Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaPrzelotowa do przebudowy jeszcze w tym roku

(Zam: 16.04.2014 r., godz. 16.55)

Jeszcze w tym roku miejski samorząd chce rozpocząć budowę ul. Przelotowej (odcinek od ul. Latoszek do Warszawskiej) i Ogrodowej (od ul. Przelotowej do Latoszek). Na razie mieszkańcy mogli się zapoznać z koncepcją inwestycji.

Przedyskutowaniu planów miasta dotyczących obu ulic służyło spotkanie, które odbyło się 2 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Naczelnik wydziału strategii i rozwoju gminy Urzędu Urszula Fijałkowska, kierownik referatu inwestycji Barbara Prus oraz projektant Marek Wiesiołek przedstawili ponad dwudziestu osobom uczestniczącym w dyskusji założenia dotyczące inwestycji. Ma powstać ciąg pieszo-jezdny z kostki brukowej (na podbudowie z kruszywa) szeroki na 5,5 m wraz z wjazdami do posesji oraz kanalizacja deszczowa. Niektóre działki mają nieuregulowane stany prawne. Gmina zamierza skorzystać z tak zwanej specustawy, która pozwala na szybsze rozpoczęcie inwestycji niezależnie, czy inwestorowi uda się przejąć wszystkie grunty pod inwestycję, czy jeszcze nie.
– Jeśli uzyskamy pozwolenie na budowę chcemy rozpocząć inwestycję w tym roku – informowała Urszula Fijałkowska.
Mieszkańcy sugerowali, by planowany ciąg pieszo-jezdny był szerszy oraz by w zakres inwestycji włączyć budowę chodnika. Postulowali też zniwelowanie stromego podjazdu na ul. Przelotowej, który utrudnia włączenie się do ruchu na ul. Warszawskiej. To, zdaniem Marka Wiesiołka, będzie trudne ze względu na wjazd do nieopodal położonej posesji (podniesienie drogi spowodowałoby zbyt dużą różnicę poziomów).
– Kąt nachylenia pozostanie mniej więcej taki sam jak teraz – ocenił.
Kolejne tego typu spotkanie dotyczące ul. Targowej w Rybienku Leśnym odbędzie się 8 kwietnia o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl