Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaDroga w centrum gorsza niż na wsi

(Zam: 30.04.2014 r., godz. 17.07)

W okolicy supermarkety znanych sieci, sklepy, punkty usługowe, droga wojewódzka, obwodnica śródmiejska, rozbudowujące się osiedle, a oni, jak sami mówią, mają drogę gorszą niż w niejednej wsi. Mieszkańcy drogi położonej wzdłuż ul. Pułtuskiej w Wyszkowie od lat walczą o jej utwardzenie (kostkę brukową, asfalt) brodząc w błocie i kałużach, a latem znosząc tumany kurzu.

Foto
Droga w centrum gorsza niż na wsi

Paradoksalnie, mimo że domy osób tam mieszkających mają adres „ul. Pułtuska” od jakości drogi wojewódzkiej ich uliczkę dzieli technologiczna przepaść. W sobotę firma pracująca na zlecenie gminy na jej nawierzchnię wysypała ziemię, ale niewiele to dało przez deszcz, który padał niemal przez cały weekend. Zdenerwowani mieszkańcy w końcu w poniedziałek rano ruszyli do Urzędu Miejskiego – udało im się ściągnąć z samego rana na swoją drogę pełną kałuż, błota, nierówności burmistrza Grzegorza Nowosielskiego i naczelnika wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego Zdzisława Mikołajczyka.
– Okazało się dzisiaj (w poniedziałek – przyp. red.), że jest chaos w Urzędzie, nikt nic nie wie. Okazało się, że pan Mikołajczyk dał zlecenie, chciał nas wesprzeć, utwardzić drogę, ale wyszło zupełnie odwrotnie – deszcz padał, bezsensem było robienie jej w deszcze – mówiła w rozmowie z „Wyszkowiakiem” jedna z mieszkanek. – Oczywiście, że nikt nie przewidzi opadów, ale takie ulewy pojawiają się coraz częściej, a my przez nie coraz częściej cierpimy. Przyjeżdżają wywrotki, równają, ale to trwa od lat. Przez to podnosi się poziom drogi, a woda z niej spływa na nasze posesje.
– Dziecko miało iść do szkoły przewróciło się, musiałam je podnieść, wróciło do domu – usłyszał burmistrz od kobiety, która wskazywała na kałużę rozlewającą się na całą szerokość drogi.
Poza tym, że sobotnie równanie nie zdało egzaminu, ci którzy spotkali się z burmistrzem podnosili kwestię tego, co na nią zostało wysypane – prócz ziemi są tam drobne elementy metalowe, ceramiczne i inne odpady niewiadomego pochodzenia.
– Zaprojektujemy drogę, jeśli się nie uda jej zrobić w tym roku, to wykonamy ją w przyszłym – obiecywał Grzegorz Nowosielski zapewniając, że do wtorku droga zostanie przynajmniej wyrównana. – Pani mnie przestraszyła, myślałem, że tu się stała tragedia, a tu przyjeżdżamy i jest jedna duża kałuża na drodze gruntowej, co przy takich opadach, jak były przez sobotę i niedzielę, nie jest dziwnym zjawiskiem – dodał.
– To nie jest pierwszy rok, kiedy piszemy pisma, a najgorzej mnie denerwuje, że na osiedlach są zrywane płytki, kładziona jest nowa kostka, a tu jej nie ma – skarżył się mieszkaniec.
Burmistrz zastrzegł, że w przypadku, gdyby droga miałaby powstać w tym roku, gmina będzie musiała w budżecie znaleźć dodatkowe pieniądze – ok. 200 000 zł.
Do rozwiązania dla projektanta będzie kwestia szerokości drogi – w chwili obecnej jest wąska, poszerzenie wymagałoby przejęcia od mieszkańców części ich gruntów. Alternatywnie w grę wchodziłoby zorganizowanie uliczki jednokierunkowej. Jednak nawet taka dla wyszkowian zamieszkujących tę okolicę byłaby dużym ułatwieniem. Twierdzą bowiem, że w związku z pojawiającymi się nowymi sklepami, przedsiębiorstwami na drodze jest coraz większy ruch. Kłopot sprawia też fakt, że nie ma ona swojej nazwy.
– Jakiekolwiek firmy dostawcze przyjeżdżają, trzeba ich informować, nie wiedzą gdzie jechać, wracają. Przydałaby się nazwa, przydałoby się, by ktoś raz wreszcie się nią zajął – konkludowała jedna z mieszkanek.
Osoby, z którymi rozmawialiśmy zapewniały o swojej determinacji w walce o budowę drogi. Póki co, czekają na oficjalną odpowiedź na pismo złożone w Urzędzie Miejskim. J.P.

Komentarze

Dodane przez ..., w dniu 01.05.2014 r., godz. 08.28
Właśnie kosztem takich ulic zrobiona została niezbyt potrzebnie ulica Stolarska.
Dodane przez Weldek, w dniu 01.05.2014 r., godz. 11.00
Centrum miasta dróg nie ma a władzunia 100 tysięcy to na fontannę przeznaczy. Przecież to chore jest. Niech łaskawa władzunia zrezygnuje z fontanny i zrobi drogę ludziom. Co jest ważniejsze?
Kto przytuli różnicę?
Dodane przez S., w dniu 01.05.2014 r., godz. 20.50
Tymbardziej, że ta nadbudowa fontanny co jest, na Allegrp kosztuje tylko 2, 5 tys. zł. Żenada władzy. Kto przytuli różniće. Takie to mamy różowiótkie sam-orządy.
Dodane przez Lobbik, w dniu 01.05.2014 r., godz. 21.31
"Pani mnie przestraszyła, myślałem, że tu się stała tragedia, a tu przyjeżdżamy i jest jedna duża kałuża". Brawo Panie burmistrzu, świetny dowcip, na zdjęciu widać, że nie ma się czym przejmować. Czego ci ludzie chcą? Przecież droga jest. Po co im ulica?
Dodane przez BRX, w dniu 02.05.2014 r., godz. 07.50
Za to panie gburmistrzu ulica Stolarska była w fatalnym stane. Ekspresowo wpakował pan tam prawie 2 mln zł. Po co ?
Dodane przez observer, w dniu 02.05.2014 r., godz. 17.36
Przestańcie z tą Stolarska. W ciagu 5 lat firmy przy ul. Stolarskiej zapłaciły więcej podatków (od nieruchomości i innych) niż ta Stolarska warta, więc przedsiębiorcy mieli prawo domagać sie by mieć porządny dojazd do swoich firm. Ale z fontanną to rzeczywiście gruba przesada, moze lepiej przeznaczyć te pieniądze na renowacje parku miejskiego.
Dodane przez Etiuda, w dniu 02.05.2014 r., godz. 20.12
Kolejnym takim przykładem jest ul. Szopena. Czy ktoś w ogóle wie, gdzie ona jest???? Bo z mapy wynika, że w ścisłym centrum (ukłony dla władz osiedla i miasta), a w realu nawet nie ma jej zarysu!!!!
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 02.05.2014 r., godz. 21.59
Chciałabym zobaczyć te pięcioletnie podatki od tych firm. Czy observer wie co pisze i ma na to dowody? Z tego co wiem wyszkowskie firmy unikają podatków jak ognia.
Dodane przez Borat, w dniu 03.05.2014 r., godz. 13.02
Burmistrz zastrzegł, że w przypadku, gdyby droga miałaby powstać w tym roku, gmina będzie musiała w budżecie znaleźć dodatkowe pieniądze - ok. 200 000 zł... Fontanna kosztować będzie 100 000 zł...
Dodane przez Jancia, w dniu 03.05.2014 r., godz. 22.12
Ludziom drogę zrobić. I tylko pomyśleć, że całe te błoto wyjeżdza na oponach samochodów do miasta. Weźcie się za uczciwa robotę, a nie róbcie prezenty kolegom ze Stolarskiej.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2014 r., godz. 08.21
Ślepa ulica Stolarska i tylko ślepy będzie głosował na Nowosielskiego.Nie dajta sie omamić.Wy też płacicie podatki a kto tam po tej cholernej Stolarskiej jeżdzi.Tylko tam pracujący a autostradę im wywalili jak do Paryża.
do Królowej Bony
Dodane przez observer, w dniu 05.05.2014 r., godz. 12.27
Chciałabys zobaczyć jakie były wpływy do budżetu z podatków firm znajdujących się przy ul. Stolarskiej? Nic prostszego. Wystarczy się zwrócić do Urzędu Miasta w trybie informacji publicznej o udzielenie takich danych.
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 05.05.2014 r., godz. 13.20
Mnie nie wypada - rozumiesz - sam to zrób i się POdziel tą wiedzą.
podatnik
Dodane przez ciułacz, w dniu 05.05.2014 r., godz. 16.02
do /Królowej Bony / 0,5 za m2 za mieszkanie a 15zł. za firmę jest niezauważalne?jak nie wiesz , milcz
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 05.05.2014 r., godz. 16.44
Nadal czekamy na rzetelną informację, jesteś marnoto w posiadaniu jakiegoś dowodu? Proszę przedstawić rachunek chociażby jednej takiej opłaty. Wystarczy się zwrócić do Urzędu Miasta w trybie informacji publicznej o uzyskanie kopi. Urząd musi spełnić każde podobne życzenie. Dopóki się nie POstarasz - nie szczekaj!
Dodane przez Ela, w dniu 05.05.2014 r., godz. 21.29
Jest jeszcze praktyka "umarzania podatków", prawdopodobnie te firmy z tego korzystają.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.05.2014 r., godz. 21.39
Ta Stolarska to naprawdę nie powinna być teraz remontowana.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.05.2014 r., godz. 09.35
Wyszków tonie w błocku a sołtys Nowosielski fontanny wymienia.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.05.2014 r., godz. 11.28
Wyszków tonie w błocku a sołtys Nowosielski fontanny wymienia.
Dodane przez Cieć, w dniu 07.05.2014 r., godz. 01.52
W związku z pracą mam możliwość obserwacji i oceny wyszkowskiej infrastruktury. Na tym samym Klinie, tylko po drugiej stronie już dawno zrobiona została ul . Wspólna. Też miejscami jest wąska, a kostka dotyka chałup i komórek. W czym ma burmistrz problem? Na osiedlu Ogródki Działkowe też są uliczki nie posiadające chodnika. Stolarską można było zwyczajnie połatać.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl