koniec tego roku.

Według sołtysa Kamieńczyka Marka Curuła, który w tej sprawie zabrał głos podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej, zainteresowani wciąż nie czują się doinformowani co do procedur związanych z odbiorem śmieci. W ubiegłym roku gmina rozstrzygnęła przetarg i wybrała MPK z Ostrołęki – firmę, która odbiera śmieci od wszystkich stałych mieszkańców, według ustalonego harmonogramu. Nowy system nie objął działkowiczów, a także prowadzących działalność gospodarczą – ci na własną rękę muszą znaleźć odpowiadającą im ofertę firmy, z którą podpiszą indywidualną umowę. Burmistrz przypominał na sesji, że zawarcie takiej umowy jest obowiązkowe, a skontrolować jej posiadanie może w każdej chwili straż miejska.
Wykaz firm, które zajmują się odbieraniem odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.wyszkow.pl w zakładce „Śmieci po nowemu” na stronie głównej.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Franciszek Szałajda, w dniu 13.05.2014 r., godz. 09.57
Objęcie ich scentralizowanym systemem, takim jak w przypadku mieszkańców stałych, burmistrz zapowiada na koniec tego roku. --- Co za przeszkody stoją naszemu zapracowanemu prawnikowi na drodze? Przed nami kolejny sezon lasów pełnych plastikowych grzybów. Szkoda burmistrzu, że nie jest pan tak zdeterminowany zrobieniem porządku, jak to pan był z przywaleniem stałym mieszkańcom najwyższych opłat za śmieci w regionie. Oj szkoda.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl