Czwarta kolejka WLS za nami

(Zam: 14.12.2010 r., godz. 12.30)

W niedzielę 12 grudnia w hali WOSiR rozegrane zostały spotkania czwartej kolejki Wyszkowskiej Ligi Siatkówki. W najciekawszym meczu Mobily PTM FITLAND pokonał w trzysetowym pojedynku I LO Nowy Wyszkowiak 2:1 (-17, 20, 17).

W niedzielę rozegrano pięć z sześciu zaplanowanych na tę kolejkę spotkań. W pierwszym z nich SKW Mimozy zmierzyły się z zespołem LS Service. Mimo iż ci ostatni grali po raz kolejny w osłabieniu, to jednak weterani wyszkowskiej siatkówki musieli uznać ich wyższość, ulegając rywalom w dwusetowym spotkaniu, odpowiednio do 18 i 22.

W równolegle rozgrywanym meczu Długosiodło walczyło z Camperem VIP. Zapowiadające się na jedno z najciekawszych spotkań kolejki widowisko nie zawiodło kibiców. Oba rozegrane sety były bardzo zacięte, oba na swoje konto zapisało jednak Długosiodło, wygrywając 2:0 (22, 23) w całym meczu.

W kolejnym spotkaniu I LO Nowy Wyszkowiak podejmowało Mobily PTM FITLAND. Walka dwóch silnych drużyn od początku była bardzo pasjonująca. W pierwszym secie lepiej prezentowali się siatkarze Nowego. Ich skuteczność zaowocowała zwycięstwem 25:17. Przez pierwszą fazę drugiej odsłony oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, potem na kilka oczek odskoczył PTM i dowiózł swoją przewagę do końca wygranego 25:20 seta. W decydującej partii widzowie ponownie obejrzeli wyrównany początek i stopniowo rosnącą przewagę PTM-u, który ostatecznie rozstrzygnął tie break na swoją korzyść (25:17), triumfując w całym spotkaniu 2:1.

W tym samym czasie na przeciwległym sektorze nasza redakcyjna drużyna rywalizowała z zespołem Euro-Bramu. Pewnie grający siatkarze Wyszkowiaka nie mieli najmniejszych szans z wyraźnie słabszym rywalem pokonując go 2:0, w każdym z setów stosunkiem 25:6.

W ostatnim rozegranym w niedzielę spotkaniu osłabiony zespół Rybna rywalizował z drużyną Play Wyszków. W pierwszej odsłonie siatkarze z nadbużańskiej miejscowości ulegli gładko rywalowi, oddając partię do 15. W drugim secie walka aż do samego końca toczyła się ,,na kontakcie”. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali zawodnicy Rybna wygrywając 25:23. W decydującej odsłonie powrócił obraz z pierwszego seta. Zawodnicy Play wykorzystywali słaby odbiór w ekipie rywali i cyklicznie zwiększając swoją przewagę wygrali ostatecznie 25:15, a tym samym 2:1 w całym meczu.

Ostatnie z planowanych spotkań, UKS Polonez kontra Zespół Szkół nr 2, nie odbyło się z powodu nieobecności tych ostatnich. W rezultacie UKS otrzymał walkower.

1. Wyszkowiak 8 8-1
2. Mobily PTM FITLAND 8 8-1
3. I LO Nowy Wyszkowiak 6 7-2
4. UKS Polonez 6 6-2
5. Play Wyszków 6 6-3
6. Długosiodło 4 5-4
7. LS Service 4 4-5
8. Rybno 2 4-6