Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyZmiany w zespole ds. strategii oświaty

(Zam: 16.04.2014 r., godz. 17.01)

Zarząd Powiatu odrzucił wniosek komisji edukacji, kultury i sportu, która oczekiwała rozwiązania zespołu do spraw opracowania strategii oświatowej dla powiatu wyszkowskiego.

Jak powiedział starosta Bogdan Pągowski, zarząd uznał, że nie ma takiej konieczności, a wręcz przeciwnie – potrzeba jego uaktywnienia, by opracował dokument na lata 2014-2020.

Pierwotnie zakładano, że strategia powstanie do końca czerwca ubiegłego roku i będzie swoim zakresem obejmowała lata 2013-2020.
W tym roku zespół rozpoczął pracę z nowymi pomysłami. Podczas posiedzenia w ubiegłym tygodniu stwierdzono, że efektywniej będzie, gdy zespół zostanie podzielony na mniejsze grupy robocze. Fizycznie podziału jeszcze nie dokonano – w najbliższym czasie ma to zrobić przewodniczący zespołu w uzgodnieniu ze starostą. To jednak nie jedyne zmiany. Zespołem nie kieruje już Teresa Trzaska – zrezygnowała z pełnienia tej funkcji, jako powód podając względy osobiste. Na stanowisku przewodniczącego zastąpił ją naczelnik wydziału edukacji wyszkowskiego Starostwa Krzysztof Arbaszewski. Nie udało się jeszcze ustalić konkretnego terminu, kiedy powstanie strategia – początkowo miał to być koniec sierpnia, później członkowie zaproponowali przełom września i października, kiedy na sesji jest przedstawiane sprawozdanie ze stanu realizacji zadań oświatowych. Zdaniem zespołu, byłby to dobry czas do dyskusji i ewentualnie przyjęcia dokumentu przez Radę Powiatu.
Podczas spotkania padało też wiele różnych pomysłów na temat zmian w powiatowych szkołach. Proponowano między innymi ubranżowienie szkół, co oznaczałoby, że każda rozwijałaby się w konkretnej specjalizacji i w tym zakresie była doposażana oraz procentowe ograniczenie naboru do szkół ogólnokształcących i technicznych – z tego pomysłu jednak zrezygnowano, uznając, że szkoły powinny być elastyczne i otwarte na potrzeby młodzieży.
W skład zespołu do spraw opracowania strategii oświaty dla powiatu wyszkowskiego wchodzi dwadzieścia jeden osób, w tym dyrektorzy szkół prowadzonych przez powiat i Technikum Poligraficzno-Usługowego, nauczyciele, dyrektorzy Centrum Kształcenia Praktycznego i Powiatowego Urzędu Pracy, władze wydziałowe Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie, doradca zawodowy oraz przedstawiciel społecznej rady zatrudnienia działającej przy PUP. A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl