Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Młode talenty w Starym Bosewie

Ikona
(Zam: 14.12.2010 r., godz. 12.39)

Każdy ma talent, tylko nie każdy jeszcze go odkrył. Z takim przesłaniem samorząd uczniowski Zespołu Szkół w Starym Bosewie odnalazł i zachęcił uzdolnionych uczniów do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Talentów.

W eliminacjach szkolnych wyłoniono jedenastu uczestników – w tym sześć grup i pięciu uczniów występujących samodzielnie. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: klas I-III, IV-VI i gimnazjalnych. Kiedy za oknami panował siarczysty mróz, 1 grudnia w szkolnej sali gimnastycznej była gorąca atmosfera. W rolę konferansjerów wcieliły się gimnazjalistki Katarzyna Choszczyk i Ilona Czuż. Program rozpoczęli uczniowie klas najmłodszych, a laureatką tej kategorii została Dominika Zwalińska z klasy III, która swoim tańcem oczarowała jury oraz publiczność. W kategorii klas starszych szkoły podstawowej przeważały talenty muzyczne i aktorskie. Zwyciężczynią została Oliwia Pokora – uczennica klasy V, która zdobyła najwięcej punktów za piosenkę zaśpiewaną po angielsku. Gimnazjaliści pokazali szeroki wachlarz talentów, od rysowania, poprzez fotografię aż do tańca, śpiewu, a nawet rapu. Tym ostatnim stylem muzycznym zachwycił wszystkich Daniel Cholewski (III klasa), który zajął pierwsze miejsce i zdobył najwięcej głosów od publiczności. Dyrektor Beata Rydzewska wraz z Ewą Kulasińską podkreśliły, że uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom i zapowiedziały organizację konkursu również w przyszłym roku.

– Dzięki takim przedsięwzięciom możemy odkryć, poza talentem oczywiście, to co w każdym człowieku jest bardzo ważne: odwagę i wiarę w siebie – podkreśliła dyrektor szkoły. – Jak powiedział kiedyś pisarz Paulo Coelho: „Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać.”

Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl