Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 października 2020 r., imieniny Ewarysta, Lucyny

Członek zarządu na etacie

Ikona
(Zam: 21.12.2010 r., godz. 12.59)

W tej kadencji, w skład zarządu powiatu wchodzić będzie jego etatowy członek. Stanowisko to objęła Teresa Trzaska. By mogła to zrobić, radni zmienili powiatowy statut.

W skład zarządu powiatu wchodzą: starosta, wicestarosta oraz jego pozostali członkowie. W tej kadencji, w przeciwieństwie do poprzedniej, pojawiła się funkcja etatowego członka zarządu. Zmian w statucie radni dokonali na sesji 15 grudnia.
– Żeby lepiej zarządzać Starostwem, potrzebny jest członek zarządu na etacie. Zajmować się on będzie oświatą i sprawami społecznymi – poinformował nowo wybrany starosta Bogdan Pągowski (PSL).
Dodał także, że wydział edukacji w starostwie ma być przeorganizowany – zostanie w nim zlikwidowane stanowisko naczelnika (obecnie jest nim Krzysztof Arbaszewski). Starosta nie sprecyzował, kiedy te plany zrealizuje. Chce też zrezygnować z pracownika w wydziale ogólnym zajmującego się sprawami społecznymi i współpracą z organizacjami pozarządowymi.
– Przy tak dobrze funkcjonującym w poprzedniej kadencji modelu, wprowadzanie etatowego członka zarządu jest bezzasadne – ocenił radny opozycyjny Waldemar Sobczak (PiS), który w minionej kadencji był wicestarostą.
– Czy powinno się robić to w tym momencie, przy zaciągniętych kredytach, innych problemach powiatu, konieczności pomocy szpitalowi przy ewentualnym jego przekształceniu? – pytała Urszula Mikołajczyk (Wspólnota Samorządowa).
– Oświata jest w dobrym stanie. Zmiany, o których pan mówi, zwiększą koszty funkcjonowania starostwa – stwierdził z kolei Jan Getka (Wspólnota Samorządowa). – Jak zaczniecie przy oświacie majstrować, to będzie tragedia – dodał.
– Nikt nie mówi o majstrowaniu w oświacie – odpierał te głosy świeżo wybrany wicestarosta Zdzisław Damian Bocian (PSL).
Jak stwierdził, Teresie Trzasce podlegać będą sprawy do tej pory podległe staroście i wydziałowi ogólnemu, a związane z działalnością domów pomocy społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, domu dziecka w Dębinkach.
– Jest mi potrzebny etatowy członek zarządu, by w tych obszarach podejmować optymalne decyzje – stwierdził Bogdan Pągowski.
Jedenaście głosów koalicyjnej większości wystarczyło do wprowadzenia zmian w statucie.
J.P.

Komentarze

Dodane przez nuna, w dniu 28.12.2010 r., godz. 12.25
dla Trzaski znalazł sie etat ale bezrobotny jakby szukał pracy to by nie było pieniędzy
G
Dodane przez G, w dniu 01.01.2011 r., godz. 19.36
PANI TRZASKA -TO CZŁOWIEK NIJAKI
???
Dodane przez Bolo, w dniu 02.01.2011 r., godz. 16.26
Mam tylko jedno pytanie: Nie wstyd ci kobieto, że żeby ciebie zatrudnić trzeba stworzyć niepotrzebne miejsce pracy, żeby było na twoją pensję reszta pracowników nie dostanie podwyżek? Miło tak kosztem innych ludzi? Nie stanie ci ten chleb w gardle?
Dodane przez Ko-Za, w dniu 03.01.2011 r., godz. 21.00
dlaczego "nijaki", na fotce ogień z oczu bije. Pozdro, dla cłonka nijakiego !

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl