Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

Podbili serca publiczności

Ikona
(Zam: 14.12.2010 r., godz. 12.35)

Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku podbili serca publiczności i jury podczas Dnia Teatru, który odbył się 25 listopada w ramach IX Mazowieckiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych odbywającego się w Mazowieckim Centrum Kultury w Warszawie.

Celem imprezy była prezentacja dorobku muzycznego, artystycznego i kulturalnego, a także wspólna zabawa, integracja osób niepełnosprawnych, kształtowanie zdolności autoprezentacji i pozytywne wyrażanie własnych emocji. W wydarzeniu wzięli udział niepełnosprawni z województwa mazowieckiego.

W programie spotkania każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Dzieci, młodzież i dorośli prezentowali aktorskie umiejętności poprzez śpiew, taniec oraz grę na instrumentach. W przerwie festiwalu mogli zregenerować siły podczas zorganizowanego poczęstunku.

W konkursie brało udział trzynaście zespołów: z ZSS nr 85 z Warszawy, ZS im. H. Szczerkowskiego z Grodziska Mazowieckiego, ZSS im. J. Porazińskiej z Ignacewa, DPS „ Domu nad Stawami” z Siedlec, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci z Niegowa, Stowarzyszenia Seniorów „Promyk” z Bartnik, ZSS z Brańszczyka, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawcego ze Stoku Lackiego, DPS z Wirowa, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy z Wołomina, Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas z Mińska Mazowieckiego, ŚDS nr 2 z Warszawy oraz ZSS nr 102 z Warszawy.

Jury pod przewodnictwem teatrologa Mazowieckiego Centrum Kultury w Warszawie Anny Kowalskiej miało przysłowiowy twardy orzech do zgryzienia, bo do wyboru miało szereg ciekawych inscenizacji i pantomim. Uczniowie z Brańszczyka rozgrzali atmosferę, gdy podczas przedstawienia „Szaraczek” zaprosili publiczność do wspólnej zabawy w rytm piosenki Perfectu „Chcemy być sobą”. Żywa, spontaniczna reakcja publiczności, jej aplauz oraz brawa świadczyły o wysokim poziomie wykonawców. Przewodnicząca jury podkreśliła, że najważniejszy jest sam udział w przeglądzie, stąd wszystkim przyznano ex aequo pierwsze miejsce. Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodycze, kwiaty.

K.K., Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl